Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

В бокса съм :(


PETYO

Recommended Posts

Колеги днес понеже ми е почивният ден и реших да си сменя веригата. Всичко вървеше по план докато свалих картера и да видиш ти какво намерих вътре.... зегерка от пистон :evil: Просто стоях 10 минути в замръзнало състояние и неможех името да си кажа от бяс :evil:

Еми какво да се прави , сега вместо за един ден ремонта ще протече малко по-дълго :cry: . Разкачих всичко и сега се качих да хапна, че цял ден съм под колата. След малко ще слизам пак да свалям и главата, само се моля пистона да не е надрал някоя риза че....... попринцип съм добре с нервите и напълно спокоен човек :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:| тва не е случаино замени са и кгб и воените да да маитапа на страна ама имаш ли някакви предположения кво е станало да не се окаже че не е от двигатела а е попаднала случаино дано сичко да е наред :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееех Петьо и ти си голяма риба ... а кажи ми как ще се изхлузи зегерката покрай буталото ... някой пиян италианец я е забравил в картера или му е била в повече , ама щом те влече троши , па ако искаш мога да дода да помогна да стане по - голямо мазалото ;)

Успех и дано няма повреди!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета на вас ви е весело ама на мене не ми е :(

Гена, мазалото е голямо, зегерката не е от пиян италианец забравена - за голямо съжаление :lol::lol::lol:

 

Положението е следното - Е*ало си е майката :lol::lol::lol:

 

Както и предположих вътре в двигателя е имало яко купон :lol::lol: , само че за моя сметка :evil: Пистона се е разззхлапал яко и е избил зегерката (да го ева у педе... хомосексуалиста) оттам парче от буталото добре си е почег'рътало по ризата, в резултат на това с е образувал улей , по който да се стича по добре маслото към картера, когато изгася двигателя :mrgreen:

 

 

Як купон, а? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче аз съм пълен с идеи ;)

Имам стар ремонтет комплект РБС в гаража :mrgreen:

Ще взема от моя майстор утре микрометъра и ще видим дали ще е куче :lol: (стискам палци на 1-ви цилиндър ризата да е в добро състояние smile163 , че и предишната 4-та и беше същата сътбата :evil: )

 

Имам един въпрос , който мнооо ме мъчи : за що 4-ти цилиндър smile176 , каквото и да става по тая кола все 4-ти цилиндър е виновен :?

 

 

Та да се върнеме на темата с идеите ми .... от 4-те бутала все едно ще да става да го пусна там в "таратора" :mrgreen:

 

Последната алтернатива е когато ми се изчерпят идеите: на Монтевидео в магазина има всичко :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам идея защо обаче едно време като по-малък ми обясняваха,че четвърти цилиндър прави най-мног проблеми,защото бил най-към купето и там била най-висока температурата....аз така и не мога да си го обясня още обаче и на мен досега все 4 ти ми прави проблеми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам идея защо обаче едно време като по-малък ми обясняваха,че четвърти цилиндър прави най-мног проблеми,защото бил най-към купето и там била най-висока температурата....аз така и не мога да си го обясня още обаче и на мен досега все 4 ти ми прави проблеми...

Също да добавя, че е такъв недостатъкът на охлоадителната с-ма - получава се така, че боклуците, които попадат в системата се натрупват точно около четвърти цилиндър.

Темата ми напомня, как ми се беше отчупило парче от един сегмент - вадя буталото и 2-3 сантиметра от сегмента липсват. Кой знае какво е ставало вътре, но видими поражения нямаше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкодата е на крака (гуми) - демек на пАто е 8)

Събота и Неделя я зглобих и неделя вечерта запали, душевното удоволстие е неописуемо :D Разликата във вървежа е осезаема, паленето сутрин мисля , че е излишно да го коментираме :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е - това е важното.. браво - знаем си ние, да ги сглобяваме тия мотори :)))

Все пак - чак за такъв проблем с болта аз за първи път чувам - странна история. Въпреки, че на Формана- се е чупила зегерка на външно каре - ебати зегерките - поне знаем че са твърди - щом се чупят ;))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми незнам, но този проблем при мен се получава за 2 път миналия път беше преди 4 години :cry: и пак там (4-ти цил.)

Шибана работа, сега съм спокоен - баща ми вече има с какво да си ходи на работа :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.