Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Измама в ОМВ Окръжна болница, София


Karaibrahim

Recommended Posts

Ходих до Военна Рампа да взема един приятел и после минах да заредя на ОМВ-то до гробищата. След пробег от ~250 км, 230 от които на извънградско, колонката ми отчете 15 литра :roll: . Само за протокола ще отбележа, че и двата пъти зареждах догоре без обезвъздушавне. Според скромните ми познания по математика, при среден разход по компютър 5.2, който показател при извънградско каране трябва да бъде що годе точен, колата ми не би трябвало да побере повече от 12-13 литра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ама колата я карам от половин година вече. Не ми е първото зареждане "догоре". Защо никога не ми се е случвало преди?

 

Колега, ако наистина искаш да направиш нещо - оплачи се ПИСМЕНО в ОМВ. Опиши детайлно ситуацията, кажи че си наясно, че въпроса е спорен и трудно доказуем, но дръж на факта, че доказуемо или не - това по никакъв начин не оправдава отношението на УПРАВИТЕЛЯ/СОБСТВЕНИКА на една бензиностанция към лоялен КЛИЕНТ на ОМВ. Винаги можеш да се оплачеш от обслужването без да е нужно да доказваш каквото и да било, нали?

Призови ги да направят вътрешно разследване и това е.

Надявам се да го направиш, а не след ден - два да ти мине и да зарежеш инициативата...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига бе хора - найстина са му сипали толкова колкото е показало +-200 мл.

 

Нека Karaibrahim да каже колко км е минал с този резервоар

 

ето го линка за който гожорех

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=1085&highlight=%F0%E5%E7%E5%F0%E2%EE%E0%F0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип аз винаги,когато зареждам си нулирам показанията в бордкомпютъра и по този начин си правя сметка за себе си.Става дума за нулиране на 2 нива - дневния и др.(не знам как да го нарека).И на мен чрез така нареченото обезвъздушаване са ми сипвали над 51л и когато нулирам и тръгна от бордкомпютъра започва да отчита,че с оставащото гориво мога да измина 1200 км.От тези показания следва да заключим,че наистина количеството в резервоара е над 50 л!А това,че колонките отчитат различно е вярно. Винаги отчитането е по-точно,когато горивото се налива в резервоара с по малък дебит,а не като на болид от F1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на много ОМВ-та отношението към клиентите е подобно

абсолютни тъпаци са

ето една моя случка от преди година и нещо:

 

Та какво стана

Ще зареждам аз газ

Обаче служителя не е нагласил щутцера добре

И към 800 грама отидоха във въздуха

Казвам му: - Нулирай колонката, щото това няма да го платя

А оня се чуди какво да прави

И не я нулира и ми зареди

Влизам аз на касата и търся управителя

Обяснавям какво е станало

А той с всичката си наглост : И какъв е проблема

Накрая реши да ми върне 1 лев:)

Но беше уж много отворен и имаше банкнота от два лева, че ходи до касата да ги развали

made in BG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз за сега съм доволен от ОМВ Дружба и Слатина и горе -долу от това на Горубляне /на цариградско макар,че преди седмица приятел зареди от 1вата колонка там която е за ТИР-ове и нищо че шефа му е почти съсед се оказа с 6литра по малко.Никога няма да заредя на ОМВ Ботевградско,преди половин година сипах бензин на Полото 1.6 75кс и едвам качих Витиня сам с празна кола иначе съм го правил това с 4 4овека с 130 без проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента най-добрите горива са на бензиностанции ЕКО!

 

И как достигна до този извод, ако не е тайна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента най-добрите горива са на бензиностанции ЕКО!

 

И как достигна до този извод, ако не е тайна?

Ами как според теб съм стигнал?Вземи зареди и ти на празен резервоар и отговорите сам ще ги получиш!Ама това се отнася най-вече за дизела.Като гледам ти си на бенз!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първия явен случай беше с ладата: на бензиностанцията на Ботевградско поисках да ми налеят 20л. Платих ги. Сядам - а стрелката не мръднала и лампата ми свети. Слязох и казах на момчето какъв е проблема. Според него всичко беше точно. Веднага отидох до телефонния автомат на бензиностанцията и телефонирах - явно ме следяда. Друг един ми каза да съм разкарал колата, че пречела. Успокоих го, че всеки момент ще 'дойда' и проблемът ще се изсясни и спокойно зачетох един вестник. След малко дойде трети служител. Сложи пистолета в гърловината и ми зареди 15л, с думите 'виждаш ли бе - колкото тече, толкова и отчита'. Естествено не доплатих нищо. Спрях на караулката и им преразказах случая, а те ми изясниха,че изобщо не ги интересувало.

 

Втори случай. Шел Младост. Заредих газ 60л в 50л бутилка. Дори и да не сработи защитата глътва 51л. Заключих колата и им поисках протокола от последната проверка. Докараха мобилна мерителна установка, която отначало доказа че лъжат, но след настройките й доказа че лъжат по-малко(под 10%). Платих само 50л.

 

Зареждам само на топливо и петрол. Само Лукоил не лъжат в концентрацията на антифриза. За да замръзва на -70 концентрирания антифриз трябва да се разреди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Само Лукоил не лъжат в концентрацията на антифриза. За да замръзва на -70 концентрирания антифриз трябва да се разреди.

Това не го разбрах!!! :cry:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че има лъжци има.

Но при колегата ми се струва че случая е различен.

Още веднъж ще го помоля да сподели има ли разлика в изминатите километри.

Защтото и аз веднъж реагирах като него но в последствие минах с 300 км. повече от нормалното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на Лукоил не са се опитвали да ме излъжат засега. На ОМВто обикновено съм много недоволен от обслужването. Горивото им нищо особено. Еинствено кафето им е много добро. В това отношение ползвам тези бензиностанции. Разправяли сме се именно заради гас. 60 литрова уредба е поемала 72 литра според тяхните колонки. Ще лъжат още известно време а лека полека такива скандали като се раздухат ще им налее оборота

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са два вида. Едното е Еко, другото е Еко Петролиум. Различават се отдалеч и по надписа - Еко са с червен фон в логото си, докато Еко Петролиум имат зелен фон. Да не говорим, че самото лого на двете бензиностанции е корено различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са два вида. Едното е Еко, другото е Еко Петролиум. Различават се отдалеч и по надписа - Еко са с червен фон в логото си, докато Еко Петролиум имат зелен фон. Да не говорим, че самото лого на двете бензиностанции е корено различно.
И едното е Гръцка марка,а другото е БГ имитация! :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на бензиностанцията на Ботевградско поисках да ми налеят 20л. Платих ги. Сядам - а стрелката не мръднала и лампата ми свети.

 

 

Съшото ми се случи на мен само че на ЛУКоила срещу КАТ.Аз обаче помислих че прибора нещо е блокирал.Но дори и след енергични разклащания нямаше ефект.След обед заредих същото кличество на друга бензиностанция и стрелката отиде до средата както трябваше да е при първото зареждане.Не сопделих проблема си защото помислих че нещо съм откачил.Нали гледах как ми наливаха и как се местеха цифрите на колонката, а после няма бензин в резервоара!!.Странно какво правят та пуска само въздух.Затова вече сам си наливам и отказвам помоща на бензинджиите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, за съжаление и на мен ми се случи подобно нещо (даже бях писал тук във форума) само че на бензиностанция на "Петрол" в центъра (е почти де :) ) на гр. Шумен събитието се случи през лятото тази година.

Значи при положение, че имам около 10-15 (може и повече да са били, незнам, НО определено си имах достатъчно гориво) литра в резервоара, а на бензиностанцията (ПЕТРОЛ в Шумен) ми наливат точно 48 литра :idea: :!: :?:. Следваха разправии, караници се, полиция и т.н. Е оплаках се и в "Комисията по защита на потребителите" и се оказа, че след проверката, която им направили.....след около месец и половина и ме уведомиха (след още 1 месец закъснение), че жалбата ми била неоснователна. С обезвъздушаване и т.н. побира още около 5-8 ама максимум литра това е по инфото от един таксиметров шофьор, който спрях за да го каже и пред полицаите, но нищо.....

Следваше плащане на горивото и най-веселото беше, че като поисках да ми напишат фактура се скунфузиха доста и не ми написаха а ми обещаха да ми я изпратят на адреса в София, е след два месеца и половина :!: наистина пристигна по куриер за МОЯ сметка :mrgreen:, нема такива ИДИОТИ пазете се от тях!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което мога да кажа по последния случай е, че мойта поема не повече от 52 литра при обезвъздушаване!Скоро го установих! 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Не съм писал, понеже чакам да видя какво ще покаже километража. Засега не съм обнадежден.

 

Какво показа километража в крайна сметка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.