Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход Octavia RS ?


votolom

Recommended Posts

Искам да попитам някой от колегите с Octavia RS какъв разход им дава този прекрасен 2.0TFSI двигател. Ще съм благодарен ако не ми спестите подробностите smile163 Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко в страни от темата: :?

2,0 TFSI е малко странен двигател. Доста лесно се чупи ако не се отнасяш с него като с принц. Аз лично знам няколко такива случая (един с Шкода и няколко със Сеат и Ауди).

Отделно, VAG мислят да го заменят напълно с 1,8 T(F?)SI.

 

Дизеловата Октавия РС също не е за изхвърляне! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам, че двигателят е добър. Разходът е винаги с около 1- 2 пункта повече от този, който е зададен в техн, характеристики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ТФСИ е наследник на 1,8т и е един от най-масовите турбомотори изобщо, над 200000 произведени.При такива бройки е нормално и да има някои друг дефект :mrgreen: .Аз лично счупих един,но не се знае аз ли съм зле или той си беше каръшки.БВА мотора,който се слага след 2007 е с усилени бутала и блок и държи на големи доработки.Въпроса е,че двигателчето е малко взискателно-подбира масълце(оригиналното на Шел е пълна боза и го похарчва здраво),подбира гориво В-Повер Рейсинг и то от някои бензиностанции,не трябва да го настъпваш студен,на много горещо време кулера му идва слаб и трябва да изключваш климатика(радиатора е точно пред кулера).

Ама харчи много малко 6-15 при Октавия с АЦ офф,като 15 е при 230 -240,има прекрасен звук(може да е брутално тих и учудващо динамично звучащ),няма лаг,няма тракане,присецване и умиране във високите.Много лесно се модифицира,ама за сега е скъпичко.Много по-добър от 2,0тди и солидно по-бърз от сток Фабиа РС,ама много солидно.Намери свободно време някои път и ще ти направя едно кръгче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

werz, мерси ! Това се нарича отговор ! Аз съм се спрял на един Leon, но той не се различава много от Octavia-та... На 95-ица не върви ли колата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го карах на Леон ФР и не е хич зле като вървеж. Лично аз очаквах да е малко по-динамичен. Както и да е.

werz ти даде доста добро обяснение за принца. Трябва много да го пазиш да е загрял, както и да си много внимателен с маслото. Много лесно остава без масло при определени условия. Също и когато разработвая колата трябва да си мнооооооого спокоен. Това е много важно. Информацията ми е от приемчика в Аутотехника и главния механик. ;)

 

Иначе исках да кажа да погледнеш Октавия РС, а не Фабия РС. Леон ФР дизел също така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам пресни впечатления от този двигател /от вчера/, но на Ауди А4 и А3, че много се чудя дали да не се метна на някое такова за 2-3 години, но съм още в размишления относно първоначалната вноска... Разхода при настъпване се повишава безсрамно, но при поддържане на около 120 км.ч. с круз-контрол е учудващо приличен. Вървежа е доста добър, както с ръчната 6 степенна кутия, така и с мултитроник-а /Audi Multitronic - Continuously Variable Transmission (CVT) - only in FrontTrak/. Предполагам и при Шкода е подобно ;) Жалкото е само, че Ауди с тоя двигател стартират гамата от автомобили, а за Шкода...това е топ агрегата :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз все пак ще купувам кола за всеки ден и затова питах за разхода, който не е без значение. Мисълта ми е, че явно не е някоя ламя, която няма изхранване. То при тежък десен карак,аз лично не знам кола,която да не харчи. А за това дали върви на 95,знае ли някой ? Че няма да е оптималното,ясно,но все пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върви без проблем,но като пари ти излиза по-евтино на 100,щото харчи повече.От Леон до Октавия има огромна разлика -13км/ч повече максимална скорост и 1л надоло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели с по-хубави коли си правят лично за мен гавра като сипват на скъпи мерцедеси и т.н. 95.... това ми се струва леко несериозно без да се обиждаш. надали супер 100 или подобните са върха на сладоледа но определено колата няма да те създава никакви проблеми по отношение на нормален разход, вървене и разбира се издържливост на мотора. по принцип ако нямаш пари за сериозна поддръжка на голям автомобил изобщо не се хвърляй на него само защото ти харесва защото много бързо може да се съсипе. по-добре нещо по-скромно но с идеална поддръжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели с по-хубави коли си правят лично за мен гавра като сипват на скъпи мерцедеси и т.н. 95...

 

V-Power diesel и Премиум Дизела на ОМВ са си пълен та*ак. Сипвал съм доволно от тях и смело мога да заявя, че няма никаква разлика, ама никаква. Единствената причина, която може да ме накара да ги ползвам пак е ако колата ми трябва да се кара само на дизел с малко сяра (отделно не вярвам да е значително по-малко тук в БГ условията).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятели с по-хубави коли си правят лично за мен гавра като сипват на скъпи мерцедеси и т.н. 95.... това ми се струва леко несериозно без да се обиждаш. надали супер 100 или подобните са върха на сладоледа но определено колата няма да те създава никакви проблеми по отношение на нормален разход, вървене и разбира се издържливост на мотора. по принцип ако нямаш пари за сериозна поддръжка на голям автомобил изобщо не се хвърляй на него само защото ти харесва защото много бързо може да се съсипе. по-добре нещо по-скромно но с идеална поддръжка.

Разбира се, че си прав и те уверявам, че моята кола е една от най-перфектно и грижовно подържаните. Никога не съм пестил от консумативи и грижи за нея. Но все пак ми трябва кола, която да карам, а не да държа под стъклен капак... Затова сондирам мнения :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реши да скочиш от 131кончета на 200 ли? :roll: Дай боже всеки му! smile163

 

Всичко опира до това как караш?Всеки човек си е особен характер с различни навици на шофиране!Ако ти е тежък кракът-спасение няма-1литър нагоре разлика няма!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Октавиа1 ереска 1.8т и трябва да ти кажа че след всичко което отнесе (чип,голям интеркулер,увеличен капацитет на турбината) абе несериозни заигравки.....в града мога да дам разход 9/100 и то без да се влача.....ако пък реша да бъда непукист и да дразня другите в града разхода пада до към 7.8/100 (но това е гавра все пак).................2000TFSI се води следващото масивно турбо поколение на VAG...(ne znam kwo ne mu hareswat na 1.8t).... не съм карал кола с такъв мотор, но според мен всичко си зависи от тежеста на краката.Сигурно ще е малко изтъркано да го кажа,ама разхода зависи (верно нищожно) и от най-малкия ел. консуматор(прекалено изтъркано ама факт)...............................Аз бих се метнал на 200те коня на ереската. Ще си я карам предимно в града и хич не ми пука- тва си е автомобил с характер!!! (Скрита лимонка един вид уахаха)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АААААААААААААА забравих..............нещо не можах да разбера какво му е лошото на 95......сипвам само такъв бензин.......карам шкода бе да го е*а.........само по празниците сипвам супер100 и колата да ги усети все пак :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....в града мога да дам разход 9/100 и то без да се влача.....ако пък реша да бъда непукист и да дразня другите в града разхода пада до към 7.8/100

 

силно се съмнявам това да е възможно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.