Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Регистрация на нов автомобил


londong

Recommended Posts

Здравейте,

 

Искам да ви попитам при закупаване на нов автомобил директно на мое име (в случая Шкода :) ) т.е. не използжам лизинг, какви са разходите за регистрация(Октавия II 1,9 ТДИ).

Дали трябва да се плаща допълнително и за транзитен номер?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Искам да ви попитам при закупаване на нов автомобил директно на мое име (в случая Шкода :) ) т.е. не използжам лизинг, какви са разходите за регистрация(Октавия II 1,9 ТДИ).

Дали трябва да се плаща допълнително и за транзитен номер?

 

Да, ако искаш да я закараш на собствен ход трябва да си платиш за транзитни номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си транзитни номера и си направи ГО предварително, защото мен ме изловиха фантетата без номера, без колан и без ГО (всъщност имах ГО но влизаше в сила от следващия ден). Стъжниха ми целия ден въобще не можах да се зарадвам на фабията. Сега съм със само 10 точки на минус, а за липсата на номер се оттървах, не питай как. Карането без номер се санкционира много жестоко.

Всъщност това са ти разноските, после имаш едномесечен срок да си подадеш данъчна декларация в общинската данъчна служба за облагане с данък МПС, но той се плаща впоследствие, а не при регистрацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато аз купувах колата я прекарах от Г. Оряховица (понеже там е представителството на ЕТ) до В.Търново на платформа.Не съм си вземал транзитни номера щото не ми се чакаше на опашките в КАТ.Удоволствието ми струваше 30 лева.После в КАТ:за диагностичен лист-9 лв., 56 лв. за номера и талони и ГОТОВО-колата може да я яхваш :D .Та това е-УСПЕХ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не оставиш на ЕТ да ти я регистрират? Взимат още приблизително 60 лв отгоре, но си спестяваш търченето в КАТ за издаване на транзитни номера и куп глупости. Трябва само да дадеш полица за ГО и пълномощно (нотариално заверено), че упълномощаваш представител на ЕТ да регистрира колата.Пълномощното ще ти го даде дилъра, трябва само да го завериш при някой нотариус. От КАТ идват там на място, така че спокойно - никой няма да ти кара колата до КАТ и обратно. Цялата тая процедура отнема около 2 седмици, защото изчакват да се съберат определен брой автомобили за регистрация. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами смятам да взема автомобила от Стара ЗАгора, защото така или иначе ще бъде регистриран там, защото адресната ми регистрация е там. А отделно трябва да поръчам моя автомобил (в момента няма такъв на склад) и ще бъде доставен от София, въпреки че аз в момента живея в София, но ако я закупя от тук ще имам повече главоболия докато я закарам до Ст.Загора и там да я регистрирам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.