Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на скоростите с двоен съединител


Svetoslav

Recommended Posts

Тома Неверни :mrgreen: : Не че не става!На 120-ката съм го правил!На Yamaha R6,редовно го правя, но на Фабийката няма и да пробвам!Много ми е скъпа!!!Другата ми Skoda ще е с DSG, така че там да си ги смяня когато поиска!!! :mrgreen:

П>С> По принцип съм чувал,че ТИР-аджиите като карат по Сибир така ги сменят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизела е бавноооротен и не му пречи да се сменят предавките без съединителя! Гледам, имаш SDI - ако искаш - пробвай... Условието е, оборотомера да е на средата на скалата /или малко отгоре/, когато превключваш! Порбвай на 2-ра, 3-а и 4-а. В началото си потегляш със съединителя, а при 5-а също се налага /поне при мен се налага - на брат'чеда Голфа захапва и 5-а без съединител/.

 

Обясни по-подробно как става смяната на предавки към по-горна и по-долна без съединител ... все пак не всички имаме категория "С" :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тома Неверни :mrgreen: : Не че не става!На 120-ката съм го правил!На Yamaha R6,редовно го правя, но на Фабийката няма и да пробвам!Много ми е скъпа!!!Другата ми Skoda ще е с DSG, така че там да си ги смяня когато поиска!!! :mrgreen:

П>С> По принцип съм чувал,че ТИР-аджиите като карат по Сибир така ги сменят!

 

Ааааа - на мотора си ползвам съединителя винаги. Може би щот не е R6, a R1 ;) Ма нещо не ме кефи и за това - сега - CBR...

Колкото до камионите в Сибир, а и на други места - точно така се карат! Вкарва се първа и после до последната /10-а, 13-а или 18-а/ - без съединител. Те за това сменят съединител на по милион мили ;)

 

Обясни по-подробно как става смяната на предавки към по-горна и по-долна без съединител ... все пак не всички имаме категория "С" :D

 

Ами как - след като потеглиш, достигаш средата на скалата на оборотомера ти /или малко отгоре - 100-200 оборота/ и отпускайки педала на газта, включваш следващата предавка. Моята кола стига до 4-а така. 5-а не я включва. Смяната от по-горна към по-долна става с подаването на "междинна газ". Демек - освобождаваш от скорост, риташ педала толкова, че да достигне средата на оборотите /или малко повечко/ и вкарваш по-долната предавка. Но си зависи и от самата скорост, с която се движи автомобила! Ако искаш да вкараш 3-а, но се движиш със 110 км./ч. трябва доста да натиснеш газта. Точно поради тази причина - свалянето на предавките го правя със съединителя. В крайна сметка, колата има синхронизатори на предавките и не се налага въпросната "междинна газ" и "двойното амбриране". Въпреки че второто си е полезно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че нещо искам да се заяждам, ама това със сменянето на скорости без съединител (без да има конкретна причина за това) ми напомни за един бакшиш с Фабия, който ме вози наскоро и който (след като имах неблагоразумието да го питам "Върви ли Шкодата?") не спря да повтаря - "тия тъпи чехи не знаят да правят коли", щото сменил вече трети или четвърти съединител на колата. Мисля, че се сещате защо го е сменил...няма да обеснявам :mrgreen: . Поздрави и сори за офтопика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, че нещо искам да се заяждам, ама това със сменянето на скорости без съединител (без да има конкретна причина за това) ми напомни за един бакшиш с Фабия, който ме вози наскоро и който (след като имах неблагоразумието да го питам "Върви ли Шкодата?") не спря да повтаря - "тия тъпи чехи не знаят да правят коли", щото сменил вече трети или четвърти съединител на колата. Мисля, че се сещате защо го е сменил...няма да обеснявам :mrgreen: . Поздрави и сори за офтопика :)

Ами той е сменил 3 съединителя, защото сменя винаги със съединител. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той е сменил 3 съединителя, защото сменя винаги със съединител. :mrgreen:

 

smile091 smile091 smile091

 

smile064

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.