Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода Фабия


VESKO_SZ

Recommended Posts

Здравейте,

Аз съм съвсем нов тук и ще ме извините ако бъркам темите , но има няколко въпроса отностно Фабия.

Много ми харесват тези Автомобили и съм се навил да си купувам такъв ,но за съжаление нямам толкова пари за нов и затова ще е 2-ра ръка.

Имам интерес само към Дизелов мотор , какъв да бъде той , чета има различни Дизелови двигатели, кой от тях е комън рейл ?

Колко варират като цена..?

Какво да гледам при тези Автомобили ,къде им е слабото място ?

Стана доста въпроси но искам вашето мнение.

Мерси предварително за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти и добре дошъл!

 

Шкода все още нямат Common-Rail двигатели, има помпа-дюза и SDI...

 

каква е разликата между тези двигатели

Питам за common-rail двг ,защото съм карал такъв и е невероятно удоволствие. :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода имат три вида двигатели:

SDI - атмосферен дизел с дирекно впръскване (без предкамера като старите дизели) - 64 к.с.

TDI - същия като горния, но с турбо - най-разпространени са 90 к.с. и 110 к.с.

TDI - PD - турбо дизел, работещ със системата помпа-дюза, т.е. няма една обща горивонагнетателна помпа, а на всеки цилиндър има дюза, включваща в себе си помпа. Този вид дюзи работят под много високо налягане - към 2000 atm. Имат най-голяма мощност и икономичност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл!

 

Помпа-дюза двигателите по принцип са малко по-икономични и по-пъргави, но за сметка на това са значително по-шумни. И ги спират от производство заради цената им. Аз лично бих предпочел TDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.