Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia II 1.9 TDI vs Peugeot 308 1.6 HDI 90hp


londong

Recommended Posts

Що се хабите да пишете колко ви е разхода. Разхода производителят го е написал съгласно еталонни тестове. От там нататък, в зависимост от стила на каране, дължината на курсовете, атмосферни условия, гуми, маршрут...нали не е едно и също да караш градско у Перник :) и в София...и дали "клечиш" по малките улички в центъра или маршрута ти минава по Цариградско море:)

Ето, днес в задръстванията заради даскалите за 9км имах разход 8.8, друг път съм имал 5.8...и все е градско :)

 

БРАВО за пояснението колега, повечето от "ползващите" форума не обръщат внимание на подобни детайли!!! =D> =D> =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вметна още едно пояснение колега темата е отпреди 5 години :lol:

 

Ти ако знаеш на лични какви ми ги пише - за теми от преди 3-4 години :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще ти дам съвет в полза на октавията

 

 

.......за и против PSA (пежо/ситроен демек)

 

+ много резки спирачки

+ комфортна возия

- отвратително превключване на скоростите

- евтини пластмаси

- нестабилност

- ненадеждност

- трудни за поддръжка

 

понеже 308 е на базата на 307 ще ти кажа, че мой приятел имаше 307 2.0 140 к.с., ограничителя му беше на 170 км/ час, а по магистралата имаш чувството, че ще се обърнеш на завоите (Все пак стойката му е като на баничарка, въпреки 17 цоловите джанти)

 

за и против VAG (шкода, ауди и т.н.)го тоя модел, и

 

Октавията е уникална, дори за самите VAG влез на http://www.whatcar.com и ще видиш, че хората я препоръчват пред голфа.

а за пежото - мнооооооооооооого трябва да се потрудят да ме върнат като клиент, ама много

 

Много вярно!

Карал съм го тоя модел, на мой приятел е, и искам да добавя следното - той е не просто със много резки спирачки - а със спирачки, които изискват привикване, и много фино дозиране! И особено това важи за скорости над 100-110 км/ч. И не си ли им свикнал - или ще забиеш нос в стъклото, или ще се чудиш защо колата не спира добре. То тя си спира - но трябва много да му свикнеш на педала!

Докато спирачките на Шкодата - са много удобни, плавни и адекватни - дори и при висока скорост!

И почти не изискват привикване. Само го пипаш педала - и спираш.

Мястото на задната седалка на Пежото - малко е. Особено за по-едри хора. И горе-долу комфортно могат да седнат само двама души - а пък го дават за трима!

Докато в Шкодата - без проблеми отзад сядат трима човека.

Багажника - дори няма нужда да го коментирам, защото Шкодовия е доста по-голям.

При това Пежото отзад не изглежда никак малко - и къде е отишло всичкото това место? Главата ми не го побира.

Надежността пък - при Пежото е много ниска......

Тъй че не мога да ти препоръчам тая марка - освен ако не става въпрос за големите им крайцери. Те са и по-вместителни, и по-надеждни..... Въобще - друг тип коли.

Единственото нещо, което е добро в тоя модел - това са моторите. Здрави са, и се набират добре - и дизелите, и бензиновите. А и са икономични.... Което е плюс.

Но като им гръмне електрониката - какво ще правиш? И особено ако колата вече не ти е гаранционна! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той човека не гледа датите - над тях е! Някак си се чувства длъжен да изкаже мнение, да даде съвет, да подпомогне всеки от нас, да ни покаже грешките и да ни каже как да ги избегнем + да ни посъветва за нещо, което не е по темата, но той иска да сподели опит! Лошото е, че в много от случаите или си противоречи или пълни глупости пише, но в една "уникална" тема вече писах - няма как да напълним чаша, когато вече е пълна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освободил съм го от тежкия ангажимент да ни поучава и смята за твърде зелени за около седмица...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.