Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

кое е най-добро против замръзване на уплътненията?


Krankenstein

Recommended Posts

тая сутрин за пръв път за сезона се сблъсках с проблема. Мисля довечера да ги намажа с парафин, но реших първо тук да сондирам и други мнения и опит - кой какво ползва и какъв е ефекта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм за силиконов спрей че е най-добро - около 5лв. цена - днес ги пръснах и аз с такова.

Хитрото е че може да си пръснеш и обувките - има импрегниращ ефект и водата бяга.

 

И на мене са ми интересни други мнения.

 

От Глицерин - не съм особено доволен, въпреки че пак е някакъв вариант..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-доброто си остава парафина. Но пък уплътненията седят много мазни след употребата му. За това съм пробвал с онзи силиконовия спрей, за който ставаше въпрос в друга тема, и който препоръчах за черни пластмаси и табло. Та по спомен с него никога не съм имал проблем с отварянето на вратите. Струваше около 5 кинта. Има го навсякъде - Бриколаж, Метро, Практикер. Сив флакон, на него има снимка/рисунка на една пета врата на някаква кола. Водят го с основно приложение поддръжка на гумените уплътнения. Имам такъв в гаража. Ако правим скоро среща, мога да ти дам да го пробваш.

 

...Хитрото е че може да си пръснеш и обувките - има импрегниращ ефект и водата бяга...

Това явно е същият спрей. Аз от уплътнения, го "преоткрих" за пластмаси и табло. Ти сега за обувки :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за отговорите - ще си потърся спрейчето, а ако не намеря наоколо ще взема парафин от аптеката ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз с парафин ги мажа и проблеми нямам.

 

 

smile188

Хитрото е че може да си пръснеш и обувките - има импрегниращ ефект и водата бяга...

 

само че забравяш че не всички обувки подлежат на подобно нещо.Дишащи материи от поколението на GORE-TEX не търпят подобно нещо поради причината, че порите на мембраната се запушват и от там многото пари който си дал за дишашта материя се обезмислят защото вече материята е станала като най-обикновен найлон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за уплатненията може всичко което е мазилце.най-добре е за дрешките на тези които влизат и излизат от автомобила е силиконов спрей или дезодорант срещу изпотяване на тяло-съдържа и талк и не цапа дрехите,ароматизира,цената е съезмерима.въпрос на избор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юли , въпросния силиконов шпрей еднократно ли се нанася или след всяко измиване на чайника трябва да се търкат ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С еднократно нанасяне надали ще изкараш цяла зима :D А за след измиване - не помня :roll: Би трябвало да държи, защото отблъсква водата. Не си купувай - ще ти дам първо да пробваш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

offtopic

 

Междудругото, напръскайте си летните гуми с този спрей :) . На моя пише,че може да се използва и при дълготрайно съхранение на автомобилни гуми. Отначало стоят доста мазни, но след ден-два спрея попива. Предполагам, че до пролетта няма да е останала и следа от него. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си купувай - ще ти дам първо да пробваш ;)

 

Късно е чадо ... след като сутринта и духах на бангията ключалките де :mrgreen: и напъвах вратите вече се обурудвах с един такъв и едно флаконче дето обира водата от патроните на ключалките ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- добрия начин да не замръзват уплътненията е да се поддържат сухи. Задължително при автомивка карам момчетата да ми подсушат уплътненията добре - така добре прилепват към боята на вратите и няма начин там да влезе вода и да замръзне. Когато се е образувал лед отстрани по уплътненията е достатъчно след освобождаване на бравата вратата да бъде натисната с тяло НАВЪТРЕ и всичко е ОК. За ключалките - лечение освен централното заключване не мога да препоръчам нищо.

 

надявам се горното да е полезно на някого

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- добрия начин да не замръзват уплътненията е да се поддържат сухи...

Ето в това е истината ;) Но за съжаление не винаги може да се прилага - автомивката е едно на ръка, там лесно се подсушава. Но когато вали и отвориш няколко пъти врата, няма начин гумата да не се намокри поне малко. И като паркираш вечерно време, ако продължава да вали, няма как да ги подсушиш идеално. И въпреки всички този вид грижа помага много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изрично пише в книжката на Шкодилака, че гумените уплътнения НЕ трябва да се поддържат с препарати съдържащи силикон! Аз използвам гел стик на Wurth несъдържащ силикон. За сега нямам оплаквания. Верно скъпичък е, но си заслужава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чета темата и си мисля, че съветите, които давате, не са приложими за мен :( моите уплътнения са гумени, но там, където ляга самата врата, има върху гумата и "мъхесто" уплътнение - като велур стои. Не вярвам да му се отрази добре мазането с парафин или спрей... А и то замръзва - като се намокри. Някакви идеи? (освен подсушаването, то това е ясно...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чета темата и си мисля, че съветите, които давате, не са приложими за мен :( моите уплътнения са гумени, но там, където ляга самата врата, има върху гумата и "мъхесто" уплътнение - като велур стои. Не вярвам да му се отрази добре мазането с парафин или спрей... А и то замръзва - като се намокри. Някакви идеи? (освен подсушаването, то това е ясно...)

 

Дръж си колата в гараж 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изрично пише в книжката на Шкодилака, че гумените уплътнения НЕ трябва да се поддържат с препарати съдържащи силикон!

Нещо си в грешка :P. Пише точно обратното

Гумените уплътнения на вратите, капаците и прозорците на автомобила, включително покривния му прозорец, са по-гъвкави и по-трайни ако ги подържате с помощ на специални средства (например силиконов спрей). Освен това ще предотвратите преждевременното им изхабяване и образуването на хлабини...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то се получи че голям пенкилер тоя спрей :lol::lol: .

Няма лошо - не съм чул още някой да се е оплакал от него - значи поне не вреди, ако не помага :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

снощи напръсках и имаше ефект сабалем - отвориха се по-лесно вратите, но същия ефект сигурно щеше да има мазане с глицерин или парафин, дет струват стотинки в аптеката, а спрея 5 кинта... само дето става по-бавно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чета темата и си мисля, че съветите, които давате, не са приложими за мен :( моите уплътнения са гумени, но там, където ляга самата врата, има върху гумата и "мъхесто" уплътнение - като велур стои. Не вярвам да му се отрази добре мазането с парафин или спрей... А и то замръзва - като се намокри. Някакви идеи? (освен подсушаването, то това е ясно...)

 

ми обръсни го тоя мъх де - време му вече е на шкодака ти, нали навлиза в тийнейджърска възраст :lol:

 

абе сериозно - колкото повече излишни уплътнения, толкова и проблеми - снощи видях как един съсед разкъса уплътнението на вратата на Matiz. За разлика от фелата ми, Деу-то има някакви гуми и по рамките на самата врата, а не само на купето - та затичах се аз въоръжен със спрейчето към човека, като го видях да се мъчи, но докато стигна той направи белята :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.