Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем със скоростна кутия


a.c.i.d.

Recommended Posts

Здравейте на всички, надявам се на помощ от ваша страна.Имам Шкода Фабия комби 2002г. 1,4MPI на 79000км. Днес на път за работа отведнъж скоростите започнаха да се превключват супер трудно, като задната се оказа невъзможно да я включа. Моля, ако някой е имал подобен проблем да сподели и да даде съвет. Благодаря предварително

 

p.s. Препоръчайте и някакъв добър сервиз за Шкоди в София, че се напатих от мошеници

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като чета проблема ти не е за кварталния майстор, така че върви в ЕТ. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отведнъж да започнат да не се вклюват скоростите ... има само две обяснения - липса на масло или счупен съединител ... провери маслото дали е там и дали не си забърсал скоростите някъде и после съединителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май реших проблема. Сега като погледнах педала на съединителя, той седеше в някакво междинно положение.Върнах го с крак нагоре и след като запалих колата проблема изчезна - скоростите си влизаха най-нормално. Не знам, може би е замръзнал самия съединител. Дано да не съм направил някоя беля с това напъване при смяната на скоростите сутринта. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами виж вилката, която движи съединителя - тя се намира в района между двигателя и скоростната кутия. Трябва да е нещо като лостче, което стърчи и се задвижва или от жило или от хидравлично цилиндърче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямам си никаква идея :), не съм много автомобило-грамотен.Ако ми кажете как мога да проверя ще го направя веднага
Не съм сигурен дали ще имаш подходящият инструмент, пробката на Фабия се отвива с доста голям шестограм,иначе ако огледаш добре скоростната кутия,няма начин да не ти направи впечатление.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май реших проблема. Сега като погледнах педала на съединителя, той седеше в някакво междинно положение.Върнах го с крак нагоре и след като запалих колата проблема изчезна - скоростите си влизаха най-нормално. Не знам, може би е замръзнал самия съединител. Дано да не съм направил някоя беля с това напъване при смяната на скоростите сутринта. :(

 

Не искам да съм лош пророк , но бих те посъветвал да кихнеш 50 -на лв. на някой майстор да отцепи скоростите и да прегледа лагера на съединителя и притискателния диск ... моя преди време така беше пропаднал леко и се оказа , че едната пластинка на лагера беше счупена ... верно , че колата не е Фабия , ма се съмнявам , че съединителя е много по - различен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.