Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още една "бензинка" падна в борба за пазар


Dereal

Recommended Posts

Когато си купувах мойта от ЕТ казаха, че са смятали сервизното обслужване на дизел и на бензин до 200 000 км. дизела излиза с около 400 лв. по скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. По статията - никъде не пише, че става въпрос за дизелов двигател. Ако по презумция някой приема, че SUV-овете са дизел това е друг въпрос. Ако става въпрос изобщо от статията не става ясно дали това е "проект" или е 100% взето решение. Разликата е от земята на небето.

 

2. Сметките за колко време се избира цената от дизелов двигател освен, че не е права от математическа гледана точка не е правилна и от гледна точка, че се сравняват 2 несравними двигателя. 1.6 MPI не е съизмерим с 1.9 TDI, който е доста по-добър. Правилното сравнение е м/у 1.6 FSI и 1.9 TDI, а там разликата е около 500 лева, което е НИЩО. Т.е. от там вече си зависи какво ти харесва да караш. Един харесва безнин защото....., друг харесва дизел защото..... И за пореден път не разбирам защо се дърлите с тия глупости. Хората на дизел изпитват някакво непреодолимо желаное да покажат, че бензина за нищо не става и дизела е единствения правилен избор. Може и да не съм прав, но така тълкувам редовните теми във форума с такива заглавия: "Края на бензиновите бегачки", "Още една "бензинка" падна в борба за пазар" и т.н. Добре де, хубаво безина е минало свършено, в най-скоро време директорите на основните автомобилни производители ще направят официален брифинг и ще обявят, че е произведене последната бензинова кола и повече тази технология няма да бъде използвана. Всички ще си купят дизел и край. Еее какво щастие ще бъде за собсвениците на SDI, TDI, HDI, TDCI.... Ще кажат "НАЛИ ВИ КАЗАХМЕ"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, наистина съм допуснал грешка. :oops: :oops: :oops: Вместо по 100 съм умножавал по 1000.

Odin е прав. Цифрата е 59 318км.

Бензин А92 няма вече. Само 95, пак съм бързал при писането, но това беше цената онзи ден на А95.

 

Odin, исках да покажа, че с по скъпия дизелов вариант, с разликата в разхода за 100 км (данните за комбинирания разход, са от каталога на Октавията), колата трябва да мине сериозни км за да излезе пред бензина. А както съм писал и преди, ако се кара много само дизел, а за малко в града - по-добре е бензина. Аз за 2 и половина години съм навъртял само 30 000 км., а мой приятел на служебната направи 60 000 за около 5 месеца.

 

NightSpirit, бензина е 102 к.с, а дизела 105 к.с. И аз исках да сложа два еднакакви двигателя, но 3 к.с. не мисля че са съществена разлика. Правил съм подобна сметка за Фабия преди и там се получаваше разлика от 150 000 км. Но понеже ми е любопитно ще сравня и двата двигателя за които ти пишеш. Иначе мен ме провикира израза за падналата бензинова бегачка. Не съм съгласен, че като съм си купил бензин, съм се прецакал.

 

Edit: разликата може и да е 500 лв., но бензиновия 1.6FSI е с 10 коня по-мощен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора... ужас... накъде отива този свят??? ...

 

 

Краят на евтиния петрол се вижда. International Energy Agency прогнозира сериозна петролна криза след 2012 г. С какви запаси от природни ресурси разполагаме?

 

 

http://www.gorichka.bg/index.php?p=10&l=1&id=449

 

и така изводът е, че: след време ще падат и бензиновите, но и дизеловите бегачки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.