Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ксенон на Фабия


majesty

Recommended Posts

Привет,

От скоро се замислям да си сложа ксенонови фарове на Шабията. Някой слагал ли е, какви пари излиза? Да ме насочите къде да си ги сложа.

Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво по-точно те интересува? Фарове с лупи и ксенон, пълен оригинален комплект ксенон за Фабиа или само баласти и крушки, без да слагаш нови фарове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на шабията най- добре е да ги сложиш от двете страни на решетката - шегувам се, а добре дошъл

 

на този линк долу, последните са като на РС-а

 

http://www.superskoda.com/fabia/headlights/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво по-точно те интересува? Фарове с лупи и ксенон, пълен оригинален комплект ксенон за Фабиа или само баласти и крушки, без да слагаш нови фарове?

Предполагам 2-рото е по-евтино. Цената е важен фактор, поне в случая. Иначе ако не е много скъпо, предпочитам оригинален комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам доста познати с афтърмаркет ксенон и са доволни всички. Доста доволно свети въпреки, че нямат лупи във фаровете. Само гледай да е тайвански, а не китайски. Има сериозна разлика в качеството. ;)

Моята препоръка за афтърмаркет ксенон е 6000 келвина топлина на светлината. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако кажеш какво ще рече "Афтърмаркет ксенон" Няма да е лошо :)

 

Ксенон монтиран след закупуването на колата ;) Цените са различни от ~350лв. до 2000лв. (ако е с фаровете) Корейските също са много добри. На Фабиата фаровете са с кристално стъкло и само басалти и крушки ще са достатъчни според мен :) За калвините, аз мисля, че 4500~5000 ще е най-добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако кажеш какво ще рече "Афтърмаркет ксенон" Няма да е лошо :)

 

Ксенон монтиран след закупуването на колата ;) Цените са различни от ~350лв. до 2000лв. (ако е с фаровете) Корейските също са много добри. На Фабиата фаровете са с кристално стъкло и само басалти и крушки ще са достатъчни според мен :) За калвините, аз мисля, че 4500~5000 ще е най-добре!

 

Мда. Доста точно! Относно температурата на светлината - аз съм на 4300 келвина, както са и повечето заводски вграждани ксенони, и смчтам че е най-добре. НО, за съжаление доста от афтърмаркет ксеноните вадят един зеленикаво-синкав отенак на тези градуси. Затова най-добре на 6000к. Малко са по-сини от колкото харесвам, но се получава най-сполучливо с 6000к. Според мен, разбира се! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи цена до около 400 лв. е приемлива за мен. Никой не каза конкретно към кого да се обърна. Предпочитам да е в Русе, но ако се налага ще се разходя до където трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи цена до около 400 лв. е приемлива за мен. Никой не каза конкретно към кого да се обърна. Предпочитам да е в Русе, но ако се налага ще се разходя до където трябва.

 

Ти не видя ли линка над твоето мнение??? Ако развъртиш скрола след като го отвориш ще видиш няколко адреса/телефона. Ако искаш мнения - прочети цялата тема от линка ;)

Надявам се да си харесаш някой. Другия вариант е - от www.e-bay.com си поръчваш и ти пристигат на "тънка лайсна", но без гаранция... Аз лично така смятам да направя в близко бъдеще. Що да дам куп пари, като за ~200 лева ще се оборудвам с bi-xenon. Пука ми, че нема гаранция след като на цената на 1 комплект xenon в Бг ще си взема 3 bi-xenon от нет-а. Има да си ги сменям... ;)

Успех в начинанието!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях линка, макар и да не съм изчел всичко. Питах някой конкретно на Фабия дали е слагал и при кого. Кога мислиш да си поръчваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Никога не съм поръчвал по e-bay и не смея засега. Предпочитам да си ги взема от някои от тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си преценява за себе си разбира се, и в това няма нищо лошо. ;)

 

Само за информация: цената на комплект с единична светлина (H1,H3,H7) от производител в китай или тайван при поръчка на 20 комплекта е между 35 и 55 долара. Имам връзки с производител, продаващ на NISSAN, и неговата цена е 40$.

20 комплекта+шипинга+ддс+мито излиза крайна цена около 80-90лв на комплект в момента. И си дават и гаранция.

Цената на резервна крушка е между 6 и 8$

 

Гуши на български търговци отдавна отказвам да пълня. Тук само крушките ми продават на 60лв. а някои и на 85 ЕДНАТА.

 

За мен цена над 160лв. за комплект е неоправдана.

 

Не съм вносител на такива, и никога не съм мислил да се занимавам с търговия изобщо, но при тия цени тук все повече се замислям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е никакъв. Събираме се 20 човека, събираме парите, и след седмица до 10 дена са тук. Ако искаш пусни нарочна тема, да не излезе че си правя реклама. Ще дам и фактури и всички документи, за да се види че не гоня печалба.

 

За по-малка бройка шипинга излиза скъпо, за това не е изгодно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.