Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с 5-тата врата на Фелиция


tsvetanov

Recommended Posts

Здравейте колеги, бравата на 5-тата варата нещо ми се е преебала и се затваря след няколко опита, днес я разглобих и видях, че има едно палче (лостче) за ръчката до шофьорската седалка (става въпрос за тази част от бравата която се намира на капака на багажника), въпросното палче се движи свободно и явно липсва някаква пружинка която да го връща в изходно положение така че да законтря резето, заради която врата се затваря с доста мъки, въпросът ми е някой имал ли е подобен проблем и знае ли как изглежда и от къде се намира въпросната пръжинка (нова брава по първоначална информация е 35 лева :? )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си да регулираш бравата ... предполагам , че трябва да се вдигне леко таз дето е на гредата долу или да се навият малко тампоните на капака , а за тез пружинки най - добре хвани някой колега дет си има всичко да видиш какво трябва да търсиш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, бравата на 5-тата варата нещо ми се е преебала и се затваря след няколко опита, днес я разглобих и видях, че има едно палче (лостче) за ръчката до шофьорската седалка (става въпрос за тази част от бравата която се намира на капака на багажника), въпросното палче се движи свободно и явно липсва някаква пружинка която да го връща в изходно положение така че да законтря резето, заради която врата се затваря с доста мъки, въпросът ми е някой имал ли е подобен проблем и знае ли как изглежда и от къде се намира въпросната пръжинка (нова брава по първоначална информация е 35 лева :? )

 

ако намериш някой разбирач да ти я оправи, пиши тук, понеже и аз имам подобен проблем - нещо се е счупило и не се отключва с ключа. Само отвътре мога да я отварям, като издърпам лостчето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако намериш някой разбирач да ти я оправи, пиши тук, понеже и аз имам подобен проблем - нещо се е счупило и не се отключва с ключа. Само отвътре мога да я отварям, като издърпам лостчето

 

Не си ли я разглобявал за да видиш какво й е на твоята, ако не можеш да отключиш с ключа по-вероятно проблема при тебе да е в горната част на бравата (тя се състои от две части обединени с лостов механизъм- тази част с ключа и копчето за отваряне е отделна от часта която се захваща за скобата на рамата помежду им има едно лостче).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, днес видях какъв й е проблема - счупена е една пластмасова джаджа в горната част на механизма, но в магазина казаха, че не се продава само тя отделно, а трябва да си купя и сменя целия механизъм барабар с ключалката - общо 39 лв. :( През почивните по светло ще сваля въпросната джаджа и ще видя не мога ли да си изработя някакъв заместител

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз преди имах Лада Самара , там мисля имаше подобни "джади" в механизмите на бравата, също и на голф 2 така че можеш да провериш дали са взимозаменяеми.

Аз реших моят проблем с приспособяването на една пружинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз днес успешно реших моя проблем - оказа се по-лесно отколкото си мислех.Просто с помощта на по дълго от оригиналното винтче монтирах към счупения израстък на пластмасовата втулка една малка Г-образна планка от стар детски конструктор, която да бута езичето при отключване. Мисля, че стана по-здраво от оригинална и повече проблеми там няма да имам :)

Та ако на някои колега му се случи, готов съм да помагам, щото алтернативата е нова ключалка за 30-40 лв ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.