Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос


dimi69

Recommended Posts

Здравейте колеги,

имам едно питане, харесах една Шкода Октавия 2003 г. 1.9TDI PD L&K обявена е 130 к.с. има ли такъв мотор, че навсякаде виждам 105 и 140 но е 2.0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dimi69, просто да ти кажа, че през 2003 се е правила старата Октавия и за нея е възможно да има 130кс. и е от 1.9 дизел, вероятно е с 6 скорости. Така че не гледай двигателите на новата Октавия, просто защото те са други, а тази е от старите.

 

Новата се прави от 2005 година.

 

Иначе с този 130кс двигател колата е пушка-изтребител ;) ! Ако всичко й е наред - направо ще ти завиждам като я вземеш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой познат има пасат 2003 1.9ТДИ и е 130 к.с, за Шкодата сега чакам снимки иначе е със ксенони, ESP и всички други щуротии:) ако всичко е ок до 10тина дни ще я докарам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

имам едно питане, харесах една Шкода Октавия 2003 г. 1.9TDI PD L&K обявена е 130 к.с. има ли такъв мотор, че навсякаде виждам 105 и 140 но е 2.0

 

Има - 1.9TDI-PD. Има и 110 коня TDI (не PD) с чип. Не е добра оферта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинете за може би тъпия въпрос, но защо не е добра оферта? Доколкото разбрах от прочетеното L&K е доста високо ниво на оборудване а и 130 к.с е по-добре от 110:) знам ли и аз обърках се вече, като цена със всичко ще ми дойде на 9000 лв. а е и комби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dimi69, този 130кс дизел, ако не е чипосван, значи е PD. Аз карам 100кс PD и съм супер доволен, а пък тези 130кс ще те дърпат много повече. Ако технически колата е изправна и парите не са луди - аз бих я взел.

 

PRR може би има предвид, че PD е по-скъпичко като поддръжка от обикновения TDI, но пък ти дава доста повече динамика и междинно ускорение. А PD двигателите се предлагат на Шкода със сигурност от 2001 година, може би и от 2000г. Твойта е 2003г, значи най-вероятно Е PD. Но за мен това не е лошо.

 

Нека PRR обясни какво точно има в предвид, че не е оферта.

 

П.П. А оборудването на L&K наистина е богато, има неща, които май само при L&K се предлагат, а ги няма дори като екстра в Elegance. Но това не те интересува, защото не взимаш нова кола ;) L&K си е добре заредено от екстри още по рождение :mrgreen:

 

П.П.П. Старото 110кс TDI има почти същите параметри като по-новия PD със 100кс. За справка - въртящ момент 235нм срещу 240нм за PD, с тази разлика, че PD-то ги поддържа постоянни от 1800 до 2400 оборота, а при стария TDI има пък при 1900 и започва да пада след това. Така че 130кс PD е просто.... състезателна ;) - Фабия vRS мисля, че се продава точно с този двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека PRR обясни какво точно има в предвид, че не е оферта.

 

PRR има предвид, че не е добра оферта 110 коня + чип до 130. Иначе няма нищо против 130 TDI-PD. И PRR се извинява за неясното си обяснение :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спред мен гледай по талон колко коня пише. това дали е повишавана мощноста от някой или не не се знае и няма да го разбереш лесно при покупката.

 

2003та има 5 1.9 ТДИ та:

 

означенията на двигателите са им:

AGR 90 магарета

AHF 110

ALH 90

ASV 110

и

ATD който е ТДИ-ПД и е 100 кс

 

тоя последния май не е мн популярен.

Друго което се сещам е че на 1.9ТДИ ПД който е 131 коня от завода е с 6степенна ск. кутия. Поне така са фибиите VW бора и голфове който съм виждал.

 

пп. я ме светни може и на ЛС от къде пазаруваш такава кола на такава цена, че и аз се оглеждам да купувам някаква а твоето звучи като много добра оферта ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя който е 130 кончета е АSZ ако не ме лъже паметта!

(мурзи ме да отида до другата стая да си погледна застраховката-щото в талона не го пише) :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колеги звъннах в Еуратек и ми казаха, че мотора е 131 к.с изказаха и добро мнение за колата като цяло, L&K изпълнение е 10.2003 производство. На въпроса на колегата - намерих я в интернет и звъннах на човека в Италия, сега уговарям с кой да отида да си я взема :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да добре ги помниш буквите ASZ ;)

аз ги гледам по аутодатата какви са и на какви коли кой двигатели са слагали. До сега не е имало измами, а колгата като си я докара ако двигателя му е ASZ ще изтрия програмата и няма да я поглеждам повече ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

131к.с. мотора е Помпа-дюза, да. Не ми стана ясно виждал ли си я на живо :?: Щото ако оня ти е казал, че това е кода на мотора по телефона, може да ти е казал каквото си иска :mrgreen: . 131к.с. ПД винаги е със 6 степенна скоростна кутия. Подозрението ми се поражда от това, че Октавия 1 Л&К се предлага до края на производството си в окомплектовка само с 2 двигателя - 1 бензинов 1.8Т 150к.с. и 1 дизелов 1.9 ТДи 110к.с. Може наистина да е 131к.с., но най-вероятно е чипосана. И ако чипът е тъй да се каже менте, не е хубаво. Отиди, покарай я. Нека някой да стои отзад докато изреждаш на пълна газ от 1ва до 3та примерно - ако пуши много, повече от нормалното за ТДи - значи е с чип 100%. Имай предвид, че разликата между 110 и 131 е сериозна - всеки ден карам 110к.с. и като се качих на 131 да покарам разликата беше доста голяма. Освен това Помпа-дюзата можеш да я познаеш и дори по шума от работата на мотора.

 

Иначе разлика в цените за обслужване почти нямат, 110к.с. също е напълно достатъчен като мощност и въртящ момент за това купе. Искам да кажа, че и 110 да е - ако е читава взимай. Обърни внимание на ск. кутия и на амортисьорите - след 100000км на Октавията са за смяна, но може да са ги сменили в Италия.

 

Успех и да се похвалиш ако има сделка ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Redline, не съм напълно убеден, че L&K се е правила само със старите TDI. Пуснах на mobile.de търсене и ми излезе ето тази L&K, комби, 131ск и е с 6 скорости. Мисля, че само 131кс PD се прави с 6 скорости, а интериорът прилича на L&K. Тази е 2004г, но не мисля, че 2003 не е имало. http://mobile.de/SID-7piV8Ol-2neBsg0Lz3 ... 282188472&

 

П.П. Даже ето една точно от 2003, която 100% е L&K http://mobile.de/SIDgGkHHdj8DTcaNijvqRL ... 283592073&

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си. В грешка съм. Явно от последните пускат и Л&К ПД, че и черен салон :oops: . Много странни Л&К-ейки, и джантите на черната не са Л&К. Но пък това е Шкода - може да слагаш и махаш каквото си искаш от "стандартния" пакет когато си я поръчваш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,че има 2003 L&K TDI 131 коня е вярно!Аз съм карал такава купена от България.Салона и беше бежов.Мисле,че черен салон има само в чужбина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинете за може би тъпия въпрос, но защо не е добра оферта? Доколкото разбрах от прочетеното L&K е доста високо ниво на оборудване а и 130 к.с е по-добре от 110:) знам ли и аз обърках се вече, като цена със всичко ще ми дойде на 9000 лв. а е и комби

 

Много е добра тази цена за тази кола, според мен ... даже прекалено добра ми се вижда и това ме съмнява :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинете за може би тъпия въпрос, но защо не е добра оферта? Доколкото разбрах от прочетеното L&K е доста високо ниво на оборудване а и 130 к.с е по-добре от 110:) знам ли и аз обърках се вече, като цена със всичко ще ми дойде на 9000 лв. а е и комби

 

Много е добра тази цена за тази кола, според мен ... даже прекалено добра ми се вижда и това ме съмнява :?

 

И на мен ми се вижда нереално ниска, но ако наистина ти стъпи на толкова в БГ, искам телефона на тоа човек :mrgreen: , да взема на тая цена една Лауринка и за бащата 8) . Чак ми става тъпо като са сетя мойта на колко е плащана :oops: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.