Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стартер 120


krsgogo1

Recommended Posts

До колкото знам има, защото един приятел опита да сложи от 120 - ка на 105 - ца, ама нещо не се получи :| . Но нека другите колеги ти разяснят за по сигурно.

 

Успех ;)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има разлика в самия бендикс при по старите бендикса е различен по малък изглежда. за зъбите не съм ги броил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам има, защото един приятел опита да сложи от 120 - ка на 105 - ца, ама нещо не се получи . Но нека другите колеги ти разяснят за по сигурно
- Глупости на търкалета.

 

На най старите 120ки няма допълнителна клема при соленоида за шунтирането на вариатора на бобината, но такъв се съмнявам, че е останал.

 

ианче на последните 120ки стартерите са с две различни втулки, както е при Фаворитовите, което не значи че може да се ползва стартер от фаворит, заради разликата в зъбите на бендикса. Именно на този по-късен модел стартери мощността е 800Вт, за разлика от 600и нещо както пише по книжка за стандартните стартери на Шкода 105/120.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ви попадне стартер от линейка( че не и знам модела :oops: ) да знаете че става ,но върти на обратно. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Стартерите са еднакви от 100 до 120. Различават се само по бобинките на включвателите на бендикса. Сега има нови, с планетарен редуктор за 120. Карам с такъв вече 3-та година без проблеми. За това време друг път сменях поне един ротор и няколко пъти четки.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.