Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем при палене на фабия 1,9SDI


radko1981

Recommended Posts

ФАБИЯ 1,9SDI - когато дам на контак понякога лаппата на подгряващите свещи гасне много бавно след около 20-30 сек. и като запали мотора сам се форсира. Някой може ли да каже какво става????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е проблем с подгревните свещи щото на служебните баничарки се получаваше нещо подобно. Колите са роно конго с подобен двигател на фабията 1,9 обикновен дизел. Поздрави.

 

П.С. Ако разбереш какво е кажи че и моята кола е същата за да внимавам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В горивопровода навлиза въздух от някъде и заради това се форсира колата.

Отделно може да има проблем с подгревните свещи или с релето на подгревните свещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Споре VAG при температури над 7 градуса подгряването не се включва изобщо и можеш да палиш веднага. При температури под 7 градуса се включва подгряването и тогава нормално да чакаш 10-15 и повече секунди.

За форсирането не мога да кажа. Пък и не е лошо да споделиш до колко се форсира. Ако е до 1200-1300 оборота не е страшно. Ако е повече вече е проблем.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А те са сложили супер точен термометър в колата :mrgreen:

 

Сега сериозно - при мен греенето се включва още от 8-9 градуса. Нали се сещаш че +-2 градсуа я ги усети я не. Да не говорим че редовни гледам термометъра в къщи да показва 0 а официално да е било +3 +4 градуса! Пък и скреж съм махал....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди на диагностика на автомобила!При мен, дори в най-големия студ, повече от 3-4 сек не е светила!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата зима - при най големите студове - ако могат така да се нарекат - не повече да е светила сутрин до 7-8 сек. максимум.

Пролетта почна да мига - оказа се, че ако има грешки почва да мига - та на диагностиката ми провериха и свещите и се оказа, че 2 са заминали.

Доколкото говорих с момчето каза че диагностиката на компютъра, няма как да хване изгорели свещи.

Но аз лично проблеми с индикацията и паленето нямах нищо, че са две - въпроса е при тая топла зима каква роля са играли.

И момчето даже вика - абе ти не усети ли - викам аз само за това слушам :)

Така, че ако редовно свети по толкова - пусни я на една диагностика- може пък да изскочи нещо.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.