Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поредна полицейска простотия


adrian_m

Recommended Posts

Аха, значи само на Шкодите се продават фарове за мъгла никъде никой не си слага халогенни фарове, авно те си карат в халогенно време.

и smirn0ff много уважавам някои от мненията ти обаче не се чувствам длъжен да седя в общото стадо и да слушам какво ми говорят разни мафиоти. затова ходя всеки път да гласувам, за да може после от хората за които съм гласувал да изисквам да гласуват закони според мен които ще са от по-голяма полза.

друг въпрос-значи тия фарове за мъгла са само за мъгла, значи е много тъпо че днес през целия ден на този порой съм карал с тях, ще чакам довечера да падне мъглата и тогава да си ги пусна щото на дъжд не помагат.

и последно - явно темата събуди интерес, и пак ви казвам, загледайте се и бройте - колко коли на вечер ви заслепяват само с късите си светлини и колко с фаровете си за мъгла и то точно тези фарове ви бъркат в очите.

 

зарежи спора, авно им е кеф една 124-ка примерно да кара насреще им на халоген /вътрешния фар/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • smirn0ff

    6

  • adrian_m

    6

  • PRR

    5

  • ikonoma

    4

Най-много писали в темата

Стига бе какви сте такива:)

Само едно ще ви кажа - на 10 дето не карат 1 да кара на фаровете за мъгла - други 8 от 10 ще кажат - ебахти тъпака съм, аз ли няма да карам:)

Така стимулирате нарушаването на закона;)

Сега в сериозно - ваше право си е да си карате и да ви глобяват или не обняснявайки на ченгето дали сте прави илине.

Спор няма.

Стигаме до факта, че доста хора преценяват, че им пречат - дали са прави или не предполагам, че не съм аз човека който може да го каже.

Може да е старо като решение и спрямо новите технологии изоставащо - също е възможно.

Ми направете един сайт или подписи събирайте да има публичност - може и да се промени - не смея да гадая дали още ще сме в състояние да управляваме МПС, но вс ее нещо;)

Но аз пак ще се повторя - на мене не ми харесва закона за данъците - ма толкова да не ми харесва, че чак лошо ми става, а около мене всеки 2-ри го нарушава.

На принципа на отричането на нещо което не ми харесва - докъде ще стигнем.....

Само последно да вметна - Ванко знае за моите фарове, че са зле - в момента се замислям да инвестирам в по хубави фарове ( ако има таква възможност де), но не съм склонен да си пусна халогенките за да виждам на 5 метра пред мен по-хубаво ( това не го отричам).

Така, че е въпрос на лична отговорност - всеки си носи кръста - или спиш спокойно или си мислиш ако ....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох темата...и се оказах нарушител, без да съм се замисля дори :? Карам винаги с включени фарове за мъгла, които са вградени във основния ми фар /и светят заедно с "габаритите"/, защото смятам, че съм по-видим за останалите на пътя! Никой не ми е присвяткал, че го заслепявам и затова не съм се замислял, че преча на насрещнодвижещият се автомобил. Заглеждал съм се, че тези фарове очертават ясна граница на пътя пред мен на около 4-5 метра пред колата! Може би, защото са направени както трябва и са регулирани добре - знам ли? Каращите срещу мен доста по-често ме заслепяват с кривите си "къси светлини", от колкото с фаровете за мъгла - това съм забелязъл от разходките ми по пътищата тук-там.

Явно, искайки да съм по-видим за останалите участници в движението ще трябва да включвам късите светлини, които са разположени така, че да осветяват по-далеч /и по-нагоре съответно - според мен/. Мисля си, че след като е така, заслепяването на човека срещу мен ще е по-допустимо...логично погледнато. Но...

Иначе съм твърдо против фаровете за мъгла в ясно време, монтирани допълнително, които НЕ са регулирани! Както и задния фар за мъгла /ако няма нужда/ - направо ми изморява очите!

А и да попитам... Тук гледам много се объркаха понятията... Та - въпроса ми е: Крушките с които карам в основния фар /къси и дълги светлини/ са...халогенни!!! Това значи ли, че като си пусна фаровете, ще ме спре човека с хранилката, че карам на "халогнки"? :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само последно да вметна - Ванко знае за моите фарове, че са зле - в момента се замислям да инвестирам в по хубави фарове ( ако има таква възможност де)

Поздрави

 

мисля, че имам решение за фаровете ама трябва да си тук с колата. като идваш насам се обади да ги оправим.

за халогенките идеята ми е да има някаква сфетлина през деня/да те виждат/, а не заслепяваща или дразнеща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, изядохте adrian_m, според мен без кой знае каква основателна причина. Изчетох пак цялата тема. Да, закона си е закон и трябва да се спазва, но има преобладаващо мнения за заслепяването. Та в тази насока - правилно регулираните допълнителни фарове за мъгла НЕ заслепяват. Това, че стъклото има не е "разграфено" не е основание за заслепяване. Всичко е въпрос на правилно насочване. Не виждам логика халогенките да "мятат" на 5 м пред автомобила, да са насочени предимно на страни и да заслепяват. Така че въпроса опира до нещо с далеч по-общ характер - кой и как си регулира не само халогенките, но и фаровете - ей тук е проблема. Много рядко срещам автомобил, който да ме заслепи с допълнителните се фарове. Но на всеки 10 коли, поне на две от тях фаровете са в ужасно положение.

А за допълнителната задна светлина за мъгла, ужасна е и си мисля, че голяма част от шофьорите не знаят, че са я включили, без значение, че на таблото им светва още една лампичка. Дърпат/въртят ключа, за да запалят халогенките и заедно с това я палят и нея. Сигурно си мислят, че двете светлини на таблото са за ляв и десен халоген :lol: Ама няма кой да гледа, че са различни символите :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че сами отговаряте на проблема тука:

Ако са добре регулирани!!!

Съгласен съм и съм за колата да свети за да се забелязва дотолкова, че да не пречи на останалите.

А тази червената светлина е направо хипнотизираща и не можеш да разбереш кога натиска спирачка.

Разрових се и попаднах на закон в Минесота - там е описано, на каква височина да са, светлината на каква височина да удря директната светлина и така нататък.

С две думи - описано е добре регулирания фар, който да не пречи на останалите ( с червената как е не знам:) - има хора зад Океана да кажат:)

Та това описание дава яснота как би трябвало да свети фара за мъгла.

Сега и да си чешем езиците - на един му пречи на друг са му правилно регулирани - сигурно и двете страни са прави в този момент.

Но можеш ли сега като те спрат да кажеш - ми те са ми правилно регулирано - спрямо кое?

Определено трябват промени - мисля, че никой не го оспорва.

Но на колко ли хора са правилно регулирани?

А колко карат и без къси и на габарити да пестят ток?

Цялата каша е толкова добре забъркана, че просто не ми се говори....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле доживях и аз ако може така да се каже подкрепа от Mishelle и zloQQ... :mrgreen: :mrgreen: ... само те и разбира се vankovarnata май се усетиха какво ми беше основната идея. надали при тази война на пътищата фаровете за мъгла са основното. има други далеч по-важни неща от това които трябва да се следят и ако се спазват ще намалеят осезателно смъртните случаи. и понеже по-скоро тук стана по-скоро тема за поддържане на автомобила като цяло в техническа изправност силно се съмнявам, че създавам повече опасност на пътя от някой който е минал технически преглед само по талон при съседа или от тоя род неща. както и да е нещата може би се поизчерпаха а може би не, но ако все пак решат модераторите вече да я заключвам колата ще призова просто всички да държат в изправност автомобилите си и да не си правят експерименти с всякакви нерегламентирани неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.