Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Парцел - установяване на собственика


hamsia

Recommended Posts

Здравейте,

Нямам си на идея как мога да разбера кой е собственика на някакъв парцел земя.

Идея си нямам от къде да започна да търся.

Ако някой се е сблъсквал и може да да подскаже какви са начините да се разбере това ще съм много благодарен.

Въобще има ли начин да стане това?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

обикновено самите агенции за недвижими имоти правят такива проучвания. Мисля, че за София Явлена са най-добрите, поне аз съм доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш в общината където е парцела и там пишеш молба със обяснение за какво ти е и тн. После чакаш отговор неопределено време и се надяваш да не са ти изхвърлили молбата.

 

Имаме земя в симеоново която не е в регулация и за да се оправят всички документи и да се издаде разрешително за строеж трябва да се знаят собствениците на съседните имоти и от доста време се занимаваме я баща ми я сестра ми я аз и ходим до общината разправяме се чакаме по дълги опашки и тн ужаса е пълен.

 

Помисли за опцията да си платиш на някоя фирма и те да се оправят. Защото те ако могат да свършат дадена работа за 10 дни то значи на теб ще ти трябват месеци докато стоплиш къде какво и защо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи има възможност - примерно да отида в агенцията дето казва Митака и да си платя и те да ми кажат тоя и тоя е или са тия собствениците.

Мисълта ми е, че не е невъзможна мисия или нещо незаконно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че агенция по вписванията се занимава с тия работи.. Имаше идея да си пуснат справките в Ипей, но докйде стигнаха - незнам - общо взето - плащаш 5-6лева и си получаваш справката в Агенция по вписванията - не съм ходил и незнам къде се намира това нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай ми данни на парцела и аз ще направя справка в гис. Ама не е безплатно - на мен услугата ми струва пари. Става въпрос за София само. Ако е извън София не мога да помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да разбереш поне едно от две неща:

- името на собственика или ЕГН

- номера на парцела.

Ако знаеш името на собственика (след разпит на комшии) можеш да провериш в Агенцията по вписванията дали наистина е собственик и точно на какво.

Ако знаеш номера на парцела пътищата са два - ако е земеделска земя отиваш в Общинска служба Земеделие и гори и питаш.

Ако е в ретулация - отиваш в общината и пак питаш

Ако има влязъл в сила кадастър - отиваш в Службата по кадастъра.

Дали има влязъл в сила кадастър - www.cadastre.bg

Всички служби които ти изброих са по местонахождение на имота или за имот в Софийско не можеш да правиш справки в Пловдивско и обратно.

Не знам как ще посрещнат съответните служители, за Агенцията по вписванията съм сигурен че можеш да направиш справка и това е напълно законно.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Нямам си на идея как мога да разбера кой е собственика на някакъв парцел земя.

Идея си нямам от къде да започна да търся.

Ако някой се е сблъсквал и може да да подскаже какви са начините да се разбере това ще съм много благодарен.

Въобще има ли начин да стане това?

 

Поздрави

 

Намираш сасед да разбереш номер на имот и район. След това в кадастъра и казваш, че ще купуваш и искаш да видиш границите и провериш собсвениците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От едната страна поща голяма, от другата нашата сграда - парцелчето между двете.

Бах тия съседи:)

Търсене ще му е майката явно.

Това е било пусто поне от 30-40 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в Агенция по вписванията и изкарваш едно УВТ за имота по имотна партида. Там ще ти излезат собствениците. Кофтито е, че за период изискват документи за собственост, а ти няма от къде да имаш такива :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си бил много лесен.

Щом вашия имот граничи с този пустия то от скицата на вашия имот ще разбереш номера на парцела който те интересува. След това отиваш в общината и питаш.

А ако ми кажеш и за какво ти е да знаеш кои са собствениците ще мога да ти помогна и още.

Лошото в момента е че се сменя властта в общинските администрации и там се правят на мотики за такива услуги.

Всъщност ти трабва да разбереш трите имена (ЕГН не ти трябва) на собственика от общината и после с тези три имена да направиш справката в АВ.

Може да се окаже и общинска собственост, приготвена за някой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.