Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разправия с гуми, бензини и други.


Odin

Recommended Posts

Вчера (четвъртък) сутринта бях решил да сменям гумите на шкодата че зимата си дойде.

Слизам сутринта до колата. Напомпвам 5-6 пъто лостчето на бенз помпа (ня бях палил от няколко дни) сядам и завъртам ключа. Прокашля се два пъти и загасна. - Ясно! Няма бензин. Пак бях паркирал на изпарения. Е какво да се прави - взимам шише от минерална вода 3 л. и тръгвам към ЕКОто на България. Там адска гадост! Не можели да ми сипят в моята бутилка - боло забранено! Те продавали тубички...ама пластмасови няма...ама металните само големи били останали...Твглих им една майна и си заминах с без бензин, но с достойнство. Отидох на друга бензиностанция и ми напълниха тубичката!

Един час -късно отново съм при колата и с доволно изражение сипвам бензина в резервоара и се наслаждавам на оня готиния звук бльок бльок ...сещате се!

Пак подкачвам с лостчето пак сядам и....о изненада пак нищо!!! Не пали!

Започвам леко да се притеснявам.

Стартера върти - има ток. Свещи читави. Започвам едно по едно да си отмятам. Махам филтърната кутия и дръпвам лустчето за газта - от чофката на ускорителната помпа - нищо! Само тишина. Лошо! Проверявам филтъра зад карба...чист както е откачено пак помпам от лостчето на помпата - пак не хвърчи бензин!

Свалям цедката след помпата ...и там няма. Мисля си че помпата е здала багажа...лошо започва деня.

Докато си помпам отчаян с лостчето чувам че има движение по тръбичката...има...ама въздух! Ясна е работата!

Плуя си на ръчичките. За щастие вече са се събрали и зяпачи. та ги хващам да помагат. Забутваме или по точно задърпваме колата на равното. Пак пробвам с лостчето за газта.....Да! Първо само няколко пръски и в последствие хубава плътна обилна струя бензин излита към пресъхналия карбуратор.

Набързо слагам кутията и пристягам филтрите и скобите за да не се разтече по пътя. Махвам на зяпачите с театрално движение завъртам ключа и отлитам към бензиностанцията!

До тук що-годе добре. Напълних резервоара, натоварих гумите и заминавам към гумаджиите.

Започваме 1 2 3 всичко е наред! На четвъртата дума едната гайка превърта. Няма махане алуминиевия фланез е като циментиран за барабана. Само като погледнах и лошо ми стана. Няма махане. Гумаджията и той се видя в чудо. Постара се момчето разбира се неуспешно. След близо двучасова борба шпилката е разпробита фланеца отстранен а жалките остатъци от шпилката висят като сопол на циганче от барабана.

Пак паля вече с зимни гуми и отивам при Симо - маха барабана, избива строшената шпилка, изравя от калта една здрава шпилка и я набива. Затваряме.

Прибирам се набързо и удрям един боб с кебапче, къпя се и заминавам че ме чакат едни студентки в Джим Бим.

Такива ми ти работи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и заминавам че ме чакат едни студентки в Джим Бим.

 

Наистина денят е започнал зле, но май е завършил добре, което всъщност е най-важното ;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

важно е че вечерта си се забавлявал!!!

 

 

Ако карахте с истинското гориво, нямаше да е така. ;)

 

 

 

и какво е истинското гориво ??? то каквото и да сложиш все свършва!! ти да нямаш някаква тайна дето да не ти свършва и все да ти е пълен резервоара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На газ обикновено може да покараш няколко километра с понижена мощност и скорост. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На газ обикновено може да покараш няколко километра с понижена мощност и скорост. :mrgreen:

 

Аз пък искам да те видя като си такъв тарикат как ще си сипеш газ в тубичка ако потрябва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На газ обикновено може да покараш няколко километра с понижена мощност и скорост. :mrgreen:

 

Аз пък искам да те видя като си такъв тарикат как ще си сипеш газ в тубичка ако потрябва :)

 

Сваляш бутилката със зареждачката и на гръб до най-близката газостанция. :mrgreen: :mrgreen: Това е готиното на гаста,че преди да изгасне съвсем колата имаш време за реакция от 2-5 км . Забравяш и за цирковете с бензиновата помпа и смукача,както и капризния карбуратор. Освен това цената на гаста засега е изгодна. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На газ обикновено може да покараш няколко километра с понижена мощност и скорост. :mrgreen:

 

Аз пък искам да те видя като си такъв тарикат как ще си сипеш газ в тубичка ако потрябва :)

Хахахаха.

Ще си закача битова бутилка, като един познат с бус. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си имам "резервна туба с газ" - представлява 10 литрова битова бутилка с кран , холендер който се завива на крана , маркуч армиран за 15 бар-а ; щуцер с резба като капачката на пълначката . метода на действие с "тубата" е следния :

взимаш бутилката от топлата кухня ,като развиващ котлона и го оставяш - няма да ти трябва;

отиващ при колата и навиваш щуцера в пълначката ;

завиваш холендера на крана на бутилката ;

обръщаш бутилката с крана на долу и го отваряш;

чакаш 7-8 минути за изтече газта - колкото по- голяма разлика в температурите на двете бутилки има . толкова по- бързо протича прехвърлянето . - лятото оставяш "тубата" на слънце , зимата разчитам на това че "тубата" си е по- топла - идва от къщи.

 

 

п.с. - не забравяш да напълниш бутилката - на другия ден кафето ще стане бавно на електрическия котлон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То явно аз съм дефектния, но я ми я обяснете тая работа с гасненето от липса на гориво :) За 15 години каране само два пъти съм бил на ръба на свършването на горивото и то поради повреди. При нормални обстоятелства щом светне лампата и отбивам за гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за добрия разказ! Явно твоята шкода е решила да упорства! Не си я глезил напоследък май а? ;):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.