Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защо в Гърция след надписа OCTAVIA има и цифрата 5


VALDO

Recommended Posts

Защо в Гърция след надписа OCTAVIA има и цифрата 5,която е в същия шрифт и явно е фабрично поставена?Забелязъл съм го на всички Окти 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е това показва платформата на която е колата. Не знам защо така са си ги обозначили но Октавия I е А4, а Октавия II е А5. Това е същото като при VW и Ауди. Пасатите са B1 до B6 като технолочина платформа, а Ауди А4 бяха означени с C. Последния Пасат е B6, а последната A4-ка мисля, че е C7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е това показва платформата на която е колата. Не знам защо така са си ги обозначили но Октавия I е А4, а Октавия II е А5. Това е същото като при VW и Ауди. Пасатите са B1 до B6 като технолочина платформа, а Ауди А4 бяха означени с C. Последния Пасат е B6, а последната A4-ка мисля, че е C7.

 

За Ауди А4 съм 100% сигурен, че обозначението на платформата е с буквата В :arrow: Ауди 80 В3, Ауди 80 В4, Ауди А4 В5, Ауди А4 В6 и т.н.

 

За Октавиите не съм чувал за никакви подобни означения, понеже Октавия 1 ползва платформата на Голф 4, Октавия 2 - Голф 5. Но може и да има :roll: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е някакво вътрешнозаводско(или както там му се вика) означение, каквито ползват Мерцедес примерно :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо в Гърция след надписа OCTAVIA има и цифрата 5,която е в същия шрифт и явно е фабрично поставена?Забелязъл съм го на всички Окти 2.

 

И аз като бях миналия месец забелязах това с цифрата 5 и много се чудих, защо е така. Все пак благодаря за разяснението ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е за Шкода. Вижте под картинките пише платформите сътоветно А4 и А5.

http://en.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Octavia

 

Вижте под картинката на Octavia II има графа "Also called" където пише Octavia II, Octavia5 и Laura. Явно колата просто има различни наименования в някои страни !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като разглеждам гръцкия сайт гледам,че на Окти1 RS-а се води GT.Това е много по-хитро от RS.Щото като чуя RS и се сещам за нещо от рода на RS4 дето конските сили са много над 200 :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък като чуя GT и се сещам за Astra F GT дето има само един рекаро салон...

 

На запад GT е пакет RS оптика с ксенон и RS джанти само че 16". Ама при гръците GT май си е точно RS, че и 193 магарета :roll: ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различните вносители поръчват известно количество бройки от един модел с еднакво оборудване. След това им слагат име и ги продават под това име на пазара си. По този начин автомобилът става по-достъпен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различните вносители поръчват известно количество бройки от един модел с еднакво оборудване. След това им слагат име и ги продават под това име на пазара си. По този начин автомобилът става по-достъпен...

 

????? Я пак... Но ако може за по-тъпите като мен, да разясниш точно за какво говориш :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз нещо не разбрах >> като се смени името автомобила става по достъпен :roll: ??

 

може би колегата не се е изразил правилно. например в испания популярното мицубиши pajero означава ч*киджия и няма как де се подвизава под това име и в страната модела се казва по съвсем различен начин. има си някакви рекламни трикове предполагам, но в повечето случаи си има модели за различните пазари, американски, европейски със съответните имена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз нещо не разбрах >> като се смени името автомобила става по достъпен :roll: ??

 

може би колегата не се е изразил правилно. например в испания популярното мицубиши pajero означава ч*киджия и няма как де се подвизава под това име и в страната модела се казва по съвсем различен начин. има си някакви рекламни трикове предполагам, но в повечето случаи си има модели за различните пазари, американски, европейски със съответните имена.

 

много правилно колега ... :mrgreen:

всичко е го маркетинг и продажби ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.