Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ядосах се


Владо©

Recommended Posts

Днес, идвайки на работа, се ядосах много. :evil: Ситуацията е следната: на светофара на "Подуяне" отдясно ми се набутва някакъв с табела "учебен" на покрива, но очевидно не обучаван, а обучаващ караше колата. Подкарах си на зеленото Фелата - без да я насилвам или да го "дърпам", ма до кофата за боклук карахме почти успоредно. Той изостана зад мен, нетърпеливо ми се "залепи за бронята" до следващия светофар, където пак ми мина отдясно, спря за секунда на червеното и потегли малко след това - на "много червено", засичайки кола, завиваща в дясно на зелено от другата улица. И това не е всичко. Малко по-надолу въпросният ИНСТРУКТОР по кормуване пренебрегна колоната и смело минавайки в насрещното движение, успя да си "спести" 2-3 коли. Малко след това паркира до тротоара. Та мисълта ми е - хайде той, че е задник (без извинение) - задник е. Ма ще научи така да карат и кой знае още колко недорасли задничета, които после ще станат големи задници. И всички правила отиват по дяволите... Или може би спазването им е само, докато обучаваш някого или само докато си вземеш изпита по кормуване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното вярваш ли го?!!!

То ченгета, градски транспорт кара както на него му е удобно ти за един инструктор дето бил обучавал.

Че аз не съм чул напоследък някой да го обучават на кормуване.

Тука 3 ма черпеха с думите - "Дадоха ми я".

Аз хора дето познавам не са успявали да вземат тука в София без да си платят - даже и по 4-5 пъти - вече изплатил 2х подкупа пак не става.

Тъй, че толкова и са Учебни.

Май вече наистина са Убийци или поне съучастници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hamsia, за плащането - не съм убеден, моята не съм я плащал (2000г), а колежката ми я взе от втория път юни месец тази година без плащане. И наистина си беше за късане първия път! smile131

 

Иначе за карането - всеки го прави както му скимне! Все по-вярно е, че "У" означава Убиец! Стават само по-добри "У"-та :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жена ми също не плати за изпита, ама при 450 кинта курс и кола Лексус (!!) то май си влиза в него. Да не говорим, че на такава кола не се учиш, а се разглезваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TIG, вярно ли на Лексус е карала :?: :!: :?: Ееее, направо се замислям дали да не изкарам един курс пак :mrgreen:

 

Но си прав - на такава кола се глезиш, а после псуваш личната (или на мъжа ти ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TIG, ти верно уби рибата. И аз ще взема да ходя на курс :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Владе, това за съжаление вече е ежедневие, с или без обучаван.

Днес например, сутринта, пътувам от Сточна гара по Сливница, посока Люлин. Застигам един У - Мерцедес 190, млада мома на волана, дебел инструктор до нея. Пред У-то спрял на спирка рейс. Застигам У-то, то решава без мигач, лекичко и нагло да се намести пред мен, а аз вече съм с предна броня на ниво нейна задна врата. Свиркам леко, да не изплаша момата. Реакция = 0, продължава да се изнася. Гледам, ако не спра, ще ме жулне. Този път скочих на клаксона. Момата спря, спрях и аз. И изредих родата на инструктора. Момичето ме погледна стреснато, а онова прасе блее на пред. Стана ми жал за момето, можех да намаля още и да я пусна. Но не го направих, защото тя не подаде мигач, не погледна в огледалото или може би ме е видяла, ама дебелия да е казал "давай, той ще се/те пази". Не я виня, като няма кой да я научи, така ще е. Мислих на следващия светофар да отбия, да ги изчакам и да му наритам кофата на ония "инструктор". Отказах се, не исках да си развалям деня от рано...

 

Та както казах и по-горе, това е ежедневие. Или У-то ще кара против правилата, или ще е неизправно. Редовно срещам учебни автомобили с изгорели фарове, габарити или някоя стоп светлина. Не са рядкост и тези с две изгорели стоп светлини...

 

Но има и кадърни инструктори. Този, например, при който аз изкарах книжка. Но за съжаление те се губят на фона на самозванците, монтирали по още един чифт педали от дясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.