Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нова Октавия в клуба....


Recommended Posts

Авенсиса с 1,8 бензин 129 к.с. без парктроник и темпомат и без втори комплект гуми и без аларма ми го сметнаха към 38 300. Алармата я монтират тук след щателно разфасоване на колата и след 4 месеца чакане. Всъщност не се бях засилил супер много за Авенсиса, Окти ми е повече на сърцето, но исках да видя все пак какво ще предложат, защото не е лош автомобил. Цената му обаче е убийствено висока! А и нещо интериора на фейслифта не ме изкефи - много пластмаса, много нещо и пада едно яко тракане на почти нова кола...

 

@kotioval - Наистина ли до средата на декември? Нещо не ме кефи идеята, защото не ми се плащат данъци и т.н. за 20 дена. Ще може ли да стои някъде при вас? Аз се отказах от лизинга и ще я платя кеш, ще мога ли да се възползвам ЕТ да ми я регистрира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@kotioval - Наистина ли до средата на декември? Нещо не ме кефи идеята, защото не ми се плащат данъци и т.н. за 20 дена. Ще може ли да стои някъде при вас? Аз се отказах от лизинга и ще я платя кеш, ще мога ли да се възползвам ЕТ да ми я регистрира?

 

Данък ще платиш само за декември - около 20 лв. Но ти казваш, че ще е кеш ? Т.е ти ли ще я платиш или ще минеш през друг лизинг ? Защото ако е чужд лизинг - те си правят регистрацията. Ако е на твое име - няма проблем -можеме да я регистрираме, трябва да ни направиш нотариално заверено пълномощно и да ни дадеш гражданска. Тогава данъка ще платиш след 2 м в общината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се занимавам с лизинг - директно ще ви преведа парите по банков път. За гражданската трябва първо да дойде колата, за да й взема данните.

 

Няма проблем за пълномощното. А какъв трябва да е текста? Можеш ли да ми пратиш и примерно пълномощно за връщането на стария автомобил?

 

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш проблем ама трябва да дойде колата заради шасито. Пълномощното за бракуването мога да ти изпратя впонедалник, само ми дай e-mail. Другият вариянт е да доведеш собственика да подпише протокола. Каква кола ще връщаш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Взех колата в понеделник след много бумащина и разправии :D

 

С две думи - много съм доволен, повече отколкото очаквах, все още обаче не мога да прочета цялото ръководство, превода е отвратителен и само се натоварвам :D

 

Нещата, които не ми харесват - релетата са много шумни - като пускаш нагревателите на задното стъкло например се чува специфичното прищракване; MAXI-DOT дисплея стои като чуждо тяло - от седалката до шофьора се вижда разстоянието между него и таблото; фаровете са слабички; управлението на климатроника е малко странно... но това не са болки за умиране.

 

Има едно нещо което ме притеснява - когато колата е в движение и набирам при натискане на съединителя откъм самия педал се чува едно хъркане... Някой има ли подобен проблем и според вас трябва ли да се притеснявам. Хъркането го няма при натискане на празен ход, нито при понижаване на предавката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.