Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

skoda 1.9 tdi - max speed


spartanez

Recommended Posts

  • Отговори 59
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • PRR

    8

  • VALDO

    5

  • Mishelle

    4

  • hamsia

    4

Най-много писали в темата

Приятелю,

 

За информация, имам SDI 1.9 и с максимална 156 по книжка съм карал с 200. Верно след тунела на магистралата към Пловдив. Верно трябваше доста време да ги дигне (е доста,доста - 1-2 мин.).

 

Единственото, което мога да ти кажа, е че ми отлепяше предницата. Може да ти звучи смешно, ама отпред прави въздушна възглавница под колата и без да мърдаш волана леко клати предницата наляво-надясно. Можех да опитам и още малко - до към 210-220 да кажем, но с децата и жената и този ефект не посмях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как така с жената, че и с децата ги тестваш тия чудни ефекти?

ти акъл имаш ли? :lol:

 

тия скорости не са за българските пътища, още повече в комбинация с леката фабия :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю,

 

За информация, имам SDI 1.9 и с максимална 156 по книжка съм карал с 200. Верно след тунела на магистралата към Пловдив. Верно трябваше доста време да ги дигне (е доста,доста - 1-2 мин.).

 

Единственото, което мога да ти кажа, е че ми отлепяше предницата. Може да ти звучи смешно, ама отпред прави въздушна възглавница под колата и без да мърдаш волана леко клати предницата наляво-надясно. Можех да опитам и още малко - до към 210-220 да кажем, но с децата и жената и този ефект не посмях.

Ко направи бре колега?!!!Аз повече от 182 km/h не мога да дигна!Нещо си тунинговал май!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този ефект се получава поради по-тесния размер гуми. Сложи малко по-широки и ще получиш нужната стабилност.

пак е същото.

1.9 си е тежичък. помисли за 1.2 пак е същото, явно самата конструкция е такава макар са съм с комби което е с най добра аиродинамика и максимална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва поне 200 да вдигне-"гонил" съм се с Фабия на 205 се отказа-то какво се отказа-просто толкова и стигнаха силите-аз седя на г..а и чакам и после ГАЗ!Иначе за 1.9 ТДИ ПД(без модове) 235 на магистрала с 3ма калпака!

Като цяло обаче едва ли мисля че този въпрос е толкова важен-колко ще вдигне колата-важното е да караш с толкова,колкото можеш но БЕЗОПАСНО!Не е хубаво да се напъва(т) "малките двигатели) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе с със 170 по километраж вече си е приключение.

И то атмосферните условия да са нормални (вятър и тем подобни).

Аз си правя такива експерименти не по нанадолнище, а тъкмо обратно - нагоре :)

Там ми е по кеф - на Хемус и на Тракия на по-големите наклони съм стигал до 140 реални (по ГПС).

Доста изнервени погледи видях и после бичене по нанадолнището - как ще ги мине Шкода:)

Но имах случай в който духаше вятър - е изяде ми кончетата много здраво - помислих, че имам някакъв проблем - почуствах се някак си непълноценен.

Но после се светнах и се укротих:)

Иначе не се съмнявам за 200 по нанадолнище, но аз лично не бих се пробвал.

А и навигатора до мене още на 160 ще започне да дава наставления;)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло обаче едва ли мисля че този въпрос е толкова важен-колко ще вдигне колата-важното е да караш с толкова,колкото можеш но БЕЗОПАСНО!Не е хубаво да се напъва(т) "малките двигатели) :mrgreen:

Подкрепям.

 

С моето комби, 1.9 тди пд, 4 човека - 200. Само веднъж на равно и празно :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.9 тди-пд - 180 ги държи нагоре примерно към тунела на Ихтиман. 220 ги вдига пир всички положения. Аз повече от 180 не съм вдигал, че ми се струва леко неразумно с таз консерва, ама колегата е състезател и се е снимал на 220. Ама казвайте като ще се тествате по пътищата да бягам надалеч...Над 160 само малко по силен вятър или да изпревариш някой ТИР и после изведнъш да те блъсне струята и ше се усучеш из мантинелите... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...С моето комби, 1.9 тди пд, 4 човека - 200. Само веднъж на равно и празно :oops:
1.9 тди-пд - 180 ги държи нагоре примерно към тунела на Ихтиман. 220 ги вдига пир всички положения...

Не ми се занимава да цитирам всички, та за това се спрях само на тези два, последни, цитата.

Колеги, по технически данни, вашите автомобили вдигат макс. скорост 185 км/ч. И това са данни за равен път. Не разчитайте на показанията на скоростомера, а си сложете един GPS и с негова помощ си засечете скоростта. И ще видите, че над 100-110 км/ч скоростомера започва да дава отклонения, които над 150-160 км/ч вече не са пренебрежими ;) Скоростта на tsanko е не повече от 180 км/ч, а тази на Марту, на баира, е не повече от 165 км/ч ;)

Съжалявам ако съм ви разочаровал, но техническите характеристики и GPS показанията се безкомпромисни, за разлика от стрелката на скоростомера, която показва това, което й е зададено :D

 

И във връзка с това се обръщам към колегата, пуснал темата - иди на сайта на Еуратек. Там има пребогата техническа информация за всички двигатели и чети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ,че всички са цитирали скорост по показанията на скоростомера. Аз GPS нямам, така че... Освен това съм къде Христова възраст и кракът ми е олекнал, а умът улегнал и не съм настъпвал до дъно... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да сложа едно рамо на Mishelle. При Mica 210 на километража са 194-195 по GPS. Същото беше и с Vectra-та. Страно или не но на повечето коли които съм засичал, а те не са малко, отклонението е между 5 и 10%.

А мойта съм я пробвал на равно и дава около 195 което прави точно 182 - толкова е по книжка....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile191 не карайте по-бързо от скоростта с която може да лети вашият ангел хранител!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, тия експерименти съм ги правил по някои други магистрали (там няма ограничения :mrgreen: ) при това само за пробата. Нормално не карам с повече от 150. Не че това е бавно де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно че Юли е прав. Достааа послъгват километражите особено като посмениш джанти, гуми и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.