Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Айде на фаровете - който не иска - ще плаща ;о)


Dereal

Recommended Posts

Тея пък писали

"От 1 ноември до 1 март шофьорите са длъжни да карат със зимни гуми или с гуми с грайфери над 4 мм."

 

Баси гейската работа, човек не може да разбере какв е истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея пък писали

"От 1 ноември до 1 март шофьорите са длъжни да карат със зимни гуми или с гуми с грайфери над 4 мм."

 

Баси гейската работа, човек не може да разбере какв е истината.

 

това е пълна глупост!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://dnes.dir.bg/2007/11/01/news2277570.html

Веднъж и КАТ да направят компромис ;)

 

А компромис-за тоз който незнае-пак могат да го отарашат.

То и миналата година имаше 7дневен срок(или беше повече,май 14)!

 

С други думи-както пеят мойте"съграждани" Румънеца и Енчев;И тука следва припева за КАВАЛИ! :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обърни внимание на ИЛИ - то в текста - кретени.

 

:smt017

 

 

smile188 Да ме прощават колегите ако не са съгласни с мен, но съм на мнение, че вестникарите и новинарите постоянно всяват смут у хората и са допринесли с нещо за всички беди, политически, икономически и други проблеми, които стават в нашата България. Извинявам се ако съм засегнал някой.

 

 

P.S. ikonoma наистина е намерил интересна гледна точка по въпроса за светлините през деня. Моето лично мнение е, че през есенно-зимния период доста малка част от деня е с добра видимост и поради тази причина е необходимо включване на светлините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой колега го спрат КАТ-те и му кажат каква е истината за тия зимни гуми да драсне някой ред или да открие нова тема - там могат да се описват житейски преживявания с КАТ-аджии и начини за разправяне с тях. По мое мнение никъде не мижах да прочета ( освен от весникарчетата :mrgreen: ) , че зимните гуми са задължителни :evil: .Пък в края на краищата не е ли длъжен някой да се грижи за почистването и опесъчаването на шосетата през зимата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен днес ме спряха КАТ-аджии. Тъкмо излизам от уличката пред нас и посягам към врътката на фаровете и ме спряха. Не пропуснаха да отбележат,че съм с летни гуми все още. На въпроса в коя законова разпоредба пише за задължителното ползване на зимни гуми, полицая не можа да ми отговори. Все пак утре смятам да го обуя красавеца с чифт предни зимни гуми :) .

 

П.П. Jordan68 зимната гума не е само за сняг, на сух път зимно време може да се бутурясаш някъде(недай боже), защото лятната гума губи сцепление при ниски температури. Иначе съм псилютну :mrgreen: съгласен, че зимата пътищата не съумяват да ги подържат добре. Да не говорим, че всяка година първия сняг така ни "изненадва", все едно пада за пръв път от 20 години :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

goga, как може да твърдиш такив анейстини.

Нас първия сняг ни изненадва, защото го чакаме през лятото:)

Майтапа на страни, но лятото само слушам как са подготвили машините за чистене и опесачаване, как имат резерви от пясък и луга - все едно всеки момент започва да вали.

И като дойде зимата - те вече минали на лятната подготовка.

А колкото до изхвърлянията - просто е кампания и журналистите им е казано да го пуснат без да влагат усилия.

Даже съм сигурен, и че ще почнат да пишат актове на общо основание.

А съм още по-сигурен, че специално за гумите и 4 мм - ще го пуснат като неизправно МПС и ще пишат фиш до 50 лв - нямам как да се обжалва.

Тъй като ще се окаже, че няма да са верни актовете и ще падат на обжалване ще минат с фишчето.

Що да не съберат някой лев.

Ла Фонтан Мен отново е закъсал за пара явно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен днес ме спряха КАТ-аджии. Тъкмо излизам от уличката пред нас и посягам към врътката на фаровете и ме спряха. Не пропуснаха да отбележат,че съм с летни гуми все още. На въпроса в коя законова разпоредба пише за задължителното ползване на зимни гуми, полицая не можа да ми отговори. Все пак утре смятам да го обуя красавеца с чифт предни зимни гуми :) .

 

П.П. Jordan68 зимната гума не е само за сняг, на сух път зимно време може да се бутурясаш някъде(недай боже), защото лятната гума губи сцепление при ниски температури. Иначе съм псилютну :mrgreen: съгласен, че зимата пътищата не съумяват да ги подържат добре. Да не говорим, че всяка година първия сняг така ни "изненадва", все едно пада за пръв път от 20 години :D .

 

Гога да не те спрат, че си само с предни зимни и да ти сложат глоба с 50% намаление :mrgreen:

Така и неразбрах това с тия зимни гуми откъде дойде?!?! Айде за летните съм съгласен, че не може през зимата, ама утре ще вземат да спрат някой с всезезонни, здрави гуми с 4 мм и ще му кажат не си със зимни айде глобичка smile150 В тая държава едно пише в Законите, журналистите четат друго, а пък полицайте ги прилагат както им дойде smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога да не те спрат, че си само с предни зимни и да ти сложат глоба с 50% намаление :mrgreen:

Може би ще му искат половин рушвет :)

 

Така и неразбрах това с тия зимни гуми откъде дойде?!?! Айде за летните съм съгласен, че не може през зимата, ама утре ще вземат да спрат някой с всезезонни, здрави гуми с 4 мм и ще му кажат не си със зимни айде глобичка smile150 В тая държава едно пише в Законите, журналистите четат друго, а пък полицайте ги прилагат както им дойде smile150

 

Май някаква говорителка на КАТ каза в едно интервю, че от първи ноември почват проверки за фарове и зимни гуми с 4 мм грайфер ... и после всикчи медии почнаха да цитират без да си направят труда да видят закона, а сега очаквам и кухите катаджии да вземат да повярват, че трябва да проверяват за зимни гуми с 4мм.

 

Истината е, че в закона никъде не пише за 4мм и зимни гуми - вижте цитата в поста на hamsia.

Пък да не говорим, че камионите и разни големи машини по принцип карат с всесезонни гуми, при тях рядко има зимни ... а закона за всички МПС е еднакъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои тиражирани в други медии информации изплашиха шофьорите с измислено задължение през зимата да се кара само със зимни гуми или гуми с дълбочина на протектора 4 мм.

 

Законово подобна разпоредба няма. На преценката на всеки водач е оставено дали да "обуе" колата си със зимни гуми, да остави "летните", или пък да използва компромисния вариант - т.нар. "всесезонни гуми".

 

При всички положения обаче протекторът на гумата трябва да бъде по-голям от 1,6 мм (което на практика е доста рисково).

Сетиха се братята журналисти да напишат как наистина стоят нещата :mrgreen:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте на какво попаднах днес: http://dadrl.hit.bg/

Доста се различава от общоприетото мнение.

Много интересно четиво, за което ти благодаря ;)

Не съм специалист в тази област, доста съм далеч от нея, но нещата така са описани и аргументирани, че явно са верни. Дори направих опита с разграфената равнина с 3+1 точки - наистина поне един от обектите спирам да го виждам :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.