Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

двигатели 1.4 фабия


corropt

Recommended Posts

трябва ми малко информация относно двигателите който се слагат на фабиите с обем 1.4

 

По аутодатата гледам че са 5 различни като 3 са 68коня(AME AQW ATZ) и 2 са по 60 коня(AZE AZF)

Върпоса ми е кой от тях са с метални всмукателни колектори и кой с пластмасови. Кой от тия двигатели е чешкият който е подобен на 136 от фелиция??

От къде мога да получа тази информация като изключим опцията да разглобявам всеки от тях и да го видя с очите си.

 

Относно 1.4 16в който е 75 коня( AUA) на него как са му смукателните колектори има ли възможност за слагане на обикновенна газова уредба или трябва газ-инжекцион за 1200++ пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1,4 68к.с. МПИ двигател АМЕ е със сигурност с метални колектори и става за обикновена ловато --> семейната е вече над 15к така, но има проблем ---> неможе да се настрой много добре и градско дава много голям разход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 години по-късно...

аз съм доволен - 1.4 68 к, с обикновена газ, нямам грижи !, е верно че разхода си е  малко по голям, но не е чак толкова много. с 20л. газ минавам 250км. извънградско, а градско минавам 170км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.