Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за Фелиция


ZLE

Recommended Posts

Понеже съм доста зле технически, може ли някой да ми каже как мога да различа кой от двата двигателя 1.3 на Фелиция е немски и кой чешки. Предлагат ми фелиция комби от италия на метан но не разбирам от коли. Прочетох във форума че имало два двигателя 1.3 и немския бил по-добър. Какво трябва да гледам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, има 2 вида двигатели на Фелиция с обем 1,3 - карбураторен и инжекция, като последната е 2 варианта - моно и многоточкова, но тя се монтира само на двигателите 1.6, които са идентични с тези на VW. И 2-та варианта на 1.3 са чешко производство, само карбуратора и инжекциона са немски части - съответно от марките Пиербург и Бош. Аз карам карбураторния модел от 2-3 г. последнта минах на газ и засега съм доволен. За моноинжекцията нямам лични впечатления. Ето тук подробни технически данни: http://www.skoda-felicia.net/felicia/te ... elicia.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

???

Метан ???

... поне ще се вдигне общото тегло на автомобила

:mrgreen: :mrgreen:

 

p.s. Поне да обясня на колегата, че от горното обяснение още повече ще му се замота главата -

1.6 пълна инжекция е "немския мотор" и там метана и той трябва да е инжекцион.

 

другото /1.3./ - на метан ще е гроги/лично мнение/..

Любопитно е все пак ако има такава кола с монтирана италианска метанова уредба фабрично... ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже съм доста зле технически, може ли някой да ми каже как мога да различа кой от двата двигателя 1.3 на Фелиция е немски и кой чешки.

 

Колега, сигурно си чел глупостите в mobile.bg. Немски двигател 1,3 няма на Фелиция. И аз се шашнах като го прочетох, но колегите потвърдиха истината. :mrgreen:

1,3 е чешки мотор с долен разпределитен вал, карбуратор, моно и пълна инжекция. 1,6 е немски мотор(AEE) с пластмасови колектори. Това трябва да значи нещо за теб щом искаш да слагаш газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОРААААА , моторетка на 120-ка не се ли виждали брееееее?????

Е на Фелицията под капакО е същиО дзвер - стига сте спорили!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.