Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новата кола ми прави тъпанчетата на барабани


Dereal

Recommended Posts

Както скоро се похвалих от миналата седмица си караме новата Октавия Тур. Вчера вечерта минах от Тотлебен покрай Пирогов към НДК по Пенчо Славейков.

 

И каква неприятна изненада ме очакваше - докато карам бавно с около 20, няма 30км/ч по паветата вибрациите в купето се засилиха толкова, че започнаха да ме болят ушите smile176 . Колата беше със затворени прозорци, но все пак ми се струва, че не може да поддържа чак такава херметизация, че налягането да се увеличава така много. Имам чувството, че или изолацията не е както трябва сложена, или технически колата не е добре измислена. И тъй като второто не ми се вярва остава първото.

 

Усещането е сякаш звука(който си е вибрация) се опитва да натиска ушите ти smile155, басово и се случва на паветата. Когато скоростта се повиши над 30 резонанса изчезва и проблема не е такъв, но като е разбито не искам да бързам.

 

Кажете, някой друг с Октавия 1 дали му се е случвало? И ако да - от къде е проблема? Може би не съм го обяснил както трябва, но като питате - ще отговарям.

 

П.П. Днес пак ще мина оттам просто за да запомня по-добре какво се случва и евентуално да го опиша по-добре.

 

 

 

Edit: Понеже вече двама колеги говорят, че при отворен прозорец става лошо ПОДЧЕРТАВАМ, че колата е НАПЪЛНО затворена и няма отворени прозорци!

 

Edit: Гумите са MATADOR, 15-ки - с тях дойде колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За павета не ми е направило впечатление изглежда ми нормален шума. На павета единственото което ме дразни е че подрънква копчето на ръчната !!!??? идва ми да го махна и без тва ръчна по инерция от пежото да не блокира никога не дърпам. Но при отворен заден прозорец наистина става едно бумтене от въздуха и заглъхва да си с наушници, но това зависи от скороста и дирекцията на вятъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е нормално. Аз оглушавам като карам на павета с отворени прозорци, въпреки, че това не е по темата :mrgreen: . Със затворени нямам проблеми.

Нищо чудно да е от изолацията или по-скоро гумите ти да си падат шумнички (с какви гуми си?). Защото, лятото разкарвах доста често една Октавия 1,6 бензин, дето беше с Барумки и го имаше тоя проблем по неравна настилка. Като собственика ги смени с Michelin колата заспа 8) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dereal

 

Виж си налягането в гумите. Ако не си ги гледал след купуването може да са били пренапомпани.

На мене това с бученето ми се случи с летните на драган цанков преди канала, ама беше 13 градуса (бяха станали на кокал), в топло време никога не ми е бумтяло така. Сега със зимните е екстра.

 

Като си сложиш зимните гуми всичко ще се оправи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти, според мен, е в гумите. Купето може да дрънчи на метал или пластмаса, двигателя може да работи тихо или шумно. А басовия звук, следвайки логиката, може да идва само от отворен заден прозорец или от гумите. Ти си със затворени прозорци. Остават гумите. На първо време пробвай с различно от сегашното им налягане. Ако има разлика в звука, значи съм бил прав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти сигурен ли си че задните прозорци бяха затворени на 100+1%? И аз така си мислих докато една сутрин след дъжд не намерих детската седалка леко мокра, при положение че вратите и прозорците уж изглеждаха затворени. Първата мисъл беше "ЕТ и веднага рекламаиция", ама после забелязахме че дребосъка беше "пипнал" врътката за задния прозорец. Прозореца беше само една идея свален, дори не се забелязваше, обаче беше достатъчно вятъра и дъжда да оплескат работата.

За твоя случай мога да ти препоръчам да провериш прозорците да са затворени на 100% и да минеш по същия маршрут. После с леко свален прозорец. Предполагам че 2-4 км. тестване не са проблем :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е писал, че е карал с 20-30 км/ч. При тази скорост и до долу да му е отворен прозореца басовия ефект от вятъра няма да го има, защото ...няма вятър ;) Такъв звук би се появил при скорост 70+ км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти па Марто кви коли си карал до сега бре? Само японски явно щом малко бучене те дразни .

Я да вземеш да си метнеш едно 200 ватово суббуферче в багажника на комбито та да почнеш вместо да се оплакваш да се хвалиш с басовото бучене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Я да вземеш да си метнеш едно 200 ватово суббуферче в багажника на комбито та да почнеш вместо да се оплакваш да се хвалиш с басовото бучене :)

 

Жоре, много си прав!!! Аз бих му нарисувал и обходен маршрут на Марто, по не павирани улици :mrgreen:

Марто, карай колата по гладкото и не се занимавай с глупости от типа "к'во бучи, като карам по паветата" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Абе Велко, мен ми е кеф да я карам, пък и да боботи. Ама жената не е на същото мнение. И я разбирам... Сега със зимните гуми поизчезна, но може би са икономисали не само от волана (който доказано след събирането на 14-ти е от много по-смотан материал - на PRR му от края на миналата и черен и мек, моя е като китайска пластмаса - може да се пребиеш на нея), а и от нещо друго по изолацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.