Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Придобий си колата - мисия невъзможна!


PRR

Recommended Posts

Така,

 

След като изплатих колата (без последната вноска) реших да стана официално и собственик. Е, да ама не, както казваше г-н Бучаров. Няма свободен час за нотариус следващия месец! Така е защото ЕТ/АутоБохемия работат САМО С ЕДИН ЕДИНСТВЕН НОТАРИУС, който пък работи с ЕТ/АБ САМО В ЧЕТВЪРТЪК СЛЕД ОБЯД! Съответно за това време се прехвърлят по 30-40 автомобила. Е, това ако не е подигравка с клиента, здраве му кажи! Човек иска да ги освободи от задължението да се грижат за колата (застраховки, документи и сие), а те не искат. ОК! Аз съм лесен. Просто ще оставя колата на името на АутоБохемия до момента в който нещата станат по човешки. Лихви няма (изплатена 100% кола). Точно като дойде времето за гражданска отговорност ще търчат тия от ЕТ/АБ не аз :mrgreen: Той народа го е каза - който няма акъл има крака smile070

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красота, бих рекъл.

В София има над 100 нотариуса.

А ще споделиш ли на каква стойност ще ти я прехвърлят, че има разни данъци такси и други тегоби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2% от застрахователната оценка. Търси се застраховател :mrgreen:

След това КАТ, данък в общината и сие. Но това ще стане (явно) догодина, т.е. мисля да им оставя на ЕТ да свършат тая работа и след това да си я прехвърля :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2% от застрахователната оценка. Търси се застраховател :mrgreen:

След това КАТ, данък в общината и сие. Но това ще стане (явно) догодина, т.е. мисля да им оставя на ЕТ да свършат тая работа и след това да си я прехвърля :mrgreen:

 

свиркай си аз карам така повече от година и като има нещо те ме търсят и се молят не аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много детайлно съм описал процедурата в една тема

http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=5419&highlight=

Наистина си е бая обикаляне насам натам но не е толкоз страшно.

Даже вече не го помня.

Намер и си застраховател който да ти я оцени на 2000-4000 лв.

Аз на мойта се прецаках с 5400 и ме беше яд. Имахе много хора с по 2000.

Не е страшно захванеш ли пътеката ше го изкараш и няма да помниш после

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не те ли прецакват с гражданската отговорност по този начин ???

До колкото знам ги правят в Алианц а там те са по 200лева и нагоре. Поне на мен толкова ми искаха, защото съм карал колата в София и съм бил малък и неразумен(под 45 години).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не те ли прецакват с гражданската отговорност по този начин ???

До колкото знам ги правят в Алианц а там те са по 200лева и нагоре. Поне на мен толкова ми искаха, защото съм карал колата в София и съм бил малък и неразумен(под 45 години).

 

когато си я платил я правиш кадето си пожелаеш. поне при мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво общо има ГО

просто ти трябва полица че си я платил

 

п.с. Иначе по въпроса с прецакването ДА- ако лизинга ти е към ЕТ колкото ти кажат толкова плащаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.