Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

skoda 1.9 tdi - max speed


spartanez

Recommended Posts

...ма жената от време на време на равно и чисто пътче се увлича, та и права забележки...

Защо ли ми е познато това :lol: С тази разлика, че моята се увлича в моменти когато не съм до нея :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    8

  • VALDO

    5

  • hamsia

    4

  • spartanez

    4

Най-много писали в темата

...С моето комби, 1.9 тди пд, 4 човека - 200. Само веднъж на равно и празно :oops:
1.9 тди-пд - 180 ги държи нагоре примерно към тунела на Ихтиман. 220 ги вдига пир всички положения...

Не ми се занимава да цитирам всички, та за това се спрях само на тези два, последни, цитата.

Колеги, по технически данни, вашите автомобили вдигат макс. скорост 185 км/ч. И това са данни за равен път. Не разчитайте на показанията на скоростомера, а си сложете един GPS и с негова помощ си засечете скоростта. И ще видите, че над 100-110 км/ч скоростомера започва да дава отклонения, които над 150-160 км/ч вече не са пренебрежими ;) Скоростта на tsanko е не повече от 180 км/ч, а тази на Марту, на баира, е не повече от 165 км/ч ;)

Съжалявам ако съм ви разочаровал, но техническите характеристики и GPS показанията се безкомпромисни, за разлика от стрелката на скоростомера, която показва това, което й е зададено :D

 

И във връзка с това се обръщам към колегата, пуснал темата - иди на сайта на Еуратек. Там има пребогата техническа информация за всички двигатели и чети.

 

И на мен ми се струваше малко съмнително :?

Явно е конспирация на чехите, да си мислим че са бързи колите. Мдарарурам ;) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петре - и моята е точно като твоята - при 210 по скоростомера, на GPS-а дава 195! А колкото до това, дали е верен този уред или не - гледам доста верни мнения са изписани - няма да пиша и аз ;)

А относно темата - по спомени, когато взех колата - с шофер и навигатор - 215 по километража... със 110 коня под капака :mrgreen:

Колкото - толкова!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на всички нови шкоди скоростомерите показват приблизително с 10% повече,не защото я отчитат грешно,а защото им е зададено така но има начин да се види реалната скорост,при октавия се вижда на дисплея за климатроника,като се влезне в сервизен режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде пак - как климатроника отчита скороста? От оборотите ...... и накрая гумите. Да де, ама на климатроника никой не му казва с какви гуми си, цолаж, напомпване и т.н. И се върнахме 10 поста назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петре - и моята е точно като твоята - при 210 по скоростомера, на GPS-а дава 195! А колкото до това, дали е верен този уред или не - гледам доста верни мнения са изписани - няма да пиша и аз ;)

А относно темата - по спомени, когато взех колата - с шофер и навигатор - 215 по километража... със 110 коня под капака :mrgreen:

Колкото - толкова!

Кви са тия цифри бре? 215? Аз мойта като я взех 400 вдигна. smile016
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо са ви бъгави колите, доктор искат - Буба с 760 маа кат гемия, хем на втора само.

 

Водолази.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам Фабия 1.9tdi, 2001г., няма никакви подобрения и 200 ги направи лесно, повече не посмях, въпреки че беше стабилна, макар и на кофти участък от магистрала Тракия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.