Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да си направим автоматично включване на фаровете - Октавия 1


ikonoma

Recommended Posts

Следобед се занимвах с това подобрение. Работата не е никак трудна и ефекта ми хареса много.

За целта са нужни едно реле с нормално отворен контакт за 2-3 лв. (взех 40 А, не че е нужно толкова много) и едно ключе ( аз сложих такова за 13 А). Всички действия се изпълняват върху куплунга на пакетния превключвател.

На Октавията фаровете се включват при даване на контакт и изгасват при завъртане на стартер. Остават да светят само габритите. Така, че целта е да се прекъсне техния ток. Това става като се прекара червения дебел кабел през реле с НОК. Оперативната верига на реленцето се захранва от червено-черния кабел(ако не се лъжа за цвета), който се намира в единия ъгъл на буксата. На него се появява плюс само при даден контакт и изчезва при завъртане на стартер. За да ми остане възможност да използвам габритите при изгасен двигател си изведох на едно от празните копчета над радиото едно ключе, чрез което шунтирам релето, когато има нужда.

Това е цялата операция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЕураТек срещу определена сума могат да ти направят автоматично включване на фаровете на Октавията през тестера за диагностика. Просто променят настройките на Комфортната система. Колата си го има зададено като опция в софтуера ;) .

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно, Redline, съгласяваш се с човека, защото не знаеш или с ирония?!? Правил ли си го? Щото си е удобство и ако го правят ще отида - така или иначе ще ми слагат музика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми значи като се върнеш с музиката ще разберем :) . В ЕТ Варна ми казаха, че на моята могат да го направят - ама може kомфортната система на Л&К да е по-различна... Също слагали някво реле, но софтуерно го имало като опция ;) .

 

Аз не бих си го направил, много се товари ел.-а, когато върти стартера на запалени фарове... Пък и не ми е такъв проблем да се сещам да си паля фаровете преди да тръгна :D , още съм млад и помня 8) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми значи като се върнеш с музиката ще разберем :) . В ЕТ Варна ми казаха, че на моята могат да го направят - ама може kомфортната система на Л&К да е по-различна... Също слагали някво реле, но софтуерно го имало като опция ;) .

 

Аз не бих си го направил, много се товари ел.-а, когато върти стартера на запалени фарове... Пък и не ми е такъв проблем да се сещам да си паля фаровете преди да тръгна :D , още съм млад и помня 8) .

 

На моята мисля, че не може да стане софтуерно.

Така, както съм го направил фаровете и габритите угасват при завъртане на стартер. Фабрично гаснеха само фаровете. С един куршум ударих два заека. :D Пък нещо ми заслабна акъла май. Забравям да ги пусна. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои може ли да каже как да го направя това на лада 2104 :?:

Да. Аз съм го направил миналата година на 2103. Ето схемичката:

farove.JPG

Използвам две релета по 40 А (може и по маломощни, но аз намерих такива) - на едното нормално отворения контакт, а на другото - нормално затворения. Схемата гаси фаровете при стартиране.

Ако не ти е ясно нещо питай. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.