Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Искате ли по-често да срещате знак B25 по пътя


FAV135

Искате ли по-често да срещате знак B25 по пътя  

39 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Става дума за този знак:

http://www.karat-bg.com/2_Products/5_Sa ... tory_Traf/

 

В25: Забранено е изпреварването на товарни автомобили с допустима максимална маса над 3,5 т. да изпреварва МПС, с изключение на мотоциклети без кош и мотопеди

 

Когато бях по-малък, пътя София - Перник беше осеян с много такива знаци, последните 10г. мисля че изобщо не съм ги срещал, мисля, че не са отменени обаче

На мене лично ми писна да гледам летящи със 160 автобуси и камиони нафрашкани с по 40 тона некви боклуци строителни и т.н. в лявата лента.. А и като гледам какви поражения взеха да нанасят с големите камиони...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

супер дразнещо е когато карам с 120 примерно по магистрала разни тирове или автобуси да ме изпреварват....и то не за друго а защото тировете се обръщат яко...а автобусите пък возят хора и евентуално ги убиват...то не че като карат с 100 а не с 130 ще е кой знае какео ама си е разлика...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е мен не ми пречи,знака!Щом другите не го спазват и аз не го спазвам!Карам с толкова с колкото те не могат и воала! :lol::lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е мен не ми пречи,знака!Щом другите не го спазват и аз не го спазвам!Карам с толкова с колкото те не могат и воала! :lol::lol::lol::lol:

Воала какво ???

Срещах някое дърво или убиваш цял автобус пълен с хора???

 

Като ви гледам как сте се засвяткали по нашите "лайняни" пътища направо се чудя за ада ли сте се разбързали?!

 

Всеки може да кара бързо...работата е да можеш да караш според правилата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е мен не ми пречи,знака!Щом другите не го спазват и аз не го спазвам!Карам с толкова с колкото те не могат и воала! :lol::lol::lol::lol:

Воала какво ???

Срещах някое дърво или убиваш цял автобус пълен с хора???

 

Като ви гледам как сте се засвяткали по нашите "лайняни" пътища направо се чудя за ада ли сте се разбързали?!

 

Всеки може да кара бързо...работата е да можеш да караш според правилата!

 

:smt017 :smt017 :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах с ДА на анкетата и подкрепям идеята, макар и да е навъзможно да се осъществи. Но проблема е много по-глобален. Наскоро станах свидетел и на другата крайност. Миналата седмица карам на магистралата както обикновено с постоянна скорост 130 и гледам в огледалата нещо хвърчи към мен и ме настига безмилостно. Викам си брей каква е тая ракета и очаквам да видя най-малко Мазда 6 или нещо много по-мощно. След няколко секунди въпросноят летящ обект ме подминава все едно карам назад и се оказва, чe е...... Сутиен C2!!!

smile020 То е ясно, че почти всяка съвременна кола може да вдигне 150-160 дори и повече, ама в тая кутийка не знам какво се случва при скорост над 150км/ч, да не говорим за стабилността ако трябва да завие или да направи рязка маневра при положение, че е кавадрат метър на метър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм С3 по магистралата към Пловдив с 180км/ч в момента в който тръгнеш да изпреварваш предмет по-голям от теб , да не говорим за ТИР, този "кенеф" имах чувството че ще излети през мантинелите в насрещното ... логичното беше веднага да сваля скоростта.

Просто исках да видя колко може да вдигне тая "щайга".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile020 То е ясно, че почти всяка съвременна кола може да вдигне 150-160 дори и повече, ама в тая кутийка не знам какво се случва при скорост над 150км/ч, да не говорим за стабилността ако трябва да завие или да направи рязка маневра при положение, че е кавадрат метър на метър.

 

Прав си! Ненормалници колкото щеш. Високите скорости са за сериозните автомобили.

п.с В Ладата със 150км/ч направо мога да напикая на седалката. То още над 100 си става страшно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за този, но искам никъде да не виждам онзи (новия) с черната точка в средата - "участък със силна концентация на ПТП"

Ами м@мк@та ви бе - щом толкоз са се "концентрирали ПТП-тата там, значи ви е шиб@н участъкът. Па - оправете го, вместо да турате знак - жалейка на колец.... :evil: :evil: :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто исках да видя колко може да вдигне тая "щайга".

 

Ами не го прави! Такива, дето "искат да видят колко може да вдигне" обкновено ходят в рубриката на adrian_m....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bobi Doctora - един скромен пример:

Разширявам 5 платна в едната посока Цариградско шосе - смяташ ли, че ще има подобрение?

Простотията ни е велика - спасение няма - или ще се избиеме, или ще се оправим - друг изход няма.

Същото важи и за Околовръстното - и 10 платна да са - все тая - тъпанарите са на мода.

В момента сме се насочили към избиването със страшна сила.

Ако ще и черни точки и В25 и В52 :) да слагат - все тая - най-яркия пример е другата тема за фаровете за мъгла.Не казвам, че не са прави колегите, които държат да ги ползват, но за мене не са прави - взето е решение и трябва да се спазва. Същото е за знаците - никой не спазва и си мисли, че не са прави.

Колкото и да са грешни - не може да ме убеди никой, че той е по прав.

То и оня Стависки тръгнал да ми обяснява как със 1.2 не бил пиян - и той почнал да тълкува.

Е сега да го тикнат в зандана макар и за 2-3 месеца да му пръснат хастара дет се вика - да покажат как се пие - абе с две думи да погледнат там дето никога не е прониквала слънчева светлина.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маааалко smile188 или smile191 - което си харесате :mrgreen:

 

Хахахахаха, това със С2-ката ме изкефи. Аз днес докато се прибирах от Пловдив ( караше жена ми ) и ни подмина Mercedes SLR !!!! Еййй, добре, че бех пътник, че как се зазяпах, ако карах.......Но кво е интересното - SLR-а подържаше скорост от около 100 км/ч. и ни изпревари, тъй като ние се движехме с 90 км/ч. максимум. Пази човека и себе си, и колата, и другите участници в движението. И веднага след него цъфна жълт плевенски Голф 2, който изпреварваше като луд и то сечейки осевата линия, насред проливен дъжд !!!!

 

А за знака - необходим е и трябва да се спазва. По новините съобщиха за катастрофирал, обърнал се автобус на пътя в Граф Игнатиево. Минахме от там в неделя ( до с.Баня и обратно ) и доста рацери се изявяваха на пътя, имаше и камиони. Вали, завои, ма нашио си маа как си знае, бърза, че ще си изпусне опелото и сме му криви, че спазваме законовите ограничения за движение. Резултата не закъсня.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се прибирам към София и следната ситуация:

Крам в дясна лента със 100-110 (яко дъжд и мъгла) и настигам някакъв ТИР. От далече видях, че пред него има друг ТИР и още някакъв камион по-малък пред тях. Карат си в редица с прилично разстояние между тях. Никой не е дал мигач да изпреварва и разстоянието между 2-та ТИР-а както казах е голямо за да сре предполага, че ще тръгне задния да изпреварва. Давам си аз отдалеееече мигач, лявото платно свободно и тръгвам да изпреварвам. Естествено заради лошите условия ги изпреварвам по-бавно защото дъждът набива здрави, асфалта мокър, видимостта е намалена. Пимерно те се движеха с 90, аз с 110, не е като да ги отвея за секунда. И както съм горе долу на средата на задния ТИР с пуснят мигач, фарове, фарове за мъгла (защото си имаше мъгла) и услилената светнила отзад и пича с ТИР-а изведнъж реши да тръгне в лявооо.... без причина, камиона пред него е далече за да кажеш да го изпреварва, мигачи също не дал. Аз нищо не мога да направя, имам още много напред докато ги изпреваря, а и вече не мога да се върна зад него, защото съм му на средата. Не карам Вайпър да натисна педала и за секунда да изчезна напред (по наклон и в дъжда). А пича вече упорито ме нетиска към мантинелята и си влиза в мойто платно. Натиснах спирачката по-скоро по рефлекс, не че можеше да помогне много, с тази скорост не мога да се залепя на място, магистрала е все пак. Почвам да му светя с фаровете в огледалата като луд (за първи път в живота си), викам тоя ни направи на сандвич тука. И слава Богу тоя се осети (или събуди) и дръпна камиона. Някакв резан турчалак щеше да ни избие ей така като стой та гледай. И нищо не можеш да направиш... Идиотите вече са навсякъде, трябва с 10 очи да караш и пак не знаеш какво може да стане.

 

P.S.: Малко преди това естествено като падна дъжда веднага се бяха навъртяли на няколко места. На едното място бяха към 4-5 коли и малко по-нагоре едно Ауди А3 само се беше завъртяло без да има друг участник. Незнам какво е правил, но беше се одърнял с/у движението и беше спрял в мантинелата. Почнаха дъждовете и катастрофите от по 100, почнаха по 1000 на ден да стават. Идиотите още си карат като лятото на сухо, да не говорим, че това зимните гуми са излишно нещо. Мене ми не требе жокер, я си крам с летните от 5 години бате!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и аз малко в страни от темата, но е показателно:

1. Магистралата от Шумен до Варна - пред мене кара някакъв Мерцедес кабрио чужденец - идвамата сме закотвили на около 125-130 км/ч.

От време на време се настигаме но си поддържамне дистанция - абе нормално каране.

Минаваме Опел мисля, че беше - няма значение в случая - кола на около 5-8 години.

Минавайки виждам на задния джам едно момиченце което се запенва от викане ( в последствие предположих, че е или заеади Мерцедеса или заради това, че Шкода ги минава) и сочи нещо.

След 2 минути виждам в огледалото колата да ни застига ( беше някакво спускане).

Идва серизен наклон - ние си поддържаме - колата-преследвач изостава.

Е вече към Провадия успя със някакъв зверски рев да мине мене и да се лепне странично на Мерцедеса и да се опитва да го мине - дойде наклон надолу и успя!!!

Забавих понеже търсих отбивка за Побитите камъни, но в последствие реших да мина през тях навръщане - и след 5 км - какво да видя - преследвачът слязъл със целия цирка, а парахода пуши ли пуши.

2. Магистрала хемус - най-голям кеф са ми големите баири - правя си кефа със 130-140 по тях:)

По едно време почвам да чувам някакъв странен шум.

Почвам да се услушвам - двигателя звучи все едно съм на 19 000 оборота :)

Ма не като Ферари така да ти жужне ми като Камаз:)

И аз не пускам газта, че на баир - ма се усилва независимо, че аз не подавам повече газ.

Взех решение да справ авариината да видя какво става - леко започнах да се притеснявам

Мигач десен и се отправям с леко неспокойство като се оглеждам вече за пушек по всички възможни огледала.

В този момент забелязвам в лявото огледало на 20 метра в най лявата лента Опел поне на 15 години (Този път съм сигурен - няма да го забравя този).

Ръждясал - абе класика в ръждата. Шофьора и той класик - захапал цигара и небрежно протегнал ръка през прозореца.

Със скоростта, с която ме мина предположих, че този феномен от близо 2 минути се опитва да се изрвни със мене и звуците за които се ослушвах всъщност идваха от това чудо на Германската технология (не че Фабиата не е , но раликата в годините е поне 10-12 години и смея да твърдя, че разликата в поддръжката е 20 години.

 

Мисълта ми е - тези два случая - коло акъл трябва да имат тези хора за да поставят другите, а и тези в неговата кола в такива ситуации.

Недай си боже нещо да попаднат в непредвидена ситуация!!!

И после случило се нещастие, незнам си какво - еми тези хора са показател, че няма оправия ако няма превенция:

- строг контрол на автомобила при технически преглед

- яки контрол от КАТ за спазване на закон

- яки глоби и бързо прилагане на същите

 

Иначе - кучетатат си лаят - кервана си върви!!!

юНито знаци Б25 нито черни точки нито кампании "Не карам пил" или "Обади се като стигнеш" - на всяка таква лепенка Българина има отговор

- "Луд съм" , "Секс инструктор" , "Не се ебавай с мен" и всякакви такива идиотщини!!!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- строг контрол на автомобила при технически преглед

 

то това няма много значение защото по голямата част от тия дето се лепят по стълбове и дървета са с по нови коли който са технически изправни.

 

по безопасен е резумен водач с 20 годишна кола отколкото кретен с нова 300 коня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто исках да видя колко може да вдигне тая "щайга".

 

Ами не го прави! Такива, дето "искат да видят колко може да вдигне" обкновено ходят в рубриката на adrian_m....

значи такива изпълнения ги правя много рядко и само на магистрала която познавам и когато има слаб трафик.

Поне така си мисля че живота на човек не струва 5 мин време по-бързо пристигане. Предпочитам и цял ден да пътувам ама да стигна цял там за където съм се запътил. Аз за това като тръгна за Варна пътувам по 10 часа :) за никъде не бързам, целият ден съм го отписал ... ;) а пък ми е кеф да карам по-бавно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Естествено заради лошите условия ги изпреварвам по-бавно защото дъждът набива здрави, асфалта мокър, видимостта е намалена. Пимерно те се движеха с 90, аз с 110, не е като да ги отвея за секунда. И както съм горе долу на средата на задния ТИР с пуснят мигач, фарове, фарове за мъгла (защото си имаше мъгла) и услилената светнила отзад и пича с ТИР-а изведнъж реши да тръгне в лявооо.... без причина, камиона пред него е далече за да кажеш да го изпреварва, мигачи също не дал. Аз нищо не мога да направя, имам още много напред докато ги изпреваря, а и вече не мога да се върна зад него, защото съм му на средата...

 

Ти постъпваш много неправилно в случая!!! Не казвам, че шофера на камиона не е трябвало да погледне 3 пъти във всички огледала и да подаде мигач, обаче тези голями камиони се изпреварват, колкото се може по-бързо!!!!!!!!!!!!!!!

Дори в Правилника е записано, че изпреварването е маневра, която трябва да се изпълни възможно най-бързо и безопасно!

Ако не можеш да изпревариш бързо - по-добре изчакай момент, в който няма да срешнеш трудности! А ти какво правиш - караш едвам-едвам покрай тях, в скапано време и намалена видимост и се намираш дълго време в "мъртвата точка" на огледалото на шофьора!!! Може и да е задрямал на волана, може да не е погледнал 2 пъти в огледалото - знаеш ли го, колко е уморен??? Около тези голями машини е нужно да се задържаш МИНИМАЛНО време! Представи си, какво ще стане ако му гръмне гумата докато ти лежеееееерно го задминаваш и парчета от нея ти строшат джама, а от това се стреснеш и се окажеш в мантинелата... Какво е виновен човека, че му се е спукала гумата? Нищо!

Просто искам да кажа, че много хора не си дават сметка за това, че за колкото по-кратко време изпреварят някой, толкова по-малък е шанса да се случи нещо непредвидено в момента на изпреварването! Мислете бре хора, не се оставяйте в ръцете на другите участници в движението! Може да Ви опазят, но има и говеда!!!

 

А относно темата и знака... Да си кажа честно - не ми се е случвало да ме надмине някой камион скоро ;) А карам с разрешената скорост - не повече!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следната ситуация.Вчера се пребирах от Велико Тьрново и си карам по магистралата с Фабията с около 100!Бях се замечтал нещо.По едно време ме настигат с нормална скорост октавия RS и TOYOTA LAND CRUISER.И двете коли румьнски!Викам си тия наред ли са,ко правят по туй време на Златните,ама тяхна си работа.Караха си нормално.Обаче не знам от каде им скимна да се кривят помежду си и почнаха: газ,спирачка,наляво надясно.Единия не пуска другия,той пьк му кара на дьлги и викам да изпреваря,че кой знае румьнска му простутия ( джигити )!Давам аз газ и тия двамата и те.Айде тойотата по бавно и идва мьгела,ама тая октавия яко се изцепва!Бях принуден да се вьрна обратно да изостана,да спра в дясната аварийна лента,да си навия турбото с ключ 10 и да ги настигна и да има еб@ п.тк@т@ м@йна,педерастии румьнски!

Предпочитам да дам газ до край и да замина,отколкото да ги тьрпя да ми се лигавят пред мен с тия бангии,пьк и дявол ги взел може да се очаква всичко от тях!Ако намаля може след време и те да намалят и пак да ги застигна.Пьк така тази октавия не може да ме настигне,пьк да не говорим за прьдналия джип!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да си навия турбото с ключ 10 и да ги настигна и да има еб@ п.тк@т@ м@йна,

 

хаха, весело - но не е по темата мисля - какво общо има с камионите??

 

Представи си сега следната случка - не си на магистралата а по пътя Карлово - Пловдив - Имаш да изпревариш неква S - класа бронирана с некви си вътре с бронежилетки - примерно казвам - тя не може да дръпне, щото нали тежка - ама си държи 110 щото бързат да се стрелят некаде.., зад тебе си кара некъв тир с ремарке който кара примерно боклука от София в Карлово и тира го изпреварва автобус на ГРУП с около 120 щото и той разписание гони. Така. Сега отсреща - един много бързащ прогнил микробус изпреварва друг Тир който кара с повече от 100 и се състезават двамата. Микробуса се шмугва пред Тир-а в облак от сажди в последния момент, за да не се сблъска с S-класата и ти изскача насреща - какво ще предпочетеш - S-класата или микробуса да цункаш?

 

Е - както казва един приятел - поне няма да се мъчиш много.

Имай предвид, че за камионите и рейсовете при тая скорост спиране и намаляване няма /даже и да са с нови гуми и спирачките да са им на 6/

 

За това е темата - дали да има по-строги ограничения за тежките коли - защото те причиняват много повече щети и жертви или да си свиркаме и пеем докато и на нас не се случи. А ти щом си падаш рацерче - нормално е да се очакват стълкновения на пътя - въпроса е - като се качиш на камион да не го караш пак така - щото той има доста повече мощност от Фабията ти дори и с тройно турбо да е, а и като е празен - ако знаеш каква скорост може да развие.....

 

 

P.S. А - и да не забравя - като се изпреварват 2 камиона - малко трудно ти се направи място за "трета" лента на 2-лентов път даже и околните да са големи "пичове"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за този знак:

http://www.karat-bg.com/2_Products/5_Sa ... tory_Traf/

 

В25: Забранено е изпреварването на товарни автомобили с допустима максимална маса над 3,5 т. да изпреварва МПС, с изключение на мотоциклети без кош и мотопеди

...

 

С двете ръце съм ЗА този знак. Направо бях забравил че има такъв знак, сигурно защото вече толкова "често" се среща.

В нашата мила родина требе да се направи така:

Знак - Милиционер - Знак - Милицонер ... :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...По едно време ме настигат с нормална скорост октавия RS и TOYOTA LAND CRUISER...

...Предпочитам да дам газ до край и да замина,отколкото да ги тьрпя да ми се лигавят пред мен с тия бангии

Октавия RS била бангия, и днес научих нещо :)

 

 

...Пьк така тази октавия не може да ме настигне ...

То па кво ли може да настигне тая бангия ... най-много Фабия 1.2 HTP ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zloQQ, съгласен съм с теб, принципно е така. Но аз не съм чак толкова бааавно и лежерно го изпреварил, а и условията не предполагаха да хвърча и да изпреварвам всеки за секунда, аи те бяха колона от 3 камиона, така или иначе с разстоянието м/у тях са си сумарно бая метри изпреварване. Валеше яко, имаше доста гъста мъгла и много, много, много локви по кристално гладката ни "магистрала". Вече редовно ми се случва да ми изключва темпомата като мина през поредния гьол (много готина БГ дума) :) Иначе си прав, то дори и заради въздушната струя колято образува камиона при движение не е много комфортно и сигурно да караш дълго време до него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

orange

 

Като казах бангия имах предвид,че спрямо моята фабия е бавна иначе количката си е супер,няма ред направо!Окти RS да е 220-240 коня,аз сьм и аз толкоз някьде ама имам вьртящ момент ( дизел все пак ) доста по лек ит.н!

 

Наистина е кофти когато изпреварваш тир,заради вьздушната струя която той образува,колата губи малко мощност!Кофти е и когато те изпреварва тир,защото той отново образува такава струя която те избльсква от пьтя!Абе общо взето газ до ламарината като видиш тир,по добре бягай!

Пьк ако не можеш да го изпревариш,колата ти няма мьгел,спираш на някое крайпьтно заведенийце уютно и си пиеш кафенце и тва и след това след една хубава почивка продьлжаваш.Много е важно когато е натоварен пьтя особено с тежкотоварни автомобили,да се внимава и да се почива повечко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм С3 по магистралата към Пловдив с 180км/ч в момента в който тръгнеш да изпреварваш предмет по-голям от теб , да не говорим за ТИР, този "кенеф" имах чувството че ще излети през мантинелите в насрещното ...

 

 

Тук пък въобще не си прав.Ц3 е същия клас като като Фабията.И не е по различен от нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.