Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

колата ми предърпва


dekata

Recommended Posts

Значи на втора и трета при набиране почти винаги предъпва два-три пъти.Като набирам,например на трета, и отнема газта пак предъпва.От какво може да е.Махнал съм катализатора.Пали от раз,независимо топла или студена.Не пуши(и не пие )Постоянни обороти на свободна.Моля дайте жокер.Двигател-1.9 чист дизел,AEF.Днес ходих на майстор(Виктор от Техникума) много точен и отзивчив.Покарахме колата и той каза,че 90% е от съединителя.Пуснахме колата на втора по една стръмна улица и изгасихме колата в движение и пак предърпваше като натиснеш и след това пуснеш съединителя.Той ми обясни,че в момента пампата не работи и щом пак го прави значи не е от нея.Прав ли е според вас :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една добра и една лоша новина:

Лошата е, че проблемът ти е най-вероятно в скоростите, а не в съединителя

Добрата е, че имам клиент за твоята Фелиция :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Казвай цената, за която би се отървал от досадния проблем с придърпването :D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3500 еуро ;)

 

Колега , бат Миро не питаше за цената на къщата , а на колата :mrgreen:

 

Между другото само на 2 и 3 ли придърпва и още нещо ако се опиташ плавно да подаваш газ пак ли придърпва :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първа тръгва нормално.При превключване на втора(особено като е студена)предърпва два три пъти.След това и на трета ако не съм на поне 2500об.В града като свивам в някоя улица както карам на втора,намалям,завивам и като подам газ предърпва.Като отнема газта рязко и пак предърпва.Малко объркано го обяснявам ама :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не са.Майстора който я гледа каза,че ако не е от съединителя,може да е от средният тампон на двигателя.Че се заклаща повече...Не разбирам,ама какво е общото с двигателя или скоростите за предърпването :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами като не е вързан мотора към купето здраво при натискане на газта се усуква целия блок - мотор и скорости и докато се намести ги прави тез номера . Като пуснеш газта се усуква в противопожна посока ... за това усукване се грижи баш долния тампон + малко тоз на капака на скоростите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за точното обяснение.Утре ще я вкарам в бокса.Сега говорих с един майстор да и прегледат тампоните.Може би и затова като изгася колата и двигателят претриса здраво.Иначе на место не се тресе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледаха колата и казаха,че всичко е наред.Имало леко предърпване ,но съединителя, скоростите и тампоните са си наред :? Но мен си ме дразни и това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай ти остава да караш , па ако нещо е тръгнало да се троши , то със сигурност скоро ще си покаже рогцата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо това си помислих,а и от форума на VW имах такъв жокер.Но майстора по помпите ми каза ,че не е от помпата. :roll: Как да го накарам да я бутне като казва, че не е от нея :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фаворитката ми прави така... като карам на 1-ва и 2-ра и пусна рязко газта и придръпва два пъти. аз си мисля че е от недостиг на гориво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта придърпва по същия начин, обаче се оказа от изпарителя.

 

Колега тук се говори за дизелов двигател 1.9D, а не за бензинов с газова уредба. ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Мойта е бензин 1,4 MPI 68 к.с. и го има същия дразнещ проблем.

Закарах я в ЕТ и там ми чистиха дроселна клапа, мисля че така се казваше, но придтъпването на 2-ра и 3-та продължава да си го има

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е бензин 1,4 MPI 68 к.с. и го има същия дразнещ проблем.

Закарах я в ЕТ и там ми чистиха дроселна клапа, мисля че така се казваше, но придтъпването на 2-ра и 3-та продължава да си го има

 

Много вероятно е да са свещи за смяна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.