Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ за ремонт на водна помпа на Фаворит


Frozen

Recommended Posts

Изгоря ми вентилатора на радиатора, вдигна налягане и започна да ми капе от водната помпа. Един месец карах така, но теча се усили. Успях да я сваля, но не мога да разбера как да я разглобя напълно за да сменя челното уплътнение. Модела ми е 1990 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгоря ми вентилатора на радиатора, вдигна налягане и започна да ми капе от водната помпа. Един месец карах така, но теча се усили. Успях да я сваля, но не мога да разбера как да я разглобя напълно за да сменя челното уплътнение. Модела ми е 1990 година.

 

Здравей!! И аз минах по този път. Най големия проблем е избиването на витлото.Необходима ти е скоба. Аз се опитах без скоба и го счупих.Неможах да намеря никъде ново витло и монтирах от 120л с леки преправяния. След като свалиш успешно витлото ще видиш веднага главния виновник (фибърчето) Аз го купих за 14 лв. Съветвам те също да зачистиш мястото където е лягала водната помпа и тогава да поставиш новата гарнитурка . Огледай и лагерите за луфт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре не си хаби времето и нервите а вземи и си смени цялата помпа. Не са чак толкова скъпи и със сигурност ще ти излезе по-евтино ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.