Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Багажни греди на Фабия.....


Bob4o

Recommended Posts

Здравейте. Има един от блока, дето си е купил фабиа с всичките му салтанати преди около две години. Аз като взимах мойта и не ми се даваха към 600 лева за багажни греди. Преди няколко дни му подметнох на съседа да ми ги даде неговите, щото е на такава възраст и с такава професия че никога няма да му влязат в употреба, а той вика немаш проблем. Само иска Аз да си ги сваля и да си ги монтирам без да го занимавам, и съответно да му сложа мойте ласни. Питането ми е някой дали е свалял/слагал такива багажни греди и какви инструменти ще ми трябват или с две думи дали ще се справя, или трябва да си пипне майстор. Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Релсите са захванати с болотве с фиксиращи гайки отгоре и отдолу. Така че, има 2 начина да ги махнеш, като отвиещ долните гайки, или като отвиеш горните гайки. Този с отвиване на долните гайки е по-читав, тъй като няма да се повредят капачките, които покриват горните гайки. Но пък, за да се отвият долните гайки трябва да се свали тапицерята на тавана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм свалял и слагал такива надлъжни рейки на Фабия комби. По-добрия вариант наистина е да свалиш тапицерията на тавана (целия - понеже иначе е много вероятно да го счупиш) и да не махаш външните капачки, щото после може да не можеш да ги сложиш... Като свалиш тавана ти трябва дълго глухо 10/камък 10 (но с тресчотка е по-трудно). Хванати са на по 3 места всяка.

 

Упсех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали ще ги вземеш ако разбере собственика какво се прави за да се свалят.Ако си от София при Сточна гара има магазин за 2 употреба VW части и там купи подходящи релси-до 40 лв ,но си направи сметка дали можеш да ги сложиш сам.Отвътре на купетата има разни планки и ако трябва да се дупчи предварително трябва да занаеш къде и на какви размери.Също и каква е кривата на тавана защото ако има 3-та опорна точка трябва да не подбива мястото.Трябва да имаш инструменти и за отвори свредла към 24-27 мм за втулки на крачетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.