Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За отопляемо задно стъкло...


120 L

Recommended Posts

Имам нагревател на задното стъкло,но не знам как принципно се свързва,реле ли се слага,или само ключ е достатъчен? Ако някой знае,нека сподели опит по въпроса,че идва зима :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочита се ползване на реле,но някой ключ от стар модел кола/на твоята ключа за вентилатора за парното/,на Трабант за фарове и др.издържат на 7 А и може само с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятам, че е по добре да имаш реле, защото няма да ти гълта толкова ток от акумулатора и мисля, че и за самия нагревател е по - добре.

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятам, че е по добре да имаш реле, защото няма да ти гълта толкова ток от акумулатора

 

аз пък смятам че незнаеш за какво се ползват релетата :mrgreen:

 

идеята на релето е при комутация(включване или изключване) да не минава големия ток през ключа ти, а този голям ток да се прекъсне от релето което е направено за тази цел. При правилно свързване през ключа на таблото ти минава минимален ток който управлява релето, а то от своя страна вкл/изк реотана!!!

 

извод: тока от акумулатора черпен от реотана си е един и същ независимо дали нямаш или имаш 100 релета. Мощноста му е константа както и черпения ток!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и същ независимо дали нямаш или имаш 100 релета. Мощноста му е константа както и черпения ток!

е не съм съгласен ,може и да се намали тока с 1 mА :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слагай реле! така ще си гарантираш , няма да си подпалиш инсталацията!!! / не е чак такава философия "инсталирането" на едно реленце, а пък и цената му е 2 лева!/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.