Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

АЕЦ "Козлодуй" Ден на отворени врати 13.10.07


biser.or

Recommended Posts

Желаещите да посетят АЕЦ "Козлодуй" може да направят това без предварителна заявка -само с документ за самоличност. Децата до 16-годишна възраст,които нямат издаден такъв документ,трябва да са с придружител.Посрещането на посетителите и регистрацията им ще се извършват в Информационния център на централата от 8.30 до14.30 часа на 13 октомври 2007 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само да добавя - интересничко е да се поразгледа и да се научи това-онова!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там съм - няма да пропусна такава възможност:)

Само да допълня информацията:

 

Всички, които проявяват интерес към работата на атомната централа, ще имат възможност да я посетят без предварителна заявка и без записвания. Достъпът до площадката на централата се оформя срещу документ за самоличност. Децата до 16-годишна възраст, които нямат издаден такъв документ, трябва да са с придружител. Посрещането и регистрацията на посетителите ще се извършва в Информационния център на АЕЦ “Козлодуй” от 8.30 до 14.30 часа.

В Деня на отворени врати на всеки кръгъл час – от 8.00 до 14.00 часа, към Информационния център на АЕЦ “Козлодуй” ще тръгват автобуси от гр. Козлодуй с начална спирка “Бриз” (пътуването е безплатно).

Телефони за допълнителна информация: 0973/ 7-21-00 и 7-35-36.

 

Извинявам се за дублирането ако има.

Даже biser.or да си едитне поста и да сложи допълнителното инфо.

 

 

ПП: biser.or - оправи заглавието, защото бях готов да те нападна, защо не си казал по рано и пак сме го изпуснали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходил съм там по работа, определено има какво да се види. Всичко е някак си внушително, всява респект. Такава централа не всеки може да види, а си заслужава. Така че който има възможност - да се възползва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ходете, гледайте, че.... скоро може и да я няма :)) както е тръгнало..

 

Аз още си спомням като ходих последния път преди 7-8 години и едни трудовачета излизат през портала и като се разпискаха ония ми ти дозиметри на входа и охраната си говорят - абе тия ... я да изключим докато минат - явно бяха работили на замърсено някъде..... така, че умната и четете по табелите - какво пише и не пипайте нищо. ;))

 

Все пак споко - контрола в централата е на високо ниво /беше/

Приятно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ми се ходи ма няма с кой...хха

пък това си е чист атентат събирата умните и любознателните и гръмват централата...кофти работа..хаха шегувам се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желаещите да посетят АЕЦ "Козлодуй" може да направят това без предварителна заявка -само с документ за самоличност. Децата до 16-годишна възраст,които нямат издаден такъв документ,трябва да са с придружител.Посрещането на посетителите и регистрацията им ще се извършват в Информационния център на централата от 8.30 до14.30 часа на 13 октомври 2007 г.

 

няма лошо. от 2г. не съм карал стока и ще се възползвам да избягна портиерите на пътя. трябва да се видим. имам една далавера за там :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже работя в системата на енергетиката съм ходил в АЕЦ-а.Наистина е интересно да се види централата.Който има възможност нека отиде-няма нищо страшно :mrgreen: и там хора работят.Все пак не всеки ден и всеки човек може да влезе зад портала на "Козлодуй".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземете си и по един фазомер в джобчето. Ако "случайно" светне това означава, че някъде край вас има електромагнитно поле създадено от напрежение 800 V. Действителен случай на диспечер в ОРУ (Открита Рапределителна Уредба) в АЕЦ

:roll: :!: :roll: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хубаво ще е да отиде човек и на мен ми се иска ама ми липсва транспорта до там.

 

аз съм ходил по подстанции и ТЕЦ-ове и е хубаво да видиш и да ти обясни някой кое какво е иначе ако никой не ти ояснява гледаш като цигане в офис :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желаещите да посетят АЕЦ "Козлодуй" може да направят това без предварителна заявка -само с документ за самоличност. Децата до 16-годишна възраст,които нямат издаден такъв документ,трябва да са с придружител.Посрещането на посетителите и регистрацията им ще се извършват в Информационния център на централата от 8.30 до14.30 часа на 13 октомври 2007 г.

 

няма лошо. от 2г. не съм карал стока и ще се възползвам да избягна портиерите на пътя. трябва да се видим. имам една далавера за там :mrgreen:

 

Давай на лични щом е за далавера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

fbb наистина полетата са сериозни - все пак има няколко електропровода на 400 кВ, но там едва ли ще пуснат туристи в ОРУ-то ;)))

А и ние пред тия монитори CRT колко електромагнитно лъчение сме "изяли" ....

 

Споко, пак да кажа - може да се посети.. но - не пипайте и се дръжте като "поУицай Пешо в космоса"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FAV135 Не плаши хората бе!!! Нека си пипат където си поискат.Никой няма да ги вкарва в ЗОНА СТРОГ РЕЖИМ та да не пипат. Тея трудоваци за които споменаваш са носили нещо метално в себе си,достатъчно да активира металдетектора. На мен ми е пискало и на връзка с ключове.Онзи ден дори се наложи да си извадя телефона защото и на него пищи, а предния ден изнесох цяла торба с инструменти и не писна грам. Зависи от настройките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се.. може и да е било така... просто реших да акцентирам на веселия момент..

Иначе, пак казвам - ходете и вижте - няма опасност - всичко се следи и е много по-безопасно от Кремиковци да речем

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.