Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

забелязани - други


rsk

Recommended Posts

Случайно попаднах на ТАЗИ обява, пускам я тук заради снимките на много интересни и редки коли. Специално бялата Матра Мурена със стъклопластово купе и средноразположен мотор ми е мечта открай време, но като знам каква екзотика е за поддръжка, предпочитам да не се захващам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 193
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Krankenstein

    40

  • rsk

    29

  • lubomirov1985

    7

  • InFeRn0

    7

Най-много писали в темата

Случайно попаднах на ТАЗИ обява, пускам я тук заради снимките на много интересни и редки коли. Специално бялата Матра Мурена със стъклопластово купе и средноразположен мотор ми е мечта открай време, но като знам каква екзотика е за поддръжка, предпочитам да не се захващам

 

На мен ми иска регистрация, за да видя обявата. Има ли начин да пейстнеш снимките тук? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно попаднах на ТАЗИ обява, пускам я тук заради снимките на много интересни и редки коли. Специално бялата Матра Мурена със стъклопластово купе и средноразположен мотор ми е мечта открай време, но като знам каква екзотика е за поддръжка, предпочитам да не се захващам

 

Триместна с двг талбот/пълен смях/ таблото е майка плаче както и другото. Един авер имаше такава и едвам се утърва преди години.Нямаше край на ремонтите. За окачването няма да говорим. В тунинга е има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 3 месеци по-късно...
Случайно попаднах на ТАЗИ обява, пускам я тук заради снимките на много интересни и редки коли. Специално бялата Матра Мурена със стъклопластово купе и средноразположен мотор ми е мечта открай време, но като знам каква екзотика е за поддръжка, предпочитам да не се захващам

 

На мен ми иска регистрация, за да видя обявата. Има ли начин да пейстнеш снимките тук? :-k

Съжалявам, темата е потънала и не съм забелязал проблема... ето снимките:

013221538.jpg

013221544.jpg

013221176.jpg

013221178.jpg

013221210.jpg

013221299.jpg

013221320.jpg

013221336.jpg

013221328.jpg

Все интересни редки модели - Лотус Елит, Триумф ТР7, Матра Мурена, Фиат 124 спорт, НСУ Принц спорт... но както каза Ванко трудни за поддръжка, освен може би фиата. Специално за Матра - наистина не е за всеки, запознах се с може би единствения сериозен ентусиаст и разбирач на тия коли у нас, оказа се разбира се неслучаен човек - собственик на фирма за пътна помощ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко телефонни снимки от личния ми архив, правени из софийските улици. Ситроенът "Грозното пате" в момента се реставрира от мой познат майстор, та се надявам да го наснимам пак като стане готов, а трабантът е интересен с това, че е "нов внос" от Германия /отзад си е с оригиналния немски рег. номер и стикер "D"/ и се продава, та ако някой си търси... ;)

post-24-138453160444_thumb.jpg

post-24-138453160453_thumb.jpg

post-24-138453160459_thumb.jpg

post-24-138453160464_thumb.jpg

post-24-138453160469_thumb.jpg

post-24-138453160475_thumb.jpg

post-24-138453160478_thumb.jpg

post-24-138453160483_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... бялата Матра Мурена със стъклопластово купе и средноразположен мотор ми е мечта открай време...

във варна има точно такава, червена, отпред е с три седалки, задни няма. много луда колица, наистина е екзотика... http://www.matrasport.dk/Cars/Bagheera/ ... 1_xray.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах и бялата вече е купена от варненец - явно и там има запален фен на модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... бялата Матра Мурена със стъклопластово купе и средноразположен мотор ми е мечта открай време...

във варна има точно такава, червена, отпред е с три седалки, задни няма. много луда колица, наистина е екзотика... http://www.matrasport.dk/Cars/Bagheera/ ... 1_xray.jpg

Тая беше на Иво/към 90-93г. май/ и не си знае ударите/поне отпред/. Няма ти казвам колко съм я кърпил да се движи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ресгаврацията на 2CV6 определено не е за хора със слаби нерви. Ако се кърпи е необходима часовникарска прецизност и почти такива инструменти. Намира се някъде у нас изпускателната тръба с химикалкоподобното гърне ако е необходима за реставрацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mерси колега, ще питам Жоро /майстора/ дали ще трябва такова гърне на клиента му и евентуално ще ви свържа :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая беше на Иво/към 90-93г. май/ и не си знае ударите/поне отпред/...

коя, бялата ли? щото червената със сигурност е с оригинална боя...

червената и ми беше писнало да лежа под нея. на цар асен беше.купи я за 3000 и за толкова е дади/или близко/да избяга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nissan skyline gt, модел 1981 (ако не бъркам). сигурно голяма работа е била тая кола навремето:

 

016582440-special.jpg 016582442-special.jpg

 

ето и няколко снимки на по - читави екземпляри:

http://www.hyts.hu/hk2.php?l=autok/niss ... &kid=29342

http://www.hyts.hu/hk2.php?l=autok/niss ... &kid=29341

http://zilvia.net/f/cars-sale/280224-dr ... 500-a.html

 

яка е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mдаа, мно'у рацерска кола - като се абстрахираме от това колко е грозна, наистина си я бива... а наскоро течеше в мобиле.бг обява със снимки на една червена много разнебитена Мурена нейде от хасковско, към 2 бона беше цената... може варненската, за която говорите да се е озовала там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не става дума за една разработка от славното минало ло линия на Т Н Т М /техническо и научно творчество на младежта/ ? Подобно на бъги , ръбато пластмасово купе с двигател ВАЗ-2101. Интересно дали има оцелял екземпляр от тях?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление и аз не успях, добре че съм запазлил снимките от обявата в мобилето, тази София-Б дето се продаваше преди 2-3 г. в кв. Дружба:

post-24-13845316287_thumb.jpgpost-24-138453162968_thumb.jpgpost-24-138453162971_thumb.jpgpost-24-138453162974_thumb.jpg

Лично съм снимал още една, която мисля още стои в автоморга на ул. Филип Кутев близо до сервиза на СБА, за съжаление е правена с телефон и отдалече:

post-24-138453162977_thumb.jpg

Иначе са ми казвали, че има останали купета при Божидар - сина на човека, който ги правеше инж. Велизар Андреев. Тунингфирмата му се намирала някъде по околовръстното шосе, но не съм ходил лично.

p.s. сигурно са запазили и матриците за пластмасовото купе, а механиката е взаимствана от Лада и Вартбург => не е проблем да се направят реплики. Същото важи и за другия модел София-C, намерих нещо интересно за нея и в Офроуд форума - http://forum.offroad-bulgaria.com/showt ... hp?t=34168

1990sofia05.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mисля, че ще е по-бързо и лесно да се регистрираш там, отколкота аз да тръгна да свалям, обработвам по размер и да качвам тук снимките... освен това незнам дали е редно без разрешението на автора им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.