Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

FABIA SDI КОМБИ РАЗХОД НА ГОРИВО


mihail

Recommended Posts

Здравейте,надиавам се не засиагам стара тема.Скоро се сдобих с почти нова fabia sdi ,та ме интересува колко е нормално да харчи в градски условия при нормално каране?Предварително благодариа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти аз съм с фабия сди обаче хечбек обикновенно ми харчи 5/100 смесено , при положение че не я спирам. За градско според мен ще ти харчи 5-6/100 в зависимост как я караш и през колко задръствания минаваш. А иначе без да ръчкаш много колата(както правя аз :) ) разхода ти ще е колкото го дава смесено по книга.

И не се притеснявай колата е достатъчно икономична така че карай със здраве и безаварийно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,надиавам се не засиагам стара тема.Скоро се сдобих с почти нова fabia sdi ,та ме интересува колко е нормално да харчи в градски условия при нормално каране?Предварително благодариа.

 

Разхода в градско е толкова относително понятие че повече не може. Моята харчи от 4.2 до 15.0 градско! Как ти звучи? Средно ми дава около 6.5, но аз имам доста градско по цариградско :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами градско моята дава между 5,5/100 и 8,5/100 ама второто е по системата тръгни спри чакай 10 мин.НА извънградско пада и под 4 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото като при icko_blicko. Дава ми м/у 5 и 8.5 градско, като в момента е около литър на лятното градско. Извънградско и 3.9 съм правил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско с темпомата на 80км/ч и на 3,5м ще стане!

 

С темпомат колата харчи повече, но не и по-малко.

Изпробвал съм го със Ситроен C5 2,2 HDI многократно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, малко съм smile188 , ама как ги правите тия 8.5л/100км в града???? Маршрутът ми е около 4км в едната посока и под 10 не съм падал. Хем имам едно спускане, което не го минавам на газ, ами си пускам на скорост и си харча 0/100км!

 

Днес даже на връщане средния разход беше 13л/100км. Не мисля, че колата е зле (на няма и 3500км е), просто движението е ужас, ако въобще може да се нарече движение де. Ама да направя под 8/100 се случва само в 23 часа или по-късно. Всичко друго е мираж!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един Оффтопик за разхода в софийския трафик, съвсем пресен:

В неделя изминах 30 км. при средна скорост 32 км/ч. Разход - 7.8 л/100км.

Днес вечерта изминах 4 км. при средна скорост 7 км/ч. Разход - 20.1 л/100км.

 

На печелившите честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека не забравяме, че темата е за SDI, а те са си икономични камиони. Мога да твърдя, че вчера и тази сутрин в канските задръствания, разходът от 8.5 и 7.9 съответно направо ме втресе. Но това е дизел - не може да го сравниш с бензин, освен ако не натискаш до дупка. За зимата в градско от 6.5 до 9 е разхода, за лятото 5 - 7.

 

Особено важно е дали е загряла. Ако си карам 4те км. до работата разхода ми е 8, но ако имам още 2-3 да покарам, пада поне с 0.5л.

 

Относно темпомата - не мога а кажа, нямам такова животно, но като погледна бордкомпа на равно с 90 извънградско - дава 2.5-3, но с наклоните се дига до 3.9-4.4, а климатика ми добавяше 0.2-0.3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TIG, тоя разход дето го даваш направо на Lupo 3L мяза!!! А онова е такава малка кола....

 

Не знам как го постигаш, но при мойте 4км в едната посока не падам под 10л/100км. Колата е Октавия Тур Комби 1.9 TDI-PD 100кс. С 90км/ч на 5-та ми дава под 5л, но пак съм далеч от твоите 3л/100! Вярно, че Фабията е по-лека и по-малка кола, ама не е чак толкова.

 

Честно казано на някоя сбирка ще ми бъде интересно да го видя това на компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско с темпомата на 80км/ч и на 3,5м ще стане!

 

С темпомат колата харчи повече, но не и по-малко.

Изпробвал съм го със Ситроен C5 2,2 HDI многократно :D

С темпомата харчи точно с 0,5л/100км по-малко!!!!!!!!!!Вече съм навъртял около 16-17000 км с темпомата и мога да кажа,че освен че е по-икономично е и голямо удобство при дълъг път и особено на магистрала! Не мисля,че ти би успял да поддържаш по-точно от темпомата зададената скорост! :mrgreen:Икономията идва главно от това,че се поддържа равномерно постоянна скорост и няма резки ускорения!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не виждам причина разхода на 1.9 SDi да е много по-различен от 1.9 TDi

Разликата е, че SDi-то е мноооого здраво, но и доста куцо.

Оттам нататък разликата в разхода идва от тегло на колата, стил на шофиране и най-вече през колко и какви задръствания се минава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TIG, тоя разход дето го даваш направо на Lupo 3L мяза!!! А онова е такава малка кола....

 

Не знам как го постигаш, но при мойте 4км в едната посока не падам под 10л/100км. Колата е Октавия Тур Комби 1.9 TDI-PD 100кс. С 90км/ч на 5-та ми дава под 5л, но пак съм далеч от твоите 3л/100! Вярно, че Фабията е по-лека и по-малка кола, ама не е чак толкова.

 

Честно казано на някоя сбирка ще ми бъде интересно да го видя това на компютъра.

Твоята още не е разработена.

Вуйчо ми има 1,9 TDI, но не е помпа-дюза (2004 г.). В града му гори 6-6,5. Лятото като си идва от Словакия имаше средна скорост по борд компютър 100 км/ч (по магистралите е карал до 140) 5,1 л/100 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не виждам причина разхода на 1.9 SDi да е много по-различен от 1.9 TDi

Разликата е, че SDi-то е мноооого здраво, но и доста куцо.

Оттам нататък разликата в разхода идва от тегло на колата, стил на шофиране и най-вече през колко и какви задръствания се минава :)

Да ве!Карай на обороти под тези,при който се вкл. турбото и може да е така! :mrgreen:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За куцо - куцо е, не отричам. Косите ми се изправиха лятото на всяко изпреварване. Но пък разхода гарантирам (зимно извънградско съм бил 4.1 най-ниско де). Освен това, човека пита за комби, мойто е хечбек, така че е малко встрани. За разработването - минал съм 4200км. дотук, не е ли достатъчно? А иначе разхода ми от 3.9 е до Пд. с 90-100макс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега в неделя ходих до Пловдив, средната скорост по компютър беше 93км/ч. Повечето време карах с около 120км/ч, две или три изпреварвания съм бил до 150км/ч. Среден разход за 140км пробег - точно 5.0 по компютър.

 

Същата кола + около 120кг на връщане 2 часа по-късно вече около 130км/ч на магистралата, средна скорост ми даде 92км/ч и разход - 6.6л/100км. Имаше насрещен вятър и пътя се изкачва на връщане.

 

Мисля, че са сравними двете коли за разработване, между 3300 и 4200 разликата не е много.

 

И SDI явно наистина е добре за града с този разход - просто чудо! (но за изпреварванията - не си сменям двигателя ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не виждам причина разхода на 1.9 SDi да е много по-различен от 1.9 TDi

Разликата е, че SDi-то е мноооого здраво, но и доста куцо.

Оттам нататък разликата в разхода идва от тегло на колата, стил на шофиране и най-вече през колко и какви задръствания се минава :)

Да ве!Карай на обороти под тези,при който се вкл. турбото и може да е така! :mrgreen:

 

Кат се включи турбото, лапа повече гориво и по-бързо стигаш до желанта скорост ... атмосферния лапа по-малко гориво, но пък по-бавно ускорява ... демек турбото излапва повече ама за малко, атмосферният лапа по-малко ама за дълго ... накрая разлика в разхода почти няма (говоря SDi и TDi 101 коня)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По магистралата с 140км/ч и известно време градско но не повече от 30-40км и ми даде 5,0 среден разход (изчислено по класическия начин). И колата хич не е тромава за изпреварване си отдели малко повече път или смени предавката. Това че на някой му е голям кеф да се изстрелва на светофара не е голямо геройство. Рано или късно го настигам :D . Все пак навъртях 75хил км пък и по магистралата си показва колко е икономично стига да не се напъваш със 160-180 км/ч тогава става змей горянин и прави фуния в резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.