Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вода в купето!


sevie

Recommended Posts

Здравейте. Имам голям проблем и не знам към кого да се обърна за помощ. От няколко дни забелязвам, че стелката под предната седалка е мокра. Първо помислих, че жена ми е разляла вода. После предположих, че липсва някой тампон отдолу и като минавам през локви водата влиза оттам. Днес забелязах кде се крие причината. Сутринта като се качих в колата ( валеше дъжд) видях че е капало вода под жабката. Тосет източника на вода е някъде там, под жабката. Отворих предния капак и единственото, което ме усъмни е това че до чистачките има два отвора в пластмасата, които не знам дали не трябва да са затапени. Утре ще сложа снимка, за да стане ясно за кои отвори говоря. Така или иначе не съм сигурен, че оттам е течът. Някой да има идея какво да направя, за да открия пробива и да запуша пробойната?:) Дали има нещо общо с филтъра на колата ( видях, че в момента има такава тема). Колата ми е Октавия I. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем на Фабията - оказа се запушени отвори на оттичането и преливаше през филтъра.

Ако паркираш под някакви дървета е напълно възможно.

Някъде откъм жабката бръкна - и ги изчисти - но не видях откъде:)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Днес демонтирах жабката на колата и видях, че водата идва някъде пред парното. Вижда се , че водата влиза най-отпред, там , където свършва купето. Това се пада точно под предното стъкло. Погледнах уплътнителите на стъклото и ми направи впечатление, че няма добър контакт между гумения уплътнител и стъклото. Възможно ли е оттам да идва водата? Дали ако отида при автостъклар ще ми помогнат или да се обърна към ЕТ ? А някой знае ли как да проверя дали не е запушен канала, по който се отича дъждовната вода от предното стъкло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИМАХ ПОДОБЕН ПРОБЛЕМ ПЛОЛЕТТА ,от цветовете на липата се бе задръстил отвора за оттичане на водата която се е събрала под чистачките.

оправих го с едно парче тел ,чрез което като го пъхнах в отвора на кабеките които минават през предния ляв калник и поразрових там.после се прави една кукичка от телта и се изваждат листата и другите нещица под решетката отдолу на чистачките.

като се напълни предната дясна стелка колата беше на 20 дни.

почувствах се УЖАСНО тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вчера оправих проблема. Махнах пластмасовия капак над въздушния филтър за парното. Оказа се, че освен отвора, по който трябва да оттича дъждовната има още един отвор, който би трябвало да е "затапен". При мен обаче се оказа, че не е, и водата спокойно си влиза в купето. Ужас! Чуден силикон - дупката е запушена. Оказа се, че предното стъкло е сменяно и явно за забравили да запушат дупката. Надявам се всичко да е наред сега. А междувременно видях , че нямам филтът за възхуха в купето както и че нямам капак ( решетка), с който да затворя филтъра. Така е като се взема кола втора употреба. Мерси на всички за отговорите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Имах същия проблем. Трябва да махнеш рамената на чистачките. След това да махнеш пласмасовите кори които се защракват към улея на стъклото. Обираш всички боклуци и листа. С ворна струя измиваш улея под въздушния филтър и хубаво промиваш двата отвора от двете страни на купето. Само това е решението!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.