Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

добавки за дизелово гориво


Recommended Posts

Аз от време на време ползвам една италианска-ама и забравих името! :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано аз не смея да слагам, тъй като в книжката пише: Забранено е, в дизелово гориво да слагате примеси, подобряващи "течливостта" му (бензин и подобни средства).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те в "нафтата" слагат достатъчно много и за това хората са предвидили някой да не прекали , но за да не мръзнеш някоя зимна сутрин молейки се на червеното килимче може да сипваш по кило газ за горене на един резервоар ... парафина почти никога няма да се смръзне ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Castrol TDA - изпитано от мен!Карам почти постоянно с тази добавка.Опаковката стига за 500л гориво.Впечатленията ми са :

 

1.Много лесно и безпроблемно палене при ниски температури.

2.По-добра динамика на колата.

3.Икономия на гориво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си взех на Cyclo някаква добавка(бяло шишенце със нарисувани снежинки на етикета и надпис Diesel Anti Gel) - против замръзване, за почистване на дюзи и икономия на гориво. Ще споделя впечатления в скоро време. Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз гредах Фифт геар къдото тестваха некви такива дето дигали мощта на колата но всъщност я свалят с -2% ... :|

 

Абе по-добре да свалят мощността, отколкото един прекрасен ден да се окаже, че ми е замръзнала нафтата :mrgreen: .

 

П.П. "Fifth Gear"е готино предаване, но тестовете им някакси не мога да ги приема. В смисъл, тест на добавки, направен в гаража на "бай Джони Кардана" :mrgreen:, не ми се вижда строго научен и не буди особено доверие в мен. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добавките Хелиос и STP-тъмносиня ги използвам често и мога да кажа, че дават доста добър резултат - подобряват изгарянето и повишават ускорението.

Що се отнася до добавки против замръзването на нафтата бих препоръчал отново зимния Хелиос - пробвах го миналата зима няколко пъти. Иначе две зими поред карам с Алпин Дизел от ОМВ и нямах никакви проблеми. Може да е по-скъп, но си струва. За Премиум дизел също мога да кажа много добри неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

REDEX :smt017

 

Кой модел точно :oops:

 

ами REDEX DIESEL. Има го в по- големи разфасовки за 4 или 5 резервоара. Не съм имал проблем нито с фабията, нито с октавията, а шума на мотора става значително по- тихичък и мазничък след един - два резервоара 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.