Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Петата врата се пълни с вода


orange!

Recommended Posts

Отварям си багажника, навеждам се да извадя нещо и усещам, че струя тънка като кибритена клечка ми се излива на главата :D

 

Струята се процежда от някое от гумените тампончета, които са от долу на вратата. За да изтече цялата вода, капака трябва да е вдигнат някъде около 1 педя, ако е затворен - не тече. Явно се събира добро количество - поне литър, щото тече към минута.

 

Най-интересното е, че това се случва след дъжд, но не всеки път, а примерно по веднъж на всеки 10 дъжда. Първите 2 пъти не му обърнах много внимание, но стана за 3 път и вече се ядосах :)

 

Някой имал ли е подобен проблем, дайте идея откъде може да влиза тая вода ... може би през дупките за пантите? Иначе всички уплътнения си изглеждат съвсем читави.

 

Колата е Октавия 1 хечбек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен редовно ми се случва, когато вали дъжд и отворя багажника да ми капе на главата. Може би се опитва да ми влее малко мозък, ама нестава. :lol:

Мисля, че с всяка кола ще е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен редовно ми се случва, когато вали дъжд и отворя багажника да ми капе на главата.Мисля, че с всяка кола ще е така.

 

Колегата има предвид, че кухините на вратата се пълнят с вода, което определено не е нормално :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата има предвид, че кухините на вратата се пълнят с вода, което определено не е нормално :)

 

Точно това имам предвид ... първия път и аз си помислих, че от някъде подлизва, ама чакам го да спре 5 секунди - не спира, 10, 15, 20 - не спира ... и стана ясно, че не се стича от стъклото, а си тече от кухината :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноооооооооо недоизмислено е това с багажниците на октавиа1 хечбек...............с много таксиджий съм си говорил по тоя въпрос и все същия проблем.....просто няма оправия........на всичкото отгоре напоследък моя багажник по в ляво е мокър след дъжд не знам защо става така........май трябва да разкарам "пейката" :D:D:D !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, мойта 5та врата не се пълни бе :oops: , аз и не се сещам от къде може да влиза тая вода, въпреки, че съм махал корите за да си сменям крушка за осветление на номера :roll: , вътре всичко ми е от завода, ни следа от вода....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай когато не вали ! многократно пръскай с стъклоумивното , вероятно в имаш пропуски по тръбичката

Няма стъклоумивно отзад ... колата е седан и няма задна чистачка.

 

Колеги, мойта 5та врата не се пълни бе Embarassed , аз и не се сещам от къде може да влиза тая вода

Лошото, че и аз не се сещам ... а най-интересното е, че не става винаги, а доста рядко :roll:

Ще трябва да разкостя вратата и да разледвам детайлно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един път казваш,че е хечбек,друг път седан,то стана като новия Superb! :mrgreen:

Абе не е комби ... това е извода ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Хм и за мен изненада,седан,хечбег,лифтбег??? Провери моля закрепването на реистрационната табела и нейната конзолка,а също огледай добре около осветлението на рег табела,ако пратиш снимка на колата си отзад с прикрита табела щети отбележа с "Х"-че къде да търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

четох в един сайт, че това си е срещан дефект при октавията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

четох в един сайт, че това си е срещан дефект при октавията

А в този сайт пишеше ли откъде тече ?

 

 

За момента стигам до извода, че би трябвало да тече от пластмасата над номера, на която са лампите за осветяването му.

Тази пластмаса е уплътнена по ръбовете с тънко гумено ... шнурче да го наречем. Свалих пластмасата и ми се струва, че през нея и около дръжката на багажника влиза водата, защото шнурчето не прилепяше плътно на места.

Махнах го, изрязах по-дебело уплътнение и го залепих със силикон за пластмасата, но не съм много убеден че реших проблема. Всъщност не съм 100% сигурен, че оттам тече, но просто не виждам откъде другаде може да е.

 

Разследването продължава ... ще се похваля, когато проблема е отстранен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не пише, просто се споменаваха най-често срещаните дефекти при октавия 1 - теч от 5-та врата, машинките за стъклата, свирене на спирачките, съединителя и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.