Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нормално ли е колата ми да стои в Еуратек-Варна два месеца ?


stoichev

Recommended Posts

Ако пообяснищ защо седи 2 месеца - може и да има отговори. Дай малко повечко детайли! Какво, как, защо...

П.П. Преместих темата ти, 'щот там където беше - не и е мястото ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Г-н Стойчев,

Смятам, че колектива тук е направил форума възможно най-прегледен и достатъчно лесен за използване, дори и от начинаещи потребители. Единственото, което остава, е въпросните потребители да направят едно минимално усилие, преди да пуснат тема, да зададат въпрос и т.н. За това ще ви помоля да положите именно този нищожен напън, за да ви е хубаво и на вас, и на нас. Защо пиша това? Ето вижте къде си бяхте пуснал темата (цветовата настройка може да бъде различна, но очеизвадния текст е един и същи за всички темплейти:

 

pokaz1.jpg

 

И сега ми кажете - нормално ли е това?

 

Ако бяхте погледнали по-долу във форума, щяхте да забележите нещо друго - раздел "Всеки за всичко", където ви е темата в момента. Ако бяхте погледнали още по-надолу, щяхте да забележите това:

 

pokaz2.jpg

 

Остава да изберете по ваше усмотрение в кой от двата раздела да си поместите въпроса. Но да го пуснете във FAQ раздела е меко казано нелепо.

 

И още едно пояснение - когато задавате въпрос, ако искате подобаващ отговор, който да ви е от полза, бъдете конкретен, опишете детайлите, които го касаят и т.н. Защото ако аз ви задам въпрос "защо автомобила ми не пали?", вие ще можете ли да ми отговорите, без да знаете модел, гориво, симптоми и т.н. С други думи във вашия случай - кажете модел и причини да влезе в сервиза, какво са ви казали приемчици, майстори и т.н. Тук има много компетентни хора, които биха ви помогнали, но за целта трябва да им предоставите информация, защото те не са пророци, ясновидци, още по-малко четат мисли :)

 

Поста ми е без лоши чувства. Но ме принудихте да го пусна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13092007 катастрофирах.Откарах колата в сервиза ,след месец реших

да проверя до каде са стигнали,оказа се че не са я започнали .Обясниха

че водят "кореспонденция"с алианс .В момента още не се работи по колата и това вече ме претиснява.Нали се сещаш че лизинга тече а колата отлежава.Вмомента се чакат части ,като че ли престигат от Зимбабве :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

:smt017

 

PS: Не се сдържах. Няма такава друга такава любезна, точна и изчерпателна забележка като тази =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13092007 катастрофирах.Откарах колата в сервиза ,след месец реших

да проверя до каде са стигнали,оказа се че не са я започнали

 

Еми, в случая за бой си ти, не ЕТ. Какво чака един месец, да цъфнат налъмите?!?

 

П.П. Колата тотална щета ли е, че "още водят кореспонденция с Алианц"? Щото друга причина няма да водят 2 месеца кореспонденция...или поне не виждам такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Моя съвет е да отидеш в ЕТ и да поскаш среща с шефа на сервиза. Няма основателна причина колата да не се ремонтира два месеца. Части пристигат всеки две седмици. Обясни им че ако не ти предоставят краен срок в който колата да е готова ще се свържеш с агенцията за защита на потребителите. Накратко - търси си правата!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати - верно много странно! То ясно, че колата като е лизингова ЕТ требе да си комуникира с Алианц, но защо толкова бавно? А пита ли в ЕТ как стои точно въпроса със седенето толкова време в сервиза? Не би ли трябвало да ти предоставят кола за ползване, пък била тя и срещу някаква символична сума? Не е зле да се консултираш с някой адвокат, на който са му ясни лизинговите договори и може да открие нещо в тях, касаещо това, което ти се е случило. Пожелавам ти успех в намирането на решение, докато колата е в сервиза!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е обявена за тотал .На 4.10 от Алиаз ми казха че са изпрати ли писмо колата да се ремонтира .На 29.10 проверих и не беше започната ,обяснението е че чакат частите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако не е тайна как катастрофира и какви са пораженията по колата и какъв модел е Шкодилака?

10х

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ужас 25 дена колата ти стой и никой не я е пипал то остава като ходиш да се разправяш с тях да ти сикат пари за платен паркинг.

 

Утре сутрин ходи към ЕТ и забрави всякаква култура и обноски и се развикай на всчики отговорни за колата ти. Като покрещиш 10 мин на вски който видиш и ще ти дадат крайни срокове и ще ти дадат логично обяснение защо ходиш с рейса 2 месеца като си плащаш за колата която си искал да купиш!!

 

успех и ни дръж в течение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е ФАБИЯ 19SDI.Много съм доволен от автомобилчето.Катастрофирах между Варна и Белослав,общо взето родна

картинка:липса на маркировка(разделителна линия)не разчистен банкет(храсти до самото платно)липса на видимост и моята грешка 100кh.а завоя от нормален става с обрате вираж,при което се засичеме с една аскона оправлявана от моя добра позната.Ударат ,добре че бе преплъзгващ,а не се засякахме рог в рог.Направо БОГ се намеси и се отарвахме само с ламарини. :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13092007 катастрофирах.Откарах колата в сервиза ,след месец реших

да проверя до каде са стигнали,оказа се че не са я започнали .Обясниха

че водят "кореспонденция"с алианс .В момента още не се работи по колата и това вече ме претиснява.Нали се сещаш че лизинга тече а колата отлежава.Вмомента се чакат части ,като че ли престигат от Зимбабве

 

Принципно всяка седмица има вещо лице. При катастрофа ЕТ пазглабят и викат алианц. След първия оглед и протокола на алианц почват да разглобяват и да установяват следващи щети. Когато получат писмото на алианц почват да заявяват частите/видими, ако още не са ги заявили/. Проблема ти ще дойде от софияци. Може да има налични части и да са заявени, но ако ги пратят на някаде другаде ще се наложи да чакаш доста за доставка. По принцип момчетата във Варна бачкат бързо. Проверявай обстойно за бояджийската работа, щото преди ги даваха някаде при някви некадърници. Проверявай и дали всичко е сменено и не е ползвана старата част, която е за смяна/визирам пластмаси и подобни/. Не пишеш дали колата е на лизинг или не. Няма как да ти кажа за следващи действия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен цялата работа е една........

Аз имах подобна случка с едно Пежо Партнер-колата ми седя 3 месеца в сервиза на Пежо-като месец и половина не беше пипната.Не беше сериозно пострадала(преобърната-смених само таван и ламарини).Така че незнам-понякога е логично,понякога не! :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е на лизинг .Наистина щея ремонтират онези "некадърници" от аотоколр или доктор колор им беше имито.За момчетата наЕТ нищо немога дакажа но някои от ЕТ-то ми се струва че бара под масата прички.Миналата годи ми сурнаха вратата,ремонтирахая същите "некадърници"обадих се в ЕТ-то и им показах как се е от ляспила боята ,обещаха да ми се обадят да закарам колата за рекламация .От ново след дълго чакане се оказа че срока е минал и рекламацията не може да се приеме:x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е на лизинг,аз за разлика от вас с .нетарпение чакам 90000км и да преключа с ЕТ-то.Момчетата наи-вероятно са добри,но от там на татак,мерише :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
До никаде :x Утре ще се консултирам с адвоката,не очаквах това да продалжи толкова.Благодаря за вниманието :)

 

Предполагам в договора ти е записан ЕТ като сервиз за подръжка и си длъжен да си там. Обади се на лизингодателя си да си уточниш правата за повдигане на съдебно дело срещу ЕТ. Според договора който имах аз си ги имах. Проблема е, че делото се води в София.

Звънни в София в ЕТ говори с Няголов и потърси юриста им и му обясни ясно, че има срокове за който трябва да се ремонтира колата и ако не ги спазят ще им направиш ресто на колата/зависи от договора/ и ще си потърсиш паричките с дължимите лихви и пропуски по съдебен път. Понатисни ги малко и всички ще е наред. А оня чичко в ЕТ Варна него ли понахокаш и надвикаш има навика да си обръща гърба и да си свирка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От адвоката разбрах,че е загоба на време и пари да ги съдя.Като потърсих информация за "Аутобохемия" в интарнет, попаднах на следното:http://download.bse-sofia.bg/prospekt/BAUTOB4/BAUTOB4-Resume_BAUTOB_bond_4.pdf

така че единствения изход е да ги предопредя,че след като изплатя колата ще я облепя с големи натписи"НЕ ШКОДА НА ЛИЗИНГ= НА ХАРАКИРИ"и телефон за връзка.Не се сещам по оригинално и всъщото време актоално.Приемам съвети,в голя ма безисходица съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От адвоката разбрах,че е загоба на време и пари да ги съдя.Като потърсих информация за "Аутобохемия" в интарнет, попаднах на следното:http://download.bse-sofia.bg/prospekt/BAUTOB4/BAUTOB4-Resume_BAUTOB_bond_4.pdf

така че единствения изход е да ги предопредя,че след като изплатя колата ще я облепя с големи натписи"НЕ ШКОДА НА ЛИЗИНГ= НА ХАРАКИРИ"и телефон за връзка.Не се сещам по оригинално и всъщото време актоално.Приемам съвети,в голя ма безисходица съм.

адвоката ти е боклук. има по лесни начини да ги осъдиш. пробвал съм го.

ако е към аутобохемия има лесно. договора ти е като моя дрънни на тела ми да се видим и ще ти кажа кое как. като за начало вземи листа на алианс от сервиза и прескочи до фв да видиш за колко време ще е оправят. винаги можеш да е преместиш. не се притеснявай от иск към тях/гледат да те омаиват с дело с години/ , последният път им спрях вноските прибрах колата и им казах откраднаха е давайте новата това беше в продължение на три месеца/ добре ги познавам и ме мразят, ако имаш проблеми винаги съм насреща щото тия от ет са измекяри и винаги ще ги набутам с кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ми е на лизинг,аз за разлика от вас с .нетарпение чакам 90000км и да преключа с ЕТ-то.Момчетата наи-вероятно са добри,но от там на татак,мерише :x
Какво ще стане,като минеш 90 000 км?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слсд 90000-те ще съм по спокоен за моторчето и няма да ме е еня за гаранцията им,което пък от своя страна означава ПСЕЩЕНИЕ В ет-то само

при ПТП.

И дай БОЖЕ да няма ПТП-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ти 2 месеца за боя,а аз 1 месец за некаква тъпа помпа за охлаждане на маслото! Тия тъпаци като че ли сега я проектират тая помпа! Нема такива нещастници като тия в Шкода. На 12000 км. смеси вода и масло!!! Това кола ли е ?! По добре КИА Сиид

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.