Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съединител за октавия 1.9 tdi 4х4


mishev

Recommended Posts

колеги ако някой може да помогне с мнение или акъл. може ли да се смени само феродо или трябва комплект съединител. искат ми 1200 лева за комплекта. какво да правя? колата е 2000 г., ръчно скоростна кутия 5 степенна, двигател - AGR362414, 90 коня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега - Привет!!!

Ма да ти кажа, тук сме фенове, но не и гадатели! Нема да позная нищо, дори да фърла боб!!! Кажи коя година е колата, к'ъв е двигателя - букви разни има... Дали е типтроник или е с ръчни скорости...

Има колеги, дето могат да дадат инфо и горе-долу да те ориентират, какво да очакваш, но без данни от твоя страна - нищо не става! Така че - кажи повече за автомобила, за да сме максимално полезни! Просто не сме пророци :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъ :roll: Октавия 4х4 има вискосъединител Халдекс ако не ме лъже паметта :roll: . А той наистина струва доста.

 

offtopic :oops:

 

Само дето в момента се чудя дали, освен Халдекса, който по-скоро се доближава до функцията на диференциал, като разпределя въртящия момент към предния или задния мост(зависи кой от двата ще изгуби сцепление), няма и "обикновен" съединител... Искам да кажа, че "нормалния" съединител е един диск(най-общо казано), а вискосъединителя Халдекс се състои от едни неща с едни ламели и масло, набутани в цилиндър... Абе, цялото това съчинение го изписах с идеята - Халдекса ли сменя скорости или обикновен съединител?

Малко се отплеснах, ама ще се радвам ако някой ми изясни нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според любимия ми ЕТОС трябва да те успокоя , че става въпрос за прост съединител състоящ се от стандартните компоненти - притискателен , феродов диск и лагер ... по предписание е на LUK , който като марка не е от най - скъпите на пазара , като обаче са два модела с диаметър 219 и 228 мм на феродовите дискове и съответно и в притискателните ... за целта намираш в някой магазин да се предлагат и двата комплекта , после при някой майстор , на който имаш доверие да я разчасти и с дисковете в магазина и после обратната процедура. Мился че в някой квартален сервиз повече 200 лв. за работа няма да вземат , а самия комплект няма да е повече от 300 - 400 лв. което пак е малко условно.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ mishev - требе да си благодарен на колегата, че ти предписа приятни цифри само! Иначе можеше освен цифри, да сложи и малко Лексотан или Валидол за момента на плащане, ако имаше късмет да се окажеш с една по-различна кутия :mrgreen:

Пускам ти и едно ЛС за всеки случай - ще видиш за какво точно!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами трябва да си е нормален съединител и това че е 4х4 да не бърка нито тебе, нито тия дето го сменяват като изключим че излиза един кардан към задницата. Незнам какви са цените но са предполагам 300-400 лв както каза колегата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С годините/километрите демпфера (т.е. пружината) омеква и вече не пристика добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за идеите! От Еуратек ми обявиха направо 1070 лв. дори от Вагенсервиз предложиха замяна стар за нов - най-вероятно рециклиран!?! .. за 250 лева, което е вече новост, но минах с 350 лв. за лагер, феродо и семеринг, което си е направо добре. Дано всичко да пасне, защото доколкото разбрах размерите били 2 и май накрая.. неволята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен па ми е интересно кво толкоз е повече работата по смяната на съединителя на един чайник като моя в сравнение с Октавията та ви страхуват с таквиз цени ... единствено повече има един кардан да се свали ма тва са все пак 4 болта повече ... тия майстори или ги мързи или искат да стант бързо милионери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.