Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новата кола


millen_

Recommended Posts

Колеги здравейте от няколко дена си взех новата фабия.Имам един въпрос;Нормално ли е при първите километри/на 150км е / да ми показва разход градско 13литра/мотора е 1.6/и принципно има ли промяна в работата на двигателя след първа смяна на масло и разработка.Пък и кажете ваще коли с такав мотор какъв разход дават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не карам кола с такъв мотор, но е нормално първите 1000-1500 км да ти харчи повече. Разработката в книжката я пишат, че става до 1500 км, но ти препоръчвам поне до първата смяна на масло да я щадиш. Честита придобивка и със здраве да си я караш! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте от няколко дена си взех новата фабия.Имам един въпрос;Нормално ли е при първите километри/на 150км е / да ми показва разход градско 13литра/мотора е 1.6/и принципно има ли промяна в работата на двигателя след първа смяна на масло и разработка.Пък и кажете ваще коли с такав мотор какъв разход дават.

 

Нормално е. А в по-големите задръствания ще ти показва дори повече. Не се майтапя :)

Хубавата новина е че понякога ще пада под 10, но всичко зависи от средната скорост и растоянието което изминаваш в града.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е. Моят двигател е по-малък и даваше разход до 16 литра на градско. Харчеше и масло, което впоследствие се оказа нормално при разработка на колата - за една година съм долял приблизително 0.5 л.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На студен двигател, климатик и жестокото задръстване в София (първа-свободна, първа-свободна, без да включвам 2-ра изобщо) ми е давало ок. 15. При загрял двигател, клматик и НОРМАЛНО (къде ли вече го има) движение ми е давало под 8. Примерно в Пловдив ако пътувам по-късно и няма такива задръствания редовно ми дава ок. 8. Ако каращ редовно в София градско дизел и автоматик му е майката, иначе може до нервна криза да стигне човек с тия задръствания от Младост до Орлов мост :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Ако каращ редовно в София градско дизел и автоматик му е майката, иначе може до нервна криза да стигне човек с тия задръствания ...

 

100%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам за какво движение и за какви задръствания става дума у София,а вече и не само,най-добрата алтернатива е скутер 150 или 250 кубика!Само дато за зимата не става! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дато за зимата не става! :mrgreen:

 

и благодарения на тъпи полу-грамотни и прости шофьори се пада по чужда вина по корем :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.