Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

FABIA SDI КОМБИ РАЗХОД НА ГОРИВО


mihail

Recommended Posts

Аз лично не виждам причина разхода на 1.9 SDi да е много по-различен от 1.9 TDi

Разликата е, че SDi-то е мноооого здраво, но и доста куцо.

Оттам нататък разликата в разхода идва от тегло на колата, стил на шофиране и най-вече през колко и какви задръствания се минава :)

Да ве!Карай на обороти под тези,при който се вкл. турбото и може да е така! :mrgreen:

 

Кат се включи турбото, лапа повече гориво и по-бързо стигаш до желанта скорост ... атмосферния лапа по-малко гориво, но пък по-бавно ускорява ... демек турбото излапва повече ама за малко, атмосферният лапа по-малко ама за дълго ... накрая разлика в разхода почти няма (говоря SDi и TDi 101 коня)

Като достигне"желаната скорост" да не би да се изключва! :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами със радост вчера останових че малко като се постопли и падна до 8/100, но досега като беше минус градуси точно към 10 някаде!

Много ми се вижда но незнам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да бъде действителен средния разход трябва да се засича максимално дълго време. Имаме такава екстра на бордкомпютъра си - на усреднен разход в положение 2. Там се събират всички дневни усреднени разходи и се добива реална представа за последните 999 км . Никога не обнулявам това показание откакто съм купил автомобила. Всъщност то се обнулява автоматично на всеки 1000км.

От три месеца откакто имам колата и 3500 км изминати , показанието - винаги е 6,7 l /100km. Това включва всичко градско , извънградско ...на място.

Според мен това е най-вярното интегриране на разхода.

 

 

********* 6,7 l / 100 km *********

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ами да ...

Всеки ден след каране примерно 10км компа прибавя тези 10 км към общото число километри , а дневния ти разход прибавя пропорционално ( в зависимост от изминатите км) към тоталния среден разход---позиция 2.

Както имаш позиция 2 за изминати км, така имаш и позиция 2 за тотален среден разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да бъде действителен средния разход трябва да се засича максимално дълго време. ....

 

За 56к км среден разход 5.67. Средно градско около 6.5 извънградско между 4.5 и 5.0 (според климатик, юркане и сие). Това е за 1.9TDI 90bhp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да бъде действителен средния разход трябва да се засича максимално дълго време. Имаме такава екстра на бордкомпютъра си - на усреднен разход в положение 2. Там се събират всички дневни усреднени разходи и се добива реална представа за последните 999 км . Никога не обнулявам това показание откакто съм купил автомобила. Всъщност то се обнулява автоматично на всеки 1000км.

От три месеца откакто имам колата и 3500 км изминати , показанието - винаги е 6,7 l /100km. Това включва всичко градско , извънградско ...на място.

Според мен това е най-вярното интегриране на разхода.

 

 

********* 6,7 l / 100 km *********

 

При мен се нулира на 3999 км. Среден р-д 5.1. През лятото беше 5.0.

Не карам бавно, но карам икономично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се нулира на 3999 км. Среден р-д 5.1. През лятото беше 5.0.

Не карам бавно, но карам икономично.

 

Явно минаваш по-дълги маршрути дневно и повече си на магистрала. Колата ти е загряла и т.н. ... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... дневния километропоказател е с разрядност 000-999. След като се надхвърлят 999 км започва от 000, така и средния разход започва наново да се събира и да се усреднява . Тоталния среден разход не се нулира никога сам. "Моментният" среден разход се нулира сам след 2 часа , но това е друго...Абе много е просто , ама трябва да се схване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

димон, я си направи справка в книжката.

Има два режима на компютъра. При 1 (MFA1 за по-старите модели), показанията се нулират 2 часа след изключване на двигателя.

При 2 (MFA2 за по-старите модели), показанията не се нулират, освен ако не разкачите акумулатора или сами не си ги нулирате.

Освен това показанията за всеки режим могат да се нулират сами при запълване на броячите до 9999 км или 99.59 часа.

Колегите които пишат за 1000км, май са изпуснали една нула.

П.с. Има отгоре една симпатична лупичка и дума "търсене" след нея, а по темата за разхода/компа е изписано доста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

димон, я си направи справка в книжката.

Има два режима на компютъра. При 1 (MFA1 за по-старите модели), показанията се нулират 2 часа след изключване на двигателя.

При 2 (MFA2 за по-старите модели), показанията не се нулират, освен ако не разкачите акумулатора или сами не си ги нулирате.

Освен това показанията за всеки режим могат да се нулират сами при запълване на броячите до 9999 км или 99.59 часа.

Колегите които пишат за 1000км, май са изпуснали една нула.

П.с. Има отгоре една симпатична лупичка и дума "търсене" след нея, а по темата за разхода/компа е изписано доста.

 

Напълно прав си - при мен се е нулирал на около 4000 км, защото средната ми скорост на градско е около 40 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ID A,

по повод брояч 1 - повтаряш моите думи,

по повод брояч 2 - при мен се нулира сам на 999 км

не знам при теб как е ... :)

 

Колата ми превърта 3 пъти 1000-дата километра и съм го виждал 3 пъти . Не се бъзикам.

На твоята кола може да е интервал 9999, при мен е 999. Така е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Напълно прав си - при мен се е нулирал на около 4000 км, защото средната ми скорост на градско е около 40 ...

 

при теб пък не виждам какво общо има средната скорост с интервала на нулиране, и как го сметна че трябва да е 4000км.

 

разни хора - разни мнения ........... :D:D:D

 

 

И още нещо: ей ся ходих да гледам навън... по някаква случайност тоталния брояч 2. на колата ми е на 998 км.Би трябвало след 2 км да почне от 000.Сега имам работа , но после като си тръгна ще видя и съм готов да се обзаложа на тлъста сума , че ще се обнули на 000, и ще започне да натрупва среден разход наново. Довечера ще напиша , ако има заинтересовани 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся ще излезе,че на всяка е различно! :evil: Аз ви казах,че на мойта се нулира след като изминатото време надмина 24 часа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нулиране на 1 или 2 се нулират всички показания, а именно среден разход, средна скорост, време на пътуване, изминати км. Който и от броячите, "време на пътуване" или "изминати км" се напълни пръв, нулира всики показания и се почва отначало. В Сф специално, поради колосалните задръствания, обикновено 2 се нулира по "време на пътуване". А от средната скорост се получава и изминатия път (може и обратното).

За разлика от ssl, при мен ср. скорост е около 25 и броячът ми се нулира на около 2500 км.

димон, провери си книжката, защото си с първата Октавия с нулиране на 1000 км и като гледам годината в подписа ти, още има време за рекламации в ЕТ.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че се нулира при 24 моточаса на двигателя!

 

Поне на Октавия 1 не се нулира от моточасовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Напълно прав си - при мен се е нулирал на около 4000 км, защото средната ми скорост на градско е около 40 ...

 

при теб пък не виждам какво общо има средната скорост с интервала на нулиране, и как го сметна че трябва да е 4000км.

 

разни хора - разни мнения ........... :D:D:D

 

 

И още нещо: ей ся ходих да гледам навън... по някаква случайност тоталния брояч 2. на колата ми е на 998 км.Би трябвало след 2 км да почне от 000.Сега имам работа , но после като си тръгна ще видя и съм готов да се обзаложа на тлъста сума , че ще се обнули на 000, и ще започне да натрупва среден разход наново. Довечера ще напиша , ако има заинтересовани 8)

 

40км/ч х 100ч=4000км

Ръководството - стр. 21

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

димон, провери си книжката, защото си с първата Октавия с нулиране на 1000 км и като гледам годината в подписа ти, още има време за рекламации в ЕТ.

 

Поздрави

 

За мое голямо съжаление ID A излезе прав :? . На тръгване от работа втория брояч на километрите показваше 998. Покарах малко , след което достигнах и задминах 1000...Никога не съм виждал четирицифрено число на този брояч , но уви , така е . Браво! ...ще черпя :D

 

Има на какво да се научи човек винаги, мамка му! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.