Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Чакайте сега да ви кажа.


Боби Доктора

Recommended Posts

Просто не'ам думи. Толкова ме е яд и се чувствам толкова унижен и озлобен, че ако не ме избие чивията тия дни - всичко ще е наред. Имаше наскоро тема "за полицейската простотия". НИЩО НЕ ЗНАЕТЕ явно за простотията и наглостта на ***аните ченгета.

Става дума за следното: забих в един трап, порядъчно покрит с вода Марта (предната броня) и пукнах кората отдолу. Дотук добре... Обадих се на 166, дадоха ми номер и днес в 5:30 зачаках изпълнен с щастие (пред мен имаше само двама) пред пункта "ПТП" на КАТ за протокол. Когато ми дойде реда, старшинката ме вкара в една стая и ми даде бумажките да ги попълвам. По едно време ме пита "к'во бачкаш?" Отговорих му, въпреки, че не видях връзка на ПТП-то с работата ми. После ме пита колко точки имам в талона... И НА МЕН ВЕЧЕ МИ СТАНА ЯСНО :evil: :evil: :evil: Отговорих му - "достатъчно" :mrgreen: После започна да ми обяснява как съм карал с несъобразена скорост smile176 smile176 smile176 smile176 smile176 Питах го КАКВА Е СЪОБРАЗЕНАТА СКОРОСТ при платно, цялото покрито с вода и ТРАП ОТДОЛУ?????????????? Увърта, увърта, хили ми се, гледа ме страшно и (аз понеже се правих на много прост) НАКРАЯ СИ П О И С К А В ПРАВ ТЕКСТ!!!!!!!!! Мам***та му проста и нагла. Да го задавят дано..... За лекарства да ги даде дано и всичките смъртоносни и черни клетви дето се сещам и не се сещам дано...........да го споходят. Яд ме хвана, че не можах да го снимам с телефона и да го изтипосам в "Господари на ефира" - да пукне сви**та проста.

 

 

Ох, разтоварих се малко, да ме прощавате, ама това са ми най "мъчните 20 лв" и много ме е яд.

 

В резултат на това реших - ще правя една седмица безобидни нарушения (без колан, неправилно паркиране, или нещо дето няма да пречи много на останалите участници в движението) та дано ме спрат И ПАК СИ ПОИСКАТ. Ама нали съм си техничарче - ще турна в Марта 2-3 камери и микрофон и ще снимам, снимам, снимам и ще "предлагам" "кафета" , "бонбони" и други благи работи. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: После ще ги разпращам по всички телевизии и белким това малко ме поуспокои.

 

 

ДА ГИ ЗАДАВИ ДАНО

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

идеята за камерите ти е добра, но като ти предлагаш подкупа не е толкова "лошо" че са приели.

Нямаше ли камера на пустия телефон да го запишеш тоя боклук шибан на клипче та да му се е@e мамката.

 

А за задавянето - няма шанс, за задавянето е трябвало да се разкрещиш на място...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bobi, кофти тръпка това със трапа - на всеки може да се случи - особенно при дъжд.

Ако е било за застраховател да ти трябва тоя протокол - можеше да кажеш, че си бил на язовир и си задрал на неравен път (от опит ти го казвам).

Иначе ако е било за да съдиш Общината или за да минеш пред зстрахователя, защото за д аси коректен към тях би следвало да си карал с разумна скорост или най-малкото да си убеден.

Коментирали сме го това с "даването" - всеки взема решени за себе си.

Само не мога да разбера ако найстина си отишъл дет се вика с някаква идеална цел - карай докрай.

Предполагам акт, обжалване и т.н.

Не казвам, че щеше да излезеш победител.

Но явно си много разстроен - аз лично бих го направил на гъз независимо, какво ще последва, ако смятам че съм прав.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако ти я покрива застраховката ... поръчай си метален щит в еуратек, аз вече 5 години и половина с такъв карам - няма да ти казвам колко места съм взел по корем и нямам никакви проблеми нито с картера нито с каквото и да е било друго

 

п.с. навремето разликата в цената между пластмасовия и металния беше минимална 60-80 лв.

 

ИНАЧЕ ЗА СЛУЧКАТА В КАТ :smt019 и ченгета кухи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как можа да му дадеш пари на тоя " лайнар" бе колега? Учите ги на "адет" а после мрънкате. :evil: Остави го нещасника да умира от глад с милиционерската заплата.Закво му се набутваш?

 

Боби!!! Дано поне това ти е от помощ. http://www.citroen-bg.net/forum/viewtopic.php?t=13767

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години ми беше влязло едно 30 см араматурно желязо в гумата и от Армеец искаха протокол от КАТ за да платят. И ченгетата почнаха да усукват и не щат да пишат. Щели да ми пишат акт...Викам за кво ще ми пишете акт? Сигурно съм бил карал по трамвайните релси, иначе откъде ще го завлека това желязо :D Ами викам верно е ,че съм карал, иначе как да пресичам кръстовищата? Аз тогава работех в Загорка и им обещах халби да им нося....още си ги чакат естествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто не'ам думи. Толкова ме е яд и се чувствам толкова унижен и озлобен, че ако не ме избие чивията тия дни - всичко ще е наред. Имаше наскоро тема "за полицейската простотия". НИЩО НЕ ЗНАЕТЕ явно за простотията и наглостта на ***аните ченгета.

Става дума за следното: забих в един трап, порядъчно покрит с вода Марта (предната броня) и пукнах кората отдолу. Дотук добре... Обадих се на 166, дадоха ми номер и днес в 5:30 зачаках изпълнен с щастие (пред мен имаше само двама) пред пункта "ПТП" на КАТ за протокол. Когато ми дойде реда, старшинката ме вкара в една стая и ми даде бумажките да ги попълвам. По едно време ме пита "к'во бачкаш?" Отговорих му, въпреки, че не видях връзка на ПТП-то с работата ми. После ме пита колко точки имам в талона... И НА МЕН ВЕЧЕ МИ СТАНА ЯСНО :evil: :evil: :evil: Отговорих му - "достатъчно" :mrgreen: После започна да ми обяснява как съм карал с несъобразена скорост smile176 smile176 smile176 smile176 smile176 Питах го КАКВА Е СЪОБРАЗЕНАТА СКОРОСТ при платно, цялото покрито с вода и ТРАП ОТДОЛУ?????????????? Увърта, увърта, хили ми се, гледа ме страшно и (аз понеже се правих на много прост) НАКРАЯ СИ П О И С К А В ПРАВ ТЕКСТ!!!!!!!!! Мам***та му проста и нагла. Да го задавят дано..... За лекарства да ги даде дано и всичките смъртоносни и черни клетви дето се сещам и не се сещам дано...........да го споходят. Яд ме хвана, че не можах да го снимам с телефона и да го изтипосам в "Господари на ефира" - да пукне сви**та проста.

 

 

Ох, разтоварих се малко, да ме прощавате, ама това са ми най "мъчните 20 лв" и много ме е яд.

 

В резултат на това реших - ще правя една седмица безобидни нарушения (без колан, неправилно паркиране, или нещо дето няма да пречи много на останалите участници в движението) та дано ме спрат И ПАК СИ ПОИСКАТ. Ама нали съм си техничарче - ще турна в Марта 2-3 камери и микрофон и ще снимам, снимам, снимам и ще "предлагам" "кафета" , "бонбони" и други благи работи. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: После ще ги разпращам по всички телевизии и белким това малко ме поуспокои.

 

 

ДА ГИ ЗАДАВИ ДАНО

 

не е трябвало да мърдаш колата докато не дойдат, ако искаш протокол/снимаш и мястото/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е@а ти и педалите ши@ани. Боби много ме е яд, че не си ги снимал мамицата им проста...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да го задавят дано..... За лекарства да ги даде дано и всичките смъртоносни и черни клетви дето се сещам и не се сещам дано...........да го споходят

 

вода от коляното да си пие тоя, от камъни в бъбреците болница да си направи всичките му близки там да настани :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби,

 

идеята с камерата е добра. Но един съвет - не предлагай подкуп. Прави се на луд да си поискат. Иначе с клипчето ставаш подсъдим за предлагане на подкуп. А ако сами си поискат горят само те :mrgreen:

 

А иначе аз отдавна съм го казал - докато в Бг правилника за движение по пътищата съществува понятието "несъобразена скорост" няма да се оправим! И не знам какво точно трябва да се случи за да отпадне това понятие! Може би обща стачка на всички с книжки?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби това са минималните истории които дадения полицай е нарушил. Спокойно можеш да си пуснеш жалба с иск:

Глава пета.

ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА СЛУЖБИТЕ ЗА КОНТРОЛ

 

Чл. 165. (1) Определени от министъра на вътрешните работи служби:

 

3. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.)

следят за състоянието на пътя и пътните принадлежности и издават писмени предупреждения,

сигнални писма или разпореждания до собствениците или до администрацията, управляваща пътя, и до фирмата,

поддържаща пътния участък, за отстраняване на установени неизправности по тях;

7. (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) извършват превантивна дейност

за ограничаване на пътнотранспортните произшествия и последиците от тях;

9. (нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) могат да въвеждат

временни промени в организацията на движението при внезапно появила се опасност

за движението - аварийно възникнало препятствие по пътя, заснежаване или заледяване,

пътнотранспортни произшествия, като незабавно уведомяват собственика или администрацията,

управляваща пътя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби,

 

идеята с камерата е добра. Но един съвет - не предлагай подкуп. Прави се на луд да си поискат. Иначе с клипчето ставаш подсъдим за предлагане на подкуп. А ако сами си поискат горят само те :mrgreen:

 

А иначе аз отдавна съм го казал - докато в Бг правилника за движение по пътищата съществува понятието "несъобразена скорост" няма да се оправим! И не знам какво точно трябва да се случи за да отпадне това понятие! Може би обща стачка на всички с книжки?

 

Поздрави

 

В ЗДП с промените от 2007г. няма такова понятие " несъобразена скорост" така че което чинги ми го каже ще му се изсмея в очите и ще искам да ми покаже каде в нивия закон го пише. Там точно и ясно е написано кое какво е , но такова понятие не съществува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля и аз... най-накрая ме спряха и ми писаха акт за карането с фаровете за мъгла. странното е че не ми казаха какво ми е наказанието-то щяло после да ми се наложи?!? е@аси тъпия закон ако няма точно упоменати наказания или може би фуражките не знаеха, общо взето, нито едното нито другото не е на добре. да на говорим че паднах от смях след като видях, че съм карал по "усветен" участък от пътя, ама това са дреболии, те полицайте трябва да регулират движението не да са грамотни :mrgreen: :mrgreen:

а и тези които не ме обичат и сигурно ме искат без книжка да им кажа - спокойно. един от хората които обработват актовете е жена на много добър приятел и след месец само ще отида да си взема талончето, но това са подробности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля и аз... най-накрая ме спряха и ми писаха акт за карането с фаровете за мъгла. странното е че не ми казаха какво ми е наказанието-то щяло после да ми се наложи?!? е@аси тъпия закон ако няма точно упоменати наказания или може би фуражките не знаеха, общо взето, нито едното нито другото не е на добре. да на говорим че паднах от смях след като видях, че съм карал по "усветен" участък от пътя, ама това са дреболии, те полицайте трябва да регулират движението не да са грамотни :mrgreen: :mrgreen:

а и тези които не ме обичат и сигурно ме искат без книжка да им кажа - спокойно. един от хората които обработват актовете е жена на много добър приятел и след месец само ще отида да си взема талончето, но това са подробности.

 

мисля, че за каране на халогени няма точно упоменато наказание/направи справка/ и ако съм прав наказанието е:

 

Чл. 185. За нарушение на този закон и на издадените въз основа на него нормативни актове, за което не е предвидено друго наказание, виновните се наказват с глоба до 20 лв.

 

както и с:

 

Чл. 186. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 85 от 2004 г., изм. и доп. - ДВ, бр. 105 от 2005 г., в сила от 01.01.2006 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) При маловажни случаи на нарушения, които са установени в момента на извършването им, на мястото на нарушението може да бъде наложена глоба с фиш в размер до 50 лв. Издаденият за наложената глоба фиш трябва да съдържа следните данни: за самоличността на служителя, наложил глобата; за самоличността на нарушителя; за мястото и времето на нарушението; за нарушените разпоредби, за размера на глобата, която трябва да се заплати. Фишът се подписва от служителя, наложил глобата, и от нарушителя. Глобата се заплаща доброволно на място от нарушителя, след което му се дава екземпляр от фиша. Събраните суми от наложените глоби с фиш се отчитат ежедневно в съответните структурни звена към областните дирекции "Полиция".

 

(2) На лице, което оспорва извършеното от него нарушение или размера на наложената му глоба или откаже да подпише фиша, се съставя акт.

 

 

Което е в разрез с това, че са ти писали акт. При съсдаденото обстоятелство при липса на точно упомената глоба на чингито можеш да му го набуташ много яко и да ти анулират акта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЗДП с промените от 2007г. няма такова понятие " несъобразена скорост" така че което чинги ми го каже ще му се изсмея в очите и ще искам да ми покаже каде в нивия закон го пише. Там точно и ясно е написано кое какво е , но такова понятие не съществува.

 

Да не ти се изсмеят на теб? Я прочети чл.179

(2) (Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) Който поради движение с несъобразена скорост,

неспазване на дистанция или нарушение по ал. 1 причини пътнотранспортно произшествие, се

наказва с глоба от 100 до 200 лв., ако деянието не съставлява престъпление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ЗДП с промените от 2007г. няма такова понятие " несъобразена скорост" така че което чинги ми го каже ще му се изсмея в очите и ще искам да ми покаже каде в нивия закон го пише. Там точно и ясно е написано кое какво е , но такова понятие не съществува.

 

Да не ти се изсмеят на теб? Я прочети чл.179

(2) (Нова - ДВ, бр. 43 от 2002 г.) Който поради движение с несъобразена скорост,

неспазване на дистанция или нарушение по ал. 1 причини пътнотранспортно произшествие, се

наказва с глоба от 100 до 200 лв., ако деянието не съставлява престъпление.

 

пак казвам НЯМА ОПРЕДЕЛЕНИЕ КАКВО Е НЕСЪОБРАЗЕНА СКОРОСТ. Има какво е път,лента,превишена но не и несъобразена и какво ли не друго.

ТИ прочете ли какво е задължението на куката ДА ПАЗИ ДУПКАТА НЯКОЙ ДА НЕ ВЛЕЗЕ В НЕЯ. Той е напуснал поста си :lol: Ако съм аз ще го набутам в кучи гъз, както сега две чингита ще си ходят от 6-то и ще помнят кога са се опитали да се заядат с варналия. Не забравяй, че те са на служба и е лесно да ги бутнеш от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в полицаите, а в общината. Те и да сигнализират за дупки никой не им обръща внимание. Могат да ти напишат акт, който в последствие да падне(поради вина на някой, който не си е свършил работата например), но това не е причина те да си ходят. Можеш да съдиш общината за нанесени вреди.

 

 

А относно това и аз бих казал отчасти относително понятие - мисля, че е ясно какво значи несъобразена скорост. Като излезеш на поляната със 100 км/ч ли караш например? Или ако "излумкаш" колата псуваш сам себе си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля и аз... най-накрая ме спряха и ми писаха акт за карането с фаровете за мъгла. странното е че не ми казаха какво ми е наказанието-то щяло после да ми се наложи?!? е@аси тъпия закон ако няма точно упоменати наказания или може би фуражките не знаеха, общо взето, нито едното нито другото не е на добре. да на говорим че паднах от смях след като видях, че съм карал по "усветен" участък от пътя, ама това са дреболии, те полицайте трябва да регулират движението не да са грамотни :mrgreen: :mrgreen:

а и тези които не ме обичат и сигурно ме искат без книжка да им кажа - спокойно. един от хората които обработват актовете е жена на много добър приятел и след месец само ще отида да си взема талончето, но това са подробности.

 

 

хах ...

абе колега, кой те е обичал и кой не. какви са тия глупости. А пак ти казвам за карането с фарове за мъгла в нормално време ченгетата са прави... нямаш право да ги пускаш освен ако няма мъгла ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

............. спокойно. един от хората които обработват актовете е жена на много добър приятел и след месец само ще отида да си взема талончето, но това са подробности.

Това са глупости а не подробности. ;) Това че ти се иска да е така, не означава че някой ще рискува да си изяде хлебеца заради теб. Освен това си виновен, и ако си "пич" е редно да си понесеш наказанието справедливо а не да хленчиш на приятеля си да те спасява. А дори и така да е както казваш, незнам изобщо защо го казваш. Понякога и стените имат уши!!!!

 

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

............. спокойно. един от хората които обработват актовете е жена на много добър приятел и след месец само ще отида да си взема талончето, но това са подробности.

Това са глупости а не подробности. ;) Това че ти се иска да е така, не означава че някой ще рискува да си изяде хлебеца заради теб. Освен това си виновен, и ако си "пич" е редно да си понесеш наказанието справедливо а не да хленчиш на приятеля си да те спасява. А дори и така да е както казваш, незнам изобщо защо го казваш. Понякога и стените имат уши!!!!

 

Поздрави!!!

 

аз поне си мисля че тук няма хора които да се мразят или някой да мрази друг. Това че понякога си пишем истината не значи мразим някого... по-добре спри да караш с фаровете за мъгла и карай малко по-бавно и всичко ще е наред :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля и аз... най-накрая ме спряха и ми писаха акт за карането с фаровете за мъгла. ...

 

Колега, не те оправдавам. Сам писа че са те спирали 2 пъти и си се отървавал. Е, след като с добро не разбираш остава лошото. То и народа го е каза: веднъж стомна за вода, втори път стомна за вода....

Сега, най-сетне, се надявам да престанеш да тормозиш тези каращи срещу теб.

Иначе стискам палци да се отървеш с най-малкото възможно.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, разбира се че нямаше как из аз да не го отнеса. НО аз съм доста твърдоглав да не кажа тъп и понеже сега се заглеждам много повече отпреди в светлините положението на доста коли е трагично, говоря за късите само и като цвят и като заслепяване, може би като поизчезнат всички тези неща и аз ще спра да "тормозя" хората.

между другото smirn0ff любовта е абстрактно понятие, естествено че не очаквам тук някой да ме обича още повече това е предимно форум за мъже и няма да се радвам ако разбера че съм станал обект на желание на някоя "мека китка" :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...може би като поизчезнат всички тези неща и аз ще спра да "тормозя" хората...

 

Когато това мислене изчезне от съзнанието на българина тогава България ще стане нормална европейска държава.

 

Преставам да пиша по темата. Поздрави и със здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, разбира се че нямаше как из аз да не го отнеса. НО аз съм доста твърдоглав да не кажа тъп и понеже сега се заглеждам много повече отпреди в светлините положението на доста коли е трагично, говоря за късите само и като цвят и като заслепяване, може би като поизчезнат всички тези неща и аз ще спра да "тормозя" хората.

между другото smirn0ff любовта е абстрактно понятие, естествено че не очаквам тук някой да ме обича още повече това е предимно форум за мъже и няма да се радвам ако разбера че съм станал обект на желание на някоя "мека китка" :mrgreen: :mrgreen:

 

значи тук не се говори за "любоф" или за разни "желания" към твоята особа или към някой друг член на форума...

 

докато продължавате да мислите по линията : "Щом на мене ми е зле, нека и на Вуте да му е по-зле" няма да се оправят нещата ... не те знам дали си ходил в други страни, ама такова отношение там няма. Е това е голямата разлика между нас и ТЯХ. А Тодор Колев беше питал "Кога ще ги стигнем американците?" . Моят отговор е НИКОГА, ако продължава всеки да мисли само за неговия "гъз" ... това е истината ... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в полицаите, а в общината. Те и да сигнализират за дупки никой не им обръща внимание. Могат да ти напишат акт, който в последствие да падне(поради вина на някой, който не си е свършил работата например), но това не е причина те да си ходят. Можеш да съдиш общината за нанесени вреди.

 

 

А относно това и аз бих казал отчасти относително понятие - мисля, че е ясно какво значи несъобразена скорост. Като излезеш на поляната със 100 км/ч ли караш например? Или ако "излумкаш" колата псуваш сам себе си?

 

Ако правилно си проследил мисълта ми е нямат право да пишат акт.

В случая втората страна причинила птп е дупката. Нека на нея напишат акт или по-точно на общината, а на колегата трябва да издадат протокол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.