Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Underground- разглобяване на двигател 120ЛС


Skoda_Estelle

Recommended Posts

След тази операция се оказа, че колата(Гардето ми) е вървяла на 3 бутала с изпъкнали чела и едно обикновенно бутало от 120л за 4ти цилиндър! Имаше счупени сегменти + 1 пукнато бутало! Ризите и буталата са надрани като с шкурка P80!!! Също така семеринга на коляновия вал от към скоростите беше брутално скъсан от където хвърляше масло на задната маска(от завихрянията).

Операцията става в рамките на 2 часа!

 

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?User ... mId=106751

 

Въпреки всичко този двигател измина цялото разстояние от София до Варна, Варна-Констанца, Констанца- Варна, Варна- София ~1200км. Разход на бензин ~6,5л/100км и масло ~ 1л/100км.

 

Поклон пред Шкода!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, адаш - от опит знам, че шкодовите мотори върват най-много точно преди да се скапят тотално - имам един такъв разчаркан в кашони в гаража :mrgreen: Добре все пак, че си изпреварил този момент. Сега може да сложиш направо ризи и бутала и глава от 130 мотор - един твой комшия (сещаш се ;)) има такъв със спукан блок, може да му ползваш карантията :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега какво ще правиш Митак. Нещо 130 ково или този мотор ще се прави наново

Карантията на този мотор ще остане за резервни части, а блока и гредата са един идеален дорник, който в момента ми държи скоростната кутия на гардето вертикална.

 

Адаш, аз така и нямах възможност да видя този двигател колко върви. С него единствено съм навъртял тези 1200 км! Сега си се радвам на неговия събрат- не 120лс, а 120л ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.