Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с нагревателя на задно стъкло


plamen_iv

Recommended Posts

Отлепи ми се клемата на нагревателя на задното стъкло от шината .Проверих в сервиза на "Кобра" в Силистра,но лепилото било скъпо и не го зареждал,защото такива като мен нямало много.Имате ли идеи?Ще съм благодарен на информация която може да ми помогне. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"PETYO"]Пробвай с каноколит

 

Не става,трябва да е електропроводимо и топлоустойчиво.По-скоро бих отишъл в друг град в някой сервиз за автостъкла където имат такова лепило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси нещо на Loctite. Вероятно имат нещо подходящо, но някои от продуктите им наистина са доста скъпи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПРОВОДИМО СРЕБЪРНО ЛЕПИЛО

Bison SILVERGLUE is an adhesive, based on acrylic resin and solvents to which pure silver has been added to improve the electric condudtion.

 

 

производител : BISON

оригинално озн. : SILVERGLUE

 

 

доставчик : Пулсатор електроникс България ЕАД

или

http://profix-bg.com/catalogue/catalogue_9_2.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същият проблем с маздата 121 на жена ми, дойде от австрия с разлепени пластини на нагревателя на задното стъкло.

Та обикалях магазини за лепила и нищо, лепилото на Бизон което препоръчва колегата го има в Mr.Bricolag но струваше колкото половината стъкло в кобра.

Реших проблема по следния начин:

1.От магазин Практикер си купих една метална кутйка(синя като крем нивеа) с флюс за запояване.

2. С финна шкурка почистих мястото на нагревателя където е била залепена пластината ( НЕ прекалявай със шкурката, медния нагревател е МНОГО тънък и ще се покаже стъклото от долу)

3. Намазах с пастата за запояване почистеното място(тънък слой който предпазва от окисляване и прегряване спойката)

4. Разтопих калай върху пластината и изчаках да изстине.

5. Поставих пластината на мястото и я нагрях малко с поялника, колкото да се разтопи калая и да стане спойката. НЕ повече защото прегаря.

 

Не винаги става от първия път, но с усет и търпение резултатът е налице

 

Вече 2-ра година нагревателя си работи перфектно!!!

 

УСПЕХ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същият проблем с маздата 121 на жена ми,

 

пробвах,да го запоя,но не стана.клемата се намира на такова място,че е невъзможно да вкараш поялника.остава варианта да търся това лепило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

залепих го със специално за това лепило Permatex и нямам търпение да видя дали е свършило работа.Трябва да го включа след 24ч. Ще пиша за резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

С лепилото на Permatex не стана,въпреки,че е за това.Купих на Bison- SILVERGLUE.Благодаря на QYEENS!Още не съм пробвал,но се надявам да стане този път. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Вярно :) А с тово лепило дали ще може да се поправи прекъсната жичка на нагревателя.В смисъл да се капне там където е прекъсната :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От mr.bricolage купих електропроводимо лепило на Bison SILVERGLUE

 

http://profix-bg.com/catalogue/catalogue_9_2.html

 

Залепва към стъкло, метал, гума и бакелит.Идеално е за въстановяване на прекъснати пътечки.Цена 35лв. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.