Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Освежаване на пластмасите по таблото


orange!

Recommended Posts

Забърсах с мокър парцал пластмаси по таблото на Октавията и на места се появиха бели петна. Предполагам, че са заради хлора във водата.

 

Препоръчайте някъв шпрей или препарат, който да освежи пластмасите и да им оправи цвета :)

 

Казаха ми за някакво мляко за табло на "Мафра", ама незнам какво е това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Мафра продуктите наистина са много добри. С тях съм махал петна, лепило и т.н., все неща, с които голяма част от подобни продукти не се справиха. Това за таблото не съм го пробвал. Но съм пробвал друго - спрей на някаква силиконова основа. Не помня производител. Има го в Бриколаж, Практикер, Метро и т.н. Продава се при авто аксесоарите/спрейовете, понякога редом до разни за отвиване на болтове и т.н. На опаковката има снимка на отворен багажник на някаква кола. Водят го спрей за уплътнения и т.н. Но личният ми опит с него е далеч по-широкообхватен - прави като нова всякаква (вкл. и пореста) черна пластмаса. Ползвал съм го за почистване на таблото на 120-ката и на Астрата - перфектен е. Напояваш с него парцалче или гъбичка (гъбата е по-добър вариант от към разход и нанасяне). Минаваш желаната повърхност. Тя ще стане леко мазна. Не се плаши. Взимаш сух и чист памучен парцал и минаваш с него втори път. Ефект - повърхността става като нова, без да има остатъчни следи от мазното. Между другото. този препарат е удачен за "напояване" на таблото през лятото - много добре подхранва. И накрая цената - около 5 лв по спомен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle е прав, може със силиконов спрей да пробваш. Или има на "Verlind" един спрей за освежаване на табла. Доста голяма разфасовка е и ще ти стигне за доста време. Струва към десетина лева, в Метро го има. Доволен съм от него, освен това оставя много приятен аромат(моя е на ябълка), за разлика от силиконовия спрей, който на мен ми мирише на спирт :? .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, мирише на спирт или нещо подобно, но само докато го нанасяш. После няма мирис и не оставя мирис ;)

Спрейове за табло отдавна не ползвам. Защото преди на всеки 3 купени само 1 ми харесва като краен резултат, т.е. все трябваше да налучквам, че изхвърлях опаковката и не записвах :) А с този силиконов спрей направо се родих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вси4ки продукти на МаФра са добри аз от скоро ползвам (само ароматизатори де :oops: ) но по автомивките работят с такива. А преди старата лада 2104 таблото съм го бърсал с гъбичка за обувки :lol: или мокри кърпички :P . От гъбичката за обувки остава леко мазно и полепва мн прах иначе ехекта на блясъка е около 3-4 дни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кожите по таблото - рициново масло. Най-доброто е. Кожата се "нахранва" с него и не позволява да се напука. Аз мажа таблото на Баба с такова. :mrgreen: Лошото, е че посъбира прах, но предпочитам това отколкото да ми се сцепи кората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз да попитам с какво е най-добре да се поддържат уплатненията по вратите? Въобще колко често и трябва ли да се мажат за да се удължи живота им и да не се късат ако залепнат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз да попитам с какво е най-добре да се поддържат уплатненията по вратите? Въобще колко често и трябва ли да се мажат за да се удължи живота им и да не се късат ако залепнат?

 

Със силиконов спрей си пръскам аз. Обикновено при всяко миене на автомобила, лятото понеже го миех по-честичко (поне 1 път в седмицата), ги пръсках на 2 седмици веднъж. Хубаво е преди зимата да ги напръскаш всичките уплътнения, за да не ти замръзнат неочаквано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка си взех силиконов спрей, точно какъвто препоръча Michelle. Имаше и освежители за табло с разни аромати, но спрейа най-малкото е доста по-универсален. Може да се ползва за уплътнения и всякакви пластмаси, брони, лайсни. Даже пише, че може да смазва панти, ключалки и разни такива неща.

Още не съм го пробвал, тъй че засега нямам лични впечатления :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз да попитам с какво е най-добре да се поддържат уплатненията по вратите?...

Главното предназначение, според описанието, на спрея, който посочих по-горе е именно поддръжката на уплътненията. Аз лично го използвам и за това. И от това му предназначение също съм доволен - хем почиства уплътненията, хем ги освежа, хем ги напоява. Но не мисля, че мазането им с него е нужно да бъде повече от 2-3-4 пъти в годината. Ефекта му е достатъчно траен, пък и една подобна процедура отнема минимум час.

 

Между другото, аз си купувам гъби за миене на автомобил, от тези големите (не домакинските :mrgreen: ), от най-евтините. Режа си едно малко парченце от гъбата, нанасям спрей върху него и започвам да нанасям, почиствам, освежавам и т.н. Периодично пръскам върху гъбето. После парчето гъба отива в кофата за боклук. И с чист парцал минавам обработените повърхности. НЕ ПРЪСКАЙТЕ ДИРЕКТНО ВЪРХУ ПОВЪРХНОСТТА. Спрея е леко мазен, после ще трябва да се чистят разсейките от струята, пък и с помощта на гъбата разхода е далеч по-малък.

 

Между другото, специално за уплътненията и външните черни пластмасови детайли - веднъж обработени със спрея, държат на много измивания на автомобила. Просто ги подсушавате и те ще си останат във вид, все едно току що са обработени :)

 

orange!, не мисля, че ще съжаляваш за избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle е прав, може със силиконов спрей да пробваш. Или има на "Verlind" един спрей за освежаване на табла. Доста голяма разфасовка е и ще ти стигне за доста време. Струва към десетина лева, в Метро го има. Доволен съм от него, освен това оставя много приятен аромат(моя е на ябълка), за разлика от силиконовия спрей, който на мен ми мирише на спирт :? .

 

Просто за инфо днес минах през Метро Младост, та опаковката е 600 ml и струва 5,39 с ДДС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още малко инфо ... силиконовия спрей, който купих е от същото Метро и струваше към 6 лв.

Ето го какво представлява http://www.motip.nl/?page=23&id=742

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Motip продуктите са страхотни, но аз си ползувам чист глицерин. Струва 50-60 стотинки шишенцето. Купува се от аптеките. С него мазвам на едно парцалче и минавам по уплътненията навсякъде. Парцалчето става черно от отделящите се от гумата сажди и се изхвърля. Не става за приложение вътре по таблото, защото остава повече време мазно и събира прах - става само за прилагане върху гумени уплътнения. За разлика от силикона, подхранва гумата и удължава живота и.

 

Гумите също стават като нови, трябва да се мажат поне два пъти годишно и ще са винаги меки и няма да се напукват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 години по-късно...

Здравейте.

Да отупам малко пепелака на тази тема :)

Преди две седмици (преди морето) минах през автомивка и вътре пластмасите ги минаха с някакъв препарат който предаде леко лъщящ ефект (стой и леко мазно). Но определено хваща окото. Искам нещо подобно за таблото (макар че не съм сигурен дали няма да пречи после попадналата светлина :question: ). Попитах любезно какъв препарат използват, на което любезно ми бе отговорено с усмивка, че не знаят :D  (културно казано - да си гледам работата...)...

В началото на темата Mishelle споменава някакъв препарат, но това е било 2007 година ;)

Колата е шкода Октавия I (2003 година) и таблото стой леко като захабено.

Ще съм Ви благодарен ако споделите някакво мазило с което да си подобря настроението влизайки в колата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това какво ползват на мивката не те интересува. В общия случай е в индустриални разфасовки от по 25-50л. и като цяло няма общо с "любителските" серии на марките.

Аз използвам препаратите на Motip. Имам спрей за гуми (tyre shine), препарат за почистване на джанти, препарат за отстраняване на насекоми и един препарат, който се казва "interior cleaner". Последното го прилагам на няколко месеца, тъй като много хубаво чисти пластмасите. Бляскав ефект от него обаче няма. Те имат и dashboard clean/cockpit clean препарат, което е твоето нещо. Цените са доста добри. Препарат над 10 лв. нямат, а всички гореизброени стигат за бая чистене.

Преди използвах нещата на Мафра, които са също толкова добри, но имах проблем с тях. Проблема се изразяваше в това, че често попадах на прецакани спрейове и пулверизатори. Много често съм имал и теч от опаковките заради това, а предвид, че ги съхранявам в багажника, хич не беше добре.

 

Motip имат пълна гама във всеки Бриколаж и можеш да си вземеш доста неща. Мафра те съветвам да си вземеш директно от Авиатранс в София (вносителя им) или да си поръчаш през сайта им. И с двете марки няма да сбъркаш.

 

п.с. - За стандартно почистване на интериора не ползвам препарат, тъй като според мен после се лепи повече прах. Минавам само със суха микрофибърна кърпа, която също е добре да е качествена, а не от тези, които ръсят власинки. Такава можеш да си купиш от Авиатранс и за външно подсушаване. Имам такива, които са на 2-3 години вече и си ги ползвам без проблем. Бяха около 6лв. парчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото на темата Mishelle споменава някакъв препарат, но това е било 2007 година ;)

...

Ще съм Ви благодарен ако споделите някакво мазило с което да си подобря настроението влизайки в колата :)

 

Към днешна дата бих заложил на Sonax. Ефекта, който търсиш ще ти даде този спрей за табло. Доколкото виждам, го има в 3 аромата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарен и на двама Ви за мненията и съветите.

На Motip  не успях да намеря откъде да поръчам от мрежата :blush:

Поръчах това http://www.storum.eu/PULIMAX-500ML  Дават го универсален препарат. Леко ме притеснява факта, че таблото на Октавията не е чиста пластмаса но дано да не стане някоя издънка :eusa_think: Утре ще дойде и след проба ще споделя.... Ако не ми допадне, ще опитам със спрея на Mishelle...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах това http://www.storum.eu/PULIMAX-500ML  Дават го универсален препарат.

За универсален препарат!!!, аз не видях някаква промяна. Нито в положителна, нито в отрицателна посока (за второто слава богу).

Доста обилно го намазах цялото табло, с въртеливи движения (втривах го), оставих 10-на минути да попие. Таблото на слънце стана като на точки. Със чиста и суха кърпа забърсах и този ефект на "точки" изчезна. Ароматът е много приятен, не натрапчив. Но определено това е препарат за нови автомобили, явно само за поддържане.

 

Мисля да поръчам препарата споменат от Mishelle, дано да има ефект...

 

Към днешна дата бих заложил на Sonax. Ефекта, който търсиш ще ти даде този спрей за табло. Доколкото виждам, го има в 3 аромата.

Редактирано от vmsh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Към днешна дата бих заложил на Sonax. Ефекта, който търсиш ще ти даде този спрей за табло. Доколкото виждам, го има в 3 аромата.

 

Взех и този спрей с аромат на лимон.

Върху пластмасовата част от тапицерията на вратите определено има ефект. Но върху таблото след напръскване и минаване със суха кърпа, все едно не е пръскано.

Според мен спреят е много силен (голямо налягане, буквално като лак за коса) и всичко излиза във вид на мъгла. Обръщах го всякак и само на два пъти направи по една локвичка от препарата. Ако е с помпичка може би ще е по-добре. В сегашният му вид единственото което става е че се лепи по стъклата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрея за табло обикновено се пръска върху гъба или парцалче, след което се третира таблото. Лично аз не бих пръскал директно, защото после ще трябва да се чистят и разсейките. Спрейове, лосиони и т.н. ги нанасям с парче гъба - купувам си най-евтината за миене на кола. Разрязвам я на парчета. В твоя случай бих напръскал обилно от спрея на едно такова парче и после бих нанесъл препарата с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

...Каня се да пиша от 1 година в темата и все забравям. Аз ползвам Ето това и съм много доволен : 
 

post-2088-0-23163200-1505651821_thumb.jpg

 

...В началото може би стои една идея лъскаво, но пък държи доста време - месец и отгоре. Определено смятам , че върши работа! Освен таблото минавам и всички кори - третирам Пролет и Есен, според мен е достатъчно пък и за по-често ме домързява :P. Жената от магазина ми каза, че става и за кожа (дори подходящо за кожени обувки през зимата), все още не съм го пробвал за това :)

Редактирано от NightWalkeR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Каня се да пиша от 1 година в темата и все забравям. Аз ползвам Ето това и съм много доволен : 

 

attachicon.gif20170917_150235.jpg

 

...В началото може би стои една идея лъскаво, но пък държи доста време - месец и отгоре. Определено смятам , че върши работа! Освен таблото минавам и всички кори - третирам Пролет и Есен, според мен е достатъчно пък и за по-често ме домързява :P. Жената от магазина ми каза, че става и за кожа (дори подходящо за кожени обувки през зимата), все още не съм го пробвал за това :)

 

Колега препарата от твоята снимка, дали е препарата от моя линк???

Made in BG

Редактирано от vmsh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

...Колега извинявай за късния отговор, но явно нещо съм пропуснал коментара ти. Линка ти вече не работи , но до колкото знам тези от които взимам са си производители , а са ми казвали че и доста автомивки и магазини за автокозметика купуват от тях . В повечето случай наливат в каквото имат под ръка или каквото имаш ти, за първи път ми лепнаха етикет и за това реших да го снимам :D. Свърши ми препарата за гумите и вчера ходих да си взема, но малко са съкратили работното време, та и за това се върнах към темата - вече са от 9 до 16:30 :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.