Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Обдухване на стъклата през зимата


NightSpirit

Recommended Posts

Колеги, чел съм си ръководството за колата, но пак не са ми ясни някои бутони. Занчи за обдухване на стъклата имам следните копчета: 1.На "врътката" за лявата зона на климатроника има две копчета - горе за предно стъкло и долу за задно; 2. Над "врътките" за климатроника има 4 копчета - за рецикрулация, да духа в краката, да духа (много "духане" стана в тая тема, ама какво да се прави) горе и още едно (горния ред, дясното), което пак е за сртъклата; 3. На джойстика за ел. стъклата има едно положение със знак за задно стъкло.

 

Моля да ми обясните кое копче точно какво размразява, кое е за реотаните отзад и т.н. Общо взето вие кое ползвате, за да не се потят стъклата.

 

P.S.: И още един "температурен" въпрос. Като паден темп. под 6 градуса на Макси-дот-а ми дава една звездичка до градусите, даже понякога мига (май като дам контакт, но и в движение го забелязах един път). Има ли някакво значение тази звездичка или просто ме информира, че темп. е ниска (зимна), в случай, че не съм забелязал и съм си взел хавайската риза :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай колега ама много бързо си го чел ръководството за експлоатация :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Всичко си го пише вътре.

 

Само няколко уточнения това на лявата "врътка" на климатроника горното е за обдухване на стъклата, а долното копче е за нагревателя на задното стъкло.

На джойстика за ел. стъклата за положението за което питаш, където е нарисуван знака за задното стъкло, не е за задното стъкло, а за размразяване на огледалата - страничните.

А когато темперятурата падне на 4 градуса - външната, се появява тази снежинка и просто ти напомня, че караш при зимни условия.

А относно всичкото "духане" за което питаш моля те прочети по внимателно книжката.

 

Иначе ако тръгнат да ми се запотяват стъклата, пускам "бързото" обдухване на стъклата с горното копче което е във врътката за лявата зона на климатроника.

 

Иначе попринцип климатроника ми работи на AUTO и когато карам нямам проблеми с изпотени стъкла.

 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% съм сигурен, че човека, който ми предаде колата от ЕТ ми каза, че това на джойстика е за задното стъкло, но работело само ако е включен долния бутон на врътката за лявата зона. Само, че тогава бях лееееко развълнуван за колата и бе успях да запомня всичко. Но съм сигурен, че каза, че е за задното стъкло, защото помня, че се зачудих защо за задно стъкло е на джойстика за огледалата. А ти като си чел по-внимателно ръководството кажи ми с кое аджеба копче включвам да духа на задното стъкло и с кое пускам реотаните и каква е разликата м/у копчетата на лявата врътка и бутона за стъклата, който е в дясно от бутона за рециркулация.

 

Не ми е ясно нещо и за това питам, нали за това е форума да решаваме и практични въпроси. Отговор "Ами прочети си по-внимателно книжката" не ми помага особено. Мерси все пак. Поне за снежинката (на мен ми се появява под 6 градуса) да не се притеснявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за огледалата си е за огледалата.

 

това, което е при посоките, е за обдухване на предното стъкло, а това, което е на врътката е за изсушаване на въздуха. второто ползва климатика и дава доста бърз ефект.

 

На задното стъкло обдухване няма. Има само реотан, който се самоизключва при прегряване за разлика от този на огледалата.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за огледалата си е за огледалата.

 

това, което е при посоките, е за обдухване на предното стъкло, а това, което е на врътката е за изсушаване на въздуха. второто ползва климатика и дава доста бърз ефект.

На задното стъкло обдухване няма. Има само реотан, който се самоизключва при прегряване за разлика от този на огледалата.

 

Поздрави

 

Така вече е ясно, мерси много. И това, че реотана изключва като прегрее не го знаех и все се чудих защо ми изключва лампичката сама. Мерси!

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И нагряването на огледала се изключва само след 20мин.

Снежинката свети от +5 до -5 градуса и предупреждава за опастност от образуване на поледица. Под -5 градуса изгасва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% съм сигурен, че човека, който ми предаде колата от ЕТ ми каза, че това на джойстика е за задното стъкло, но работело само ако е включен долния бутон на врътката за лявата зона. Само, че тогава бях лееееко развълнуван за колата и бе успях да запомня всичко. Но съм сигурен, че каза, че е за задното стъкло, защото помня, че се зачудих защо за задно стъкло е на джойстика за огледалата. А ти като си чел по-внимателно ръководството кажи ми с кое аджеба копче включвам да духа на задното стъкло и с кое пускам реотаните и каква е разликата м/у копчетата на лявата врътка и бутона за стъклата, който е в дясно от бутона за рециркулация.

 

Не ми е ясно нещо и за това питам, нали за това е форума да решаваме и практични въпроси. Отговор "Ами прочети си по-внимателно книжката" не ми помага особено. Мерси все пак. Поне за снежинката (на мен ми се появява под 6 градуса) да не се притеснявам.

 

Извинявам се ако съм те засегнал, не беше това целта ми.

За копчето което ме питаш което се намира от дясната страна на това за рецуркулация на въздуха е за насочване на въздушният поток по посока на стъклата, просто избираш накъде да се насочи въздушният поток, както има опция към седящите на седалките или към краката, което става с копчетата под това за рециркулация и под това за което питаш. Под стъклата разбирай предното и страничните при шофьора и пътника до него. А това което е в горната част на лявата врътка на климатроника е за бързо обдухване т.е. в книжката да дават размразяване на предното стъкло т.е. поне аз така си го обяснявам цялата мощ на климатроника отива към предното стъкло, но съм забелязал че обдухва и страничните до шофьора и пътника до него.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да питам нещо ... за Октавия 1 става въпрос.

 

Нагревателя за огледалата кога се включва - когато врътката му е на средно положение или когато е на средно положение и е включен нагревателя за задното стъкло ?

Всъщност - каква работа върши нагряването на огледалата, зимата евентуално за размразяване ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да питам нещо ... за Октавия 1 става въпрос.

 

Нагревателя за огледалата кога се включва - когато врътката му е на средно положение или когато е на средно положение и е включен нагревателя за задното стъкло ?

Всъщност - каква работа върши нагряването на огледалата, зимата евентуално за размразяване ли ?

 

ако нямаш позиция размразяване на врътката за огледалата, значи нямаш нагреватели. Иначе размразява, изчиства ги като се запотят като минаваш през тунелите на магистралата и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако нямаш позиция размразяване на врътката за огледалата, значи нямаш нагреватели.

Имам такава позиция - средната. Значи доколкото разбирам, когато е на средна, се размразяват и съответно когато е на Left или Right, не работи нагревателя. Така предполагах, но не бях сигурен и даже в началото си държах врътката на нагревател, за да не я чукна без да искам и да разместя огледалата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.