Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Още една "бензинка" падна в борба за пазар


Dereal

Recommended Posts

Ферари ще правят джип :!: Този джип ще бъде с ..... 5 врати :!: :!:

 

http://cars.actualno.com/news_131352.html

 

Хайде сега феновете на бензина да ми кажат, че няма да има бегачка-дизел :mrgreen: , щото Ферари вече измениха на себе си и пускат не само кола с повече от 2 врати, ами е и гаден ДЖИП!

 

Следващият етап е.... ГОСПОДИН РУДОЛФ ДИЗЕЛ :mrgreen:

 

На печелившите - честито!

 

 

 

EDIT: Понеже доста колеги казаха да сменя заглавието, ето правя го по-правилно ;) Темата е за това, че немислими неща в миналото стават ФАКТ.

 

Ферари са пример за почитателите на бензина, който яростно твърдят, че няма дизелов "спортист". Е, ама няма и ДЖИП-спортист!!!! Тогава какво е това Ферари?!?!?

 

Любимият на много "спортисти" Лука ди Монтедземоло си спомням да казва, че не вижда Ферари да правят 4-врата кола. И джип също! А за дизел - НЕМИСЛИМО!!! Дотук две от три твърдения ще станат факт много скоро, а третото - няма да е толкова скоро, но няма да е НИКОГА!!!

 

Това Ферари е една от многото изненади, които производителите ще поднесат на "почитателите" си в борба за търсене на нови пазари! Производителите хич не им пука фен на бензина или дизела сте, ами как ще продават повече. И ако това означава Ферари да не е с 2, ами с 5 врати - ще има такова! И дори ще има ДЖИП ФЕРАРИ!!!

Порше правят Кайен-ХИБРИД - как го свързвате това със спорта?!? Всичко е пари, а високооборотните бензинови двигатели изхвърлят много вредни емисии, а ЕС има рестрикции, които ще стават все по-сериозни. И въобще няма да ме учуди да видя ДИЗЕЛОВО ферари преди синът ми да стане пълнолетен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, Кайена е къде,къде по-хубав,особено Турбо С модела.Ферарито в задната си част доста наподобява грозноватата 1-ва серия на БМВ :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Енцо Ферари сигурно извършва въртеливи движения в гроба :cry: . Джип Porsche ми звучи някакси по-приемливо, ама Ferarri :| .

 

От друга страна компанията трябва да се нагажда според нуждите на пазара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми и те да не останат по назад от Porshe Cayenne и те решиха да направят джип ;);)

 

само където Кайенето НЯМА ДИЗЕЛ!

 

Много умно... не съм казал нищо за двигател.. smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде пише дизел?

В статията не става дума за дизел, а за това, че Ферари, ще пускат SUV, при това най-бързия. И си сменете заглавието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заглавието си е съвсем на място, защото тоя джип някой ако ми каже, ама честно, че е очаквал Ферари ДЖИП, няма да го погледна втори път! А "бензинджиите" все излизат с това "нема спортна кола дизел - виж Ферари, кога ще има дизелово?!?" Ами не много след като има ДЖИП Ферари!!! Кога сте мислили, че ще има 4-врато ферари, пък и 4х4?!?!? ЧЕСТНО!!!!

 

А това, че доста от "бензинджиите" вече имат комплекси да не би света да осъзнае, че спортното не е най-важното и да се преориентира към дизел, помогна много да ги подгони пак параноята и да кажат, че не било дизел и да сменяме заглавието. Абе четете ЦЕЛИЯ текст!!!! :!:

 

Лично аз не вярвам в който и да е момент от човешкото бъдеще да остане само единия вид гориво и съответно двигатели. Ще си съществуват и двата, и все ще си има пичове да казват "Наш'то е най-доброто, другото да го д**а!". Обаче това са само фанатиците, на тях логика им дай само ако им подкрепя тезата.

 

И Бугати имат план за джип, и Бентли също, дали ще ги осъществят е друг въпрос, но истината е, че немислими преди неща стават факт. И заричането е губене на време и празно биене по гърдите - пазара диктува, производителите се съобразяват!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва Марто - знае ли човек утре кво ще се излюпи от некой авто концерн, дето досега само супер спортни коли е произвеждал. Ето ви две отрочета на Ламборджини:

 

Lamborghini.jpg

 

56-lamborghini-lm002.jpg

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В статията никъде, ама никъде не се говори за дизел. Наскоро Лука ди Монтедземоло (или както там се казва шефа на Ферари) каза в интервю в отговор на въпрос дизел във Ферари: НИКОГА!

Аз лично нямам никакви предрасъдъци относно дизела. Но Dereal в поста си описваш теб самия. Пак ще ти кажа, никъде не пише дизел. Пише за скорости от 300 км/ч. Така че, никакъв край на никаква бензинова резачка няма да има, поне не скоро.

А понеже си такъв фен на дизел виж сметките по долу.

 

Да вземем новата Шкода Октавия

 

1,6 MPI / 102 к.с. 28 556 лв. комбиниран разход 7.4

1,9 TDI-PD / 105 к.с. 31 185 лв. комбиниран разход 4.9

Разлика в цената - 2629

Цена ОМВ

А92 - 1.91лв.

Дизел - 1.98лв.

Цена за 100км

Бензин 7.4*1.91=14.134

Дизел 4.9*1.98=9.702

разлика 4.432 лв. на 100 км. в полза на дизела

Разделяме 2629/4.432=593.186

Демек трябва да минеш 593 186 км, за да си избиеш по високата начална цена. А като добавим и по високите разходи за дизел.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

offtopic

 

ID A, нещо си объркал сметките, колега :mrgreen:. Според мен, цифрите са следните (закръглил съм ги, за да се смята по-лесно)

 

100км - 10 лв :arrow: 10 000км - 1000 лв :arrow: разликата от 2700 лв ще я избиеш за 27 000 км ;) (километри, които някои колеги навъртат за по-малко от година :mrgreen: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В статията никъде, ама никъде не се говори за дизел. Наскоро Лука ди Монтедземоло (или както там се казва шефа на Ферари) каза в интервю в отговор на въпрос дизел във Ферари: НИКОГА!

Аз лично нямам никакви предрасъдъци относно дизела. Но Dereal в поста си описваш теб самия. Пак ще ти кажа, никъде не пише дизел. Пише за скорости от 300 км/ч. Така че, никакъв край на никаква бензинова резачка няма да има, поне не скоро.

А понеже си такъв фен на дизел виж сметките по долу.

 

Да вземем новата Шкода Октавия

 

1,6 MPI / 102 к.с. 28 556 лв. комбиниран разход 7.4

1,9 TDI-PD / 105 к.с. 31 185 лв. комбиниран разход 4.9

Разлика в цената - 2629

Цена ОМВ

А92 - 1.91лв.

Дизел - 1.98лв.

Цена за 100км

Бензин 7.4*1.91=14.134

Дизел 4.9*1.98=9.702

разлика 4.432 лв. на 100 км. в полза на дизела

Разделяме 2629/4.432=593.186

Демек трябва да минеш 593 186 км, за да си избиеш по високата начална цена. А като добавим и по високите разходи за дизел.....

 

Тая сметка май куца нещо.

2629 лв / 4.43 лв = 593.186 х 100 км = 59 318км.

Или греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

offtopic

 

ID A, нещо си объркал сметките, колега :mrgreen:. Според мен, цифрите са следните (закръглил съм ги, за да се смята по-лесно)

 

100км - 10 лв :arrow: 10 000км - 1000 лв :arrow: разликата от 2700 лв ще я избиеш за 27 000 км ;) (километри, които някои колеги навъртат за по-малко от година :mrgreen: )

 

100км = 10лв?!?

Това пък как го сметна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая сметка май куца нещо.

2629 лв / 4.43 лв = 593.186 х 100 км = 59 318км.

Или греша?

 

Май по-скоро аз и колега грешим. Не съм взел предвид, че се смята разликата в цената, а не отношението км/лв :oops: . Да се таковам у главата проста :mrgreen: .

 

100км = 10лв?!?

Това пък как го сметна?

 

При среден разход 5/100 и цена на нафтата 2лв за литър се получава, че с 10 лв изминаваш 100 км. :roll: Освен ако и тук не съм изпуснал нещо съществено :P

 

 

 

edit - ID A, сега видях, че си смятал разхода на бензинката с бензин А92 :? . Тя ще върви ли изобщо с таз бозЪ? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая сметка май куца нещо.

2629 лв / 4.43 лв = 593.186 х 100 км = 59 318км.

Или греша?

 

Май по-скоро аз и колега грешим. Не съм взел предвид, че се смята разликата в цената, а не отношението км/лв :oops: . Да се таковам у главата проста :mrgreen: .

 

100км = 10лв?!?

Това пък как го сметна?

 

При среден разход 5/100 и цена на нафтата 2лв за литър се получава, че с 10 лв изминаваш 100 км. :roll: Освен ако и тук не съм изпуснал нещо съществено :P

 

 

 

edit - ID A, сега видях, че си смятал разхода на бензинката с бензин А92 :? . Тя ще върви ли изобщо с таз бозЪ? :P

 

Разбрах ти сметката.

Грешна е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак забравяте "остатъчната стойност" !

Бензинката я взимаш по-евтино, но после и я продаваш по-евтино!

Това май трудно го проумяват някои хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора... ужас... накъде отива този свят??? кайен-а наистина е много добър като идея и изпълнение... по снимките обаче това ферари е направо ужасно. въпрос на личен вкус де, аз съм леко консервативен и държа на старите традиции. вярно че обичам и дизела но не искам дизелово ферари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги в началото и аз ги смятах едни, тъй че верните сметки относно след колко време се избира разликата в цената между дизеловия и бензиновие двигател е тук:

 

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic ... ght=#34941

 

Мога да кажа само, че няма нищо страшно в дизеловия двигател :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , дори съм много доволен

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, сметката на Гогате е верна на дълго. Аз имам разход само в града и по компютър, и по зареждане догоре разхода ми е 9/100км. САМО ГРАДСКО. Значи 18лв=100км пробег. Това не са заводски, ами Софиийски данни за разхода. Който вярва на заводските да зарежда на "заводската" бензиностанция и те да му плащат разликата между разхода по книжка и разхода по действителност.

 

И сега нека ми каже как бензина му харчи 9 и на него и да ходим да го измерим наистина - той ще си кара неговата 1.4 16V - 100кс, и аз мойта - 1.9 8V 100кс. А, да - Фабия срещу Октавия, 100кила по-тежкото возило за мен, благодаря;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.